Felieton

Do wszystkich hustlas & playas – jesteśmy uratowani!

Politolog Na Rapie -
Felieton - - Dodane przez Politolog Na Rapie

Do wszystkich hustlas & playas – jesteśmy uratowani!

Polska muzyka od zawsze choruje na straszliwy brak męskiego głosu, który nagra dobrą „pościelówę”. Mam jednak dobrą wiadomość dla wszystkich hustlerów z Europy Środkowo-Wschodniej – jest dla nas nadzieja!

Dokładnie dwa lata temu napisałem u siebie na blogu tekst o Smolastym, ciesząc się, że pojawiła się w końcu postać, która może ożywić R&B w polskim wydaniu. Mamy początek 2019 roku i „Smoła” został połknięty przez mainstream. W krótkim czasie udało mu się zrobić naprawdę zawrotną karierę, szczególnie patrząc przez pryzmat tego, ile niektórzy z raperów musieli czekać na zaproszenie do Kuby Wojewódzkiego.

Muzycznie nie poszło może to dokładnie w tę stronę, jakiej oczekiwałem… Nadal jestem bardziej fanem jego pierwszych „EPek”, niż długogrającego albumu, ale cały czas jest bardzo dobrze.

Pod wspominanym tekstem pojawiło się kilka komentarzy, które zwracały mi uwagę na wokalistę kryjącego się pod pseudonimem „Raxxity”. Sprawdziłem kilka utworów, zostawiłem lajka i „zapomniałem”.

Minęły dwa lata, a Błażej postanowił mi o sobie przypomnieć i przypomniał tak, że zanim skończyłem słuchać w aucie opublikowane przez niego albumy na Spotify, to już próbowałem śpiewać, udając, że znam słowa. Dawno nic mnie tak nie porwało! Zabawa wokalem, operowanie na bardzo różnorodnych podkładach i nieszablonowe podejście do spraw damsko-męskich (Raxxity nie idzie na łatwiznę charakterystyczną dla tego gatunku) – to jest dokładnie to, czego oczekuję od wokalisty z pogranicza rapu i R&B.

Patrząc na to, z jaką łatwością do mainstreamu przebił się Smolasty, wróżę Raxxity dużą karierę, szczególnie, że jego repertuar jest szerszy niż ten, którym dysponuje jego kolega. Słuchając „Dawno”, który jest zbiorem jego wszystkich numerów z ostatniego roku, doskonale się o tym przekonacie.

Na Spotify znajdziecie także „Hity”, czyli opublikowany w grudniu album, który jest już bardziej przemyślany i kompletny.

Jeżeli Koldi naprawdę postawił sobie za cel odbudowę labelu Alcomindz, to powinien dostać ogromne wsparcie w talencie, którym jest Błażej. Kibicuję i tańczę jednocześnie, a Ty puść to swojej Pannie zamiast wałkować do znudzenia The Weeknd.

Fot. Adam Miłaszewski

Politolog Na Rapie

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Sokół i jego goście: kto z kim i dlaczego? Tracklista

Sokół już wkrótce wypuści swój pierwszy solowy album. Czekają na niego wszyscy, więc nie dziwi żarłoczna ciekawość tocząca słuchaczy i branżę. Czym mógł kierować się legendarny, warszawski raper podczas doboru gości?

News,Streetwear
Nike Air Max 1 z ,,żelowym” swooshem?

Jeszcze do niedawna "jelly swooshe" zdawały się być zarezerwowane wyłącznie dla modelu Air Force 1. Najwidoczniej projektanci nie mogli jednak powstrzymać się od umieszczenia tego motywu
na innych parach. Początek ekspansji? Być może. Poniżej oficjalne zdjęcia
.