News

Eminem udowadnia: król jest tylko jeden

Izabela Smolińska -
News - - Dodane przez Izabela Smolińska

Eminem udowadnia: król jest tylko jeden

Koniec roku to zawsze czas podsumowań i zestawień. Najnowsze – podsumowanie 2018 – jest wyjątkowo satysfakcjonujące dla Eminema. Z imponującą liczbą 755 tysięcy sprzedanych płyt (chodzi tu o same wydane kopie, bez streamingu), raper stał się niekwestionowanym liderem rynku za Oceanem. Pokonał nawet najpopularniejszy obecnie na świecie boysband BTS.

Co więcej, gdyby nie Eminem, w pierwszej dziesiątce zestawienia, o którego przygotowanie pokusił się portal BuzzAngle Music, w ogóle zabrakłoby raperów. Kolejny z nich – Drake – uplasował się dopiero na 16. miejscu. Sukces Eminema tym bardziej może satysfakcjonować, że jego najnowszy krążek – „Kamikaze” – pojawił się na rynku niespodziewanie, bez wcześniejszych zapowiedzi. Nieco na otarcie łez Drake zakrólował natomiast w innym rankingu. Top Artists By Total Consumption brał pod uwagę wszystkie formy sprzedaży, uwzględniając również streaming. To zapewniło zwycięstwo właśnie Drake’owi.

Drugie miejsce na liście BuzzAngle Music z ilością 600 tysięcy sprzedanych egzemplarzy zajął najpopularniejszy obecnie boysband na świecie, czyli BTS, a trzecie Chris Stapleton. Sprzedali odpowiednio 603 i 577 tysięcy kopii.

Dodajmy jeszcze, że sukces Eminema w Stanach to nie jego jedyny powód do zadowolenia. Raper triumfy święci również w Europie. Kamikaze okazał się być prawdziwym królem wielkiej Brytanii, zajmując pierwsze miejsca na najpopularniejszych listach przebojów na Wyspach.

Zostaw komentarz

Udostępnij
Streetwear
Rok 2018 dla Air Jordan w liczbach

Ostatnie 12 miesięcy minęło pod znakiem głośnych premier sneakersów sygnowanych logo Jumpmana. Dużą rolę odegrało tu skupienie się na Air Jordan 1, legendarnym koszykarskim modelu, zajmującym najwyższe miejsce w portfolio sportowego giganta. Oto statystyki, ukazujące efekty pracy projektantów.