Hip Hop,News

„Dwóch policjantów weszło mi do domu”. Tymek o kwarantannie i charytatywnej „Vestige EP”

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

„Dwóch policjantów weszło mi do domu”. Tymek o kwarantannie i charytatywnej „Vestige EP”

To nie pierwszy raz, kiedy Tymek działa charytatywnie, a chwilę po premierze „FIT”, swojego ostatniego albumu, zgodnie z zapowiedzią, szykuje charytatywną epkę. Preorder „Vestige EP” można zamawiać TUTAJ do 21 maja, a pieniądze z projektu zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego do walki z koronawirusem.

Tymek o nadchodzącym wydawnictwie i pracy nad nim opowiedział Michałowi Bachowskiemu dla Noizz. Ostatecznie na epce znajdą się nowe kawałki, które napisał podczas kwarantanny w domu. Pierwszy z nich powstał we współpracy z debiutującymi niedawno braćmi Kacperczyk i jest miłym zaskoczeniem!

„Jeziorko” brzmi alternatywnie, w środku można znaleźć coś mocniejszego, jest też oldschool w tempie 87 BPM i to w takim składzie, którego ludzie raczej by się po mnie nie spodziewali. Będzie różnorodnie, na pewno więcej klimatów niż moich innych albumach

Tymek opowiedział także o tym, jak czuje się w domu i w nowej codzienności. Gdy w Polsce pojawił się wirus, wrócił do kraju z Japonii i zmuszony był przejść przez obowiązkową, 14-dniową kwarantannę.

Ta kwarantanna zryła mi banię (…) Raz nawet dwóch policjantów weszło mi do domu. Nosili specjalne kombinezony i szukali ludzi po szafach, bo jakiś sąsiad chyba zgłosił, że ktoś u mnie jest. To oczywiście była nieprawda

Jak powtarza, radzi sobie jednak dobrze, a przy tym jest optymistycznie nastawiony.

Na pewno da się zarabiać na muzyce inaczej, trzeba tylko trochę zmienić podejście. Każda nowa sytuacja czegoś uczy, a droga, która się zamyka, otwiera kolejną, to jest właśnie piękne w życiu (…) Jeżeli zakaz grania na żywo będzie się przedłużać, to po prostu powstanie jakaś nowa autostrada przekazu

Na „Vestige EP” składać się ma 7 kawałków, na których usłyszymy również Palucha, Miłego ATZ, Gverillę i Sapi Tha King. Jesteśmy więc ciekawi i na epkę czekamy tak, jak na poprawę sytuacji!

Cały wywiad możecie przeczytać TU.

Fot. Lola Benet

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
5 najpopularniejszych numerów od Sariusa!

Płyty rapowe dominują w zestawieniu OLiS i podobnie jest na YouTubie. Kiedyś osiągnięcie miliona wyświetleń w tym serwisie to był nie lada wyczyn. Obecnie nie robi to na nikim wrażenia. Teraz przypadkowy numer początkującego rapera może dobić do tej liczby. Żyjemy w dobie mediów społecznościowych, co powoduje, że utwory szybko dochodzą do nowych odbiorców. Jest to normalna kolej rzeczy. Jednak osiąganie wysokiej liczby odtworzeń regularnie to już jest pewnego rodzaju sukces. Dlatego w tej serii będziemy prezentować 5 najpopularniejszych utworów wybranych raperów. Na pierwszy ogień Sarius!

News
Charytatywny turniej gwiazd w LOL’a! Wśród kapitanów drużyn m.in. Żabson, Mata, Paris Platynov

Walka z koronawirusem dotyczy każdego z nas. Tym bardziej cieszy fakt, że jest coraz więcej organizowanych akcji, które mają na celu niesienie pomocy w walce z pandemią. [TUTAJ] pisaliśmy o raperach, którzy już wsparli batalię z wirusem.