Hip Hop,News

Dopiero co wydał debiutancki album, drugi ma już gotowy!

Patryk Grzybicki -
Hip Hop,News - - Dodane przez Patryk Grzybicki

Dopiero co wydał debiutancki album, drugi ma już gotowy!

” Rena, co ci będę mówił, mixtape 1 w mastera, pisze już drugi” – tak o raperce Renie pisał były reprezentant ekipy Stoprocent – Sobota.

Daleko nie trzeba szukać, bo w tej samej wytwórni, czyli Stopro możemy doświadczyć wydania kolejnej płyty Kabe, mimo że jego debiutancki album „Albinos” ukazał się parę dni temu (17 stycznia).

Na Instastory Kabe pojawił się bardzo ciekawy film. W tle możemy usłyszeć numer młodego reprezentanta Stoprocent, który pochodzi z jego nowej płyty. Mało tego! Jest ona prawdopodobnie skończona. To kiedy płyta się ukaże zależy od słuchaczy. Warunkiem wystartowania preorderu jest zdobycie ZŁOTEJ PŁYTY za album „Albinos”. Kabe pisze na Insta:

Mordeczki sprawa wygląda tak, robimy złoto za ALBINOS EP i odpalamy preorder drugiej płytki, a to jest singiel.

Wszystko wskazuje na to, że kolejna płyta Kabe jest praktycznie gotowa. Wystarczy tylko, że fani rapera wykupią 15 tysięcy sztuk „Albinosa”, by ten otrzymał miano Złotej Płyty. Wtedy Kabe wypuści preorderowe wydanie kolejnego krążka. Nie pozostaje nic innego jak udać się po swój egzemplarz i czekać na kolejne CD!

fot. facebook.com/yngpolonais

instagram.com/yngpolonais/

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Quebonafide wciąż nie wrócił, ale za to Krzy Krzysztof ma się dobrze!

W ostatnim czasie rzadko była okazja, aby usłyszeć Quebonafide na żywo. Nie wiadomo kiedy możemy się spodziewać nowych utworów od ciechanowskiego rapera. Od ostatniej gościnnej zwrotki minął już ponad rok! Zanim Quebo przeszedł na rapowy urlop, jego koncerty były uważane przez wielu słuchaczy za jedne z najlepszych. Niemała w tym zasługa hypemana – Krzy Krzysztofa, który potrafił porwać publikę i był idealnym uzupełnieniem Kuby. A to jaka atmosfera panowała między całą ekipą można zobaczyć w Przygodach Wesołego Hypemana. 

Obecnie nie ma za bardzo możliwości bawić się na koncertach Quebonafide, ale za to można wybrać się na imprezę prowadzoną przez Krzy Krzysztofa i Dj Moyesa. Wesoły hypeman poinformował, że założył nowy profil na Instagramie, gdzie publikowane będą materiały właśnie z wydarzeń, w których udział będzie brała wyżej wymieniona dwójka. Jeśli chcecie żeby w waszym mieście została zorganizowana została taka impreza, to nic nie stoi na przeszkodzie. Ten duet jest otwarty na propozycje.

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Burmistrz Manchesteru ostro o wersach z nowej płyty Eminema

Eminem nigdy nie należał do artystów, którzy gryźliby się w język albo w długopis w przypadku pisania kontrowersyjnych linijek. Dzięki temu wokół amerykańskiego rapera regularnie robi się szum. Ostatni powstał po tym, gdy światło dzienne ujrzały wersy artysty, w których solidaryzuje się z Chrisem Brownem, twierdząc, że też uderzyłby Rihannę. Nie musieliśmy długo czekać, aż w eter poszły kolejne kontrowersyjne i oburzające wielu linijki.

Eminem wydał w końcu świeżutką płytę w zeszły piątek. Na „Music To Be Murdered By” znajduje się kawałek pt. „Unaccommodating”, którego treść już zdążyła oburzyć pewne osoby, w tym nawet burmistrza Manchesteru, który wydał również publiczne oświadczenie na ten temat. O co chodzi? W tym numerze Mathers nawija: „But I’m contemplating yelling ‚Bombs away’ on the game/Like I’m outside of an Ariana Grande concert waiting,”. Wers nawiązuje do ataku bombowego, który miał miejsce w trakcie koncertu Ariany Grande właśnie w Manchesterze. Życie w tym wydarzeniu straciły 22 osoby, a sama artystka długo nie mogła się po nim pozbierać. Burmistrz miasta jasno stwierdził na łamach BBC News, że „jest to niepotrzebnie krzywdzące i głęboko pozbawione szacunku dla rodzin i wszystkich poszkodowanych”

Trudno zresztą nie przyznać politykowi racji. To kompletnie niepotrzebny żart słowny. Być może dla Eminema, którego przecież ta sytuacja bezpośrednio nie dotyczyła, był to błyskotliwy zabieg liryczny, ale to przede wszystkim porównanie przekraczające granice dobrego smaku wielu ludzi. Eminem to fantastyczny tekściarz i jestem pewien, że był w stanie wymyślić równie dobitną analogię, nie nawiązując przy tym do tragedii. Widocznie jednak znowu wolał narobić wokół siebie szumu, niż udowodnić, że po prostu jest dobrym artystą. Szkoda.

fot. kadr z klipu „Eminem – Fly Away”, YouTube.com/Eminem

Zostaw komentarz