Streetwear

Dad shoes: 5 par, które kupisz za mniej niż 300 zł

Łukasz Orawiec -
Streetwear - - Dodane przez Łukasz Orawiec

Dad shoes: 5 par, które kupisz za mniej niż 300 zł

Największy sneakersowy trend, święcący triumfy od 2017 roku, to nie tylko modele od domów mody. Oto pięć propozycji, które spokojnie złapiecie w budżecie do trzystu złotych.

Wzniesiony na wyżyny hype na masywne, inspirowane modelami z lat 90. i 00′ buty, chętnie noszone przez stereotypowych panów po 30-stce (stąd też nazwa ,,dad” shoes), wciąż nie opuszcza wybiegów i ulic. Rozpoczęty na dobre przez model Triple S od Balenciagi, na dobre zadomowił się już w ofercie wielkich domów mody, sieciówek i sportowych brandów. Estetyka, tkwiąca w na pierwszy rzut oka nieestetycznych sylwetkach, przyciąga klientów – i to już nie tylko tych śledzących nowinki świata mody i streetwearu. Dad shoes to dziś część mainstreamu.

Potrzebujecie czegoś, co nie ograbi waszego portfela? Proszę bardzo. Oto pięć modeli, które spokojnie powinny współgrać z oszczędniejszą kieszenią. Zaczynamy.

Skechers D’Lites

fot. Zalando

D’Lites to model, który przez długi czas był jedyną odpowiedzią na pytanie: ,,jakie tanie dad shoes kupić?”. Bez problemu wyrwiecie je za okolice 290 zł, np. tutaj.

Adidas Yung-96

fot. Adidas

Jeden z najchętniej wybieranych modeli w estetyce dad shoes od Adidasa. Dobra alternatywa dla sporo droższej kolaboracji z belgijskim projektantem, Rafem Simonsem – Ozweego. Retail 399 zł, choć często trafiają na promocje, także na oficjalnej stronie niemieckiej marki. Pod tym linkiem dostępne są za 279 zł.

Nike Air Monarch IV

fot. Nike

Niekwestionowany król dad shoes. Sylwetka, którą bez przerwy inspirują się inni projektanci i przy okazji od lat jeden z najczęściej kupowanych butów na świecie. Dostępny na oficjalnej stronie Nike za 229 zł, choć jeśli dobrze się rozejrzycie, dacie radę spokojnie zejść poniżej 200.

New Balance 624

fot. New Balance

Odpowiedź New Balance’a na klasyka od Nike, przedstawionego wyżej – model 624. Aktualnie za 199 zł w oficjalnej dystrybucji.

Nike Initiator

fot. Nike


Dad shoes z… Kauflanda? Dlaczego nie. Mało popularna sylwetka, choć – z uwagi na przyjemny, sportowy design – warta rozważenia. W zasadzie, nie ma nad czym się zastanawiać. Model Initiator możecie dorwać w niemieckiej sieci hipermarketów za… okolice 90-120 zł. Deal życia.


Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Blueface kolejną ofiarą nieuczciwych wydawców?

Jeśli ten świeżak z zachodniego wybrzeża jeszcze nią nie jest, to wkrótce może się stać. Skąd taki wniosek? Okazuje się, że Blueface nie do końca wie, kto właściwie jest jego wydawcą.

News
Beyoncé i Jay-Z zachęcają: ćwiczcie poniedziałki bez mięsa
Beyoncé i jej mąż Jay-Z

Najbardziej dochodowe małżeństwo w muzycznym biznesie - Beyoncé i Jay-Z, widząc jaką ma siłę na rynku rozrywki, postanowiło ją wykorzystać. Tym razem, by zmieniać styl życia i nawyki swoich fanów. Para z miliardami dolarów na koncie i dziesiątkami muzycznych wyróżnień, traktowana jako jedna z najpotężniejszych na świecie, chce zmieniać świat na lepsze i zachęca swoich fanów do... weganizmu.