Hip Hop,News

„Dwóch policjantów weszło mi do domu”. Tymek o kwarantannie i charytatywnej „Vestige EP”

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

„Dwóch policjantów weszło mi do domu”. Tymek o kwarantannie i charytatywnej „Vestige EP”

To nie pierwszy raz, kiedy Tymek działa charytatywnie, a chwilę po premierze „FIT”, swojego ostatniego albumu, zgodnie z zapowiedzią, szykuje charytatywną epkę. Preorder „Vestige EP” można zamawiać TUTAJ do 21 maja, a pieniądze z projektu zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego do walki z koronawirusem.

Tymek o nadchodzącym wydawnictwie i pracy nad nim opowiedział Michałowi Bachowskiemu dla Noizz. Ostatecznie na epce znajdą się nowe kawałki, które napisał podczas kwarantanny w domu. Pierwszy z nich powstał we współpracy z debiutującymi niedawno braćmi Kacperczyk i jest miłym zaskoczeniem!

„Jeziorko” brzmi alternatywnie, w środku można znaleźć coś mocniejszego, jest też oldschool w tempie 87 BPM i to w takim składzie, którego ludzie raczej by się po mnie nie spodziewali. Będzie różnorodnie, na pewno więcej klimatów niż moich innych albumach

Tymek opowiedział także o tym, jak czuje się w domu i w nowej codzienności. Gdy w Polsce pojawił się wirus, wrócił do kraju z Japonii i zmuszony był przejść przez obowiązkową, 14-dniową kwarantannę.

Ta kwarantanna zryła mi banię (…) Raz nawet dwóch policjantów weszło mi do domu. Nosili specjalne kombinezony i szukali ludzi po szafach, bo jakiś sąsiad chyba zgłosił, że ktoś u mnie jest. To oczywiście była nieprawda

Jak powtarza, radzi sobie jednak dobrze, a przy tym jest optymistycznie nastawiony.

Na pewno da się zarabiać na muzyce inaczej, trzeba tylko trochę zmienić podejście. Każda nowa sytuacja czegoś uczy, a droga, która się zamyka, otwiera kolejną, to jest właśnie piękne w życiu (…) Jeżeli zakaz grania na żywo będzie się przedłużać, to po prostu powstanie jakaś nowa autostrada przekazu

Na „Vestige EP” składać się ma 7 kawałków, na których usłyszymy również Palucha, Miłego ATZ, Gverillę i Sapi Tha King. Jesteśmy więc ciekawi i na epkę czekamy tak, jak na poprawę sytuacji!

Cały wywiad możecie przeczytać TU.

Fot. Lola Benet

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
5 najpopularniejszych numerów od Sariusa!

Płyty rapowe dominują w zestawieniu OLiS i podobnie jest na YouTubie. Kiedyś osiągnięcie miliona wyświetleń w tym serwisie to był nie lada wyczyn. Obecnie nie robi to na nikim wrażenia. Teraz przypadkowy numer początkującego rapera może dobić do tej liczby. Żyjemy w dobie mediów społecznościowych, co powoduje, że utwory szybko dochodzą do nowych odbiorców. Jest to normalna kolej rzeczy. Jednak osiąganie wysokiej liczby odtworzeń regularnie to już jest pewnego rodzaju sukces. Dlatego w tej serii będziemy prezentować 5 najpopularniejszych utworów wybranych raperów. Na pierwszy ogień Sarius!

Top 5

1.Tytuł: „Wiking”
Album: „Wszystko co złe”

Producent: Gibbs
Wyświetlenia: ~61 500 000

Raczej nikt nie jest zaskoczony, że akurat ten numer jest najchętniej słuchanym w dorobku Sariusa. Świetny singiel promujący album. Niezwykły klimat stworzony przez Mariusza i Gibbsa. Jeśli chcecie się dowiedzieć jak powstał bit do tego kawałka, to kliknijcie [TUTAJ]

2. Tytuł: „Dziecko Wojny”
Album: „Wszystko co złe”
Producent: Gibbs
Wyświetlenia: ~15 500 000

W tym numerze Sarius udowodnił, że potrafi się bawić wokalem i świetnie sobie z tym radzi. Na tym albumie Mariusz generalnie pokazał przekrój swoich możliwości. Często wracam do tego kawałka, bo jest naprawdę przyjemny dla ucha. Patrząc na komentarze wiem, że nie jestem jedyny.

3. Tytuł: „Dobry Chłopak”
Album: „Wszystko co złe”
Producent: Gibbs
Feat: Szpaku
Wyświetlenia: ~12 000 000


Ten numer to przeciwieństwo dwóch poprzednich. Mocny, bangerowy kawałek zrobiony przez członków powiązanych z BOR. Duet, który świetnie się uzupełnił. Mam nadzieję, że będzie więcej wspólnych kolaboracji obu raperów.

4. Tytuł: „Kurtyna”
Album: „Wszystko co złe”
Producent: Gibbs
Wyświetlenia: ~10 300 000

Pierwszy singiel promujący album. Moim zdaniem to najlepszy numer z całej płyty. Sarius wylał z siebie to co mu towarzyszyło od poprzedniego albumu „ANTIHYPE”. W kawałku Mariusz opowiada o ranach, jakich doświadczył w swoim życiu. W teledysku sam sobie jedną zrobił, co ma symbolizować pożegnanie jego starego siebie. Sarius uważa, że to jego najlepszy klip w karierze. Nieustanne emocje i szczerość, właśnie to towarzyszy temu utworowi.

5. Tytuł: „Powiedział mi ktoś”
Album: „Wszystko co złe”
Producent: Gibbs
Wyświetlenia: ~9 900 000


Byłem na kilku koncertach Sariusa i zawsze przed tym numerem robił przerwę na krótką przemowę. Mówił o aniołach stróżach, którzy towarzyszą w życiu każdego człowieka i o ich istotnej roli. Swoją drogą, niesamowite jest to, że Mariusz brzmi identycznie zarówno w swoich utworach jak i na żywo. To z pewnością wielka zaleta dla artysty, zwłaszcza hip-hopowego.

fot. kadr z klipu Sarius – „Kurtyna”, https://www.youtube.com/watch?v=CPoyTKU1Cys

Zostaw komentarz

News
Charytatywny turniej gwiazd w LOL’a! Wśród kapitanów drużyn m.in. Żabson, Mata, Paris Platynov

Walka z koronawirusem dotyczy każdego z nas. Tym bardziej cieszy fakt, że jest coraz więcej organizowanych akcji, które mają na celu niesienie pomocy w walce z pandemią. [TUTAJ] pisaliśmy o raperach, którzy już wsparli batalię z wirusem.

GOMBAO33 vs INTERNAZIOMALE

W najbliższą niedzielę (25.04) o godzinie 15:00 wystartuje turniej w League of Legends. Całość będzie można oglądać na platformie twitch.tv, gdzie będzie główny stream i studio komentatorskie, a także na poszczególnych kanałach społecznościowych zawodników. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na wsparcie polskiej służby zdrowia w walce z koronawirusem. Jeśli już teraz chcecie się przyłączyć do tej szlachetnej akcji, to [TUTAJ] zostawiam link do całej zrzutki. Założycielem zbiórki jest Karol „Friz” Wiśniewski, a swoją cegiełkę dołożyło wielu popularnych twórców internetowych m.in. TheNitroZyniak, WIP BROS, Gimper. Kapitanami drużyn, które wezmą udział w turnieju są:
-Żabson (INTERNAZIOMALE)
-Mata (GOMBAO33)
-Mateusz Klich (ZAWODOWI ZAWODNICY)
-Interleo (hypetalk)
-Olszakumpel (KUMPLE)
– Paris Platynov (JAKBY GAMING)

[LINK] do całego wydarzenia.

fot. facebook.com/hypetalk

Zostaw komentarz