Streetwear

„Dziękujemy Ci za wszystko”. Nie żyje Paul Van Doren, twórca Vans

Michał Szyndler -
paul van doren
paul van doren
Streetwear - - Dodane przez Michał Szyndler

„Dziękujemy Ci za wszystko”. Nie żyje Paul Van Doren, twórca Vans

W wieku 90 lat zmarł założyciel Vans, Paul Van Doren. Poinformowały o tym oficjalne profile marki w mediach społecznościowych. Van Doren poświęcił butom całe swoje życie, a Vans stało się symbolem rozpoznawalnym tak samo jak Coca Cola, Nike czy Apple.

Vans z ciężkim sercem ogłasza śmierć naszego współzałożyciela Paula Van Dorena. Paul był nie tylko przedsiębiorcą, ale także innowatorem. Firma Van Doren Rubber Company była kulminacją trwających całe życie eksperymentów i ciężkiej pracy w branży obuwniczej. Odważne eksperymenty Paula w zakresie projektowania, dystrybucji i marketingu produktów, a także jego talent do analitycznego myślenia i wydajność sprawiły, że rodzinna firma obuwnicza stała się marką rozpoznawalną na całym świecie. Przesyłamy naszą miłość i siłę rodzinie Van Doren i niezliczonym członkom rodziny Vans, którzy ożywili dziedzictwo Paula. Dziękujemy Ci za wszystko, Paul. Będzie nam Ciebie bardzo brakować.

Na początku lat 60. Van Doren wraz z całą rodziną z Massachusetts przeprowadził się do Anaheim w Północnej Kalifornii. Anaheim było oddalone od jego ówczesnego miejsca zamieszkania o prawie pięć tysięcy kilometrów. Marka powstała niewiele później, w roku 1966. Wtedy to Paul Van Doren wraz z bratem Jamesem i wspólnikami, Gordy’m Lee i  Serge’m D’Elia, otworzyli swój pierwszy, niewielki sklep. Tak rozpoczęła się działalność The Van Doren Rubber Company. Już w latach 70. firma sprzedawała swoje buty w kilkudziesięciu sklepach na terenie Kalifornii, a z czasem podbiła cały świat.

Znacie ten kształt

Nie znajdzie się wśród nas ani jedna osoba, która nie zna charakterystycznego kształtu „łyżwy”. Z pewnością wszyscy kojarzymy również podeszwę ze wzorem gofrownicy. Specyficzny kształt jest odzwierciedleniem filozofii Van Dorena. Początkowo Vansy nie miały być obuwiem stricte deskorolkowym. Twórca chciał zaprojektować buty, które będą niezawodne i będzie się w nich dobrze chodziło, ale jednocześnie będą tanie i dostępne.

Tak oto Vansy stały się symbolem rozpoznawalnym na całym świecie, a Van Doren przyczynił się do powstania wielu kultowych modeli. Sylwetek takich, jak Old Skool, Sk8-Hi, klasyczne Slip-On i najprostsze Authentic nie sposób pomylić z czymkolwiek innym.

https://www.instagram.com/vans

fot: instagram.com/vans

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
„Diamentowy Las” vs „OIO”. Czy dwie najważniejsze premiery sprostały oczekiwaniom?
Diamentowy Las OIO

Bez wątpienia “OIO” i “Diamentowy Las” to jedne z większych premier tego roku. Oki, Igi i Otsochodzi stworzyli kolejną supergrupę rapową w Polsce, a Białas i White zaskoczyli nas wspólnym albumem, którego nie spodziewał się nikt. Jak po pierwszych odsłuchach wypadają obie płyty? 

Rap
Kolejny „Uśmiech Kaza Bałagane” zapowiedziany!
uśmiech kaza bałagane

Kaz Bałagane na swoim Instagramie poinformował słuchaczy, że planuje kolejną akcję charytatywną. Podobną zorganizował w 2019 roku, w ramach której wypuścił „Uśmiech Kaza Bałagane dla Wiktorii”, płytę złożoną z wcześniej nagranych piosenek.