News

Gdzie ubiera się Żabson?

Kajetan Szewczyk -
News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Gdzie ubiera się Żabson?

Nie ulega wątpliwości, że Żaba jest jednym z najbardziej oryginalnie ubranych raperów, choć oczywiście nie każdemu jego styl musi odpowiadać. W pewnym stopniu można powiedzieć, że Żabson pod względem stylówki jest niejako polskim A$AP Rockym. Zresztą sam raper raczej nie stroni od takich porównań, a fakt, że śmigał w koszulce GUESS powstałej w kolaboracji z Flacko, potwierdza, że panowie mają raczej zbieżny gust. Żaba sprawnie łączy streetwear z High-Endem. Z jednej strony rzeczy z warszawskiego sklepu BRC Vintage, z drugiej kurtka Kenzo, z trzeciej spodnie Philippa Pleina, a z czwartej płaszcz Homies Wonderland.

Przy okazji swojego vloga, Mateusz Mach spotkał się z Żabsonem w warszawskim Grail Poincie – sklepie, który jest Mekką dla ludzi szukających mniej dostępnych itemów. Mateusz rozmawiał również z właścicielem lokalu – Pawłem Sabarańskim. Zapraszamy do sprawdzenia!

Dodatkowo, postanowiliśmy prześledzić nieco sytuację i wyjaśnić, jakie marki składają się na to, co dostajemy potem na klipach, koncertach i Instagramie Żabsona. Oczywiście wszystkie spisać nie sposób, ale pewne elementy garderoby powtarzają się u Żaby dosyć często. Adresów sklepów nie podamy, choć, jak się zaraz przekonacie, znaczną część tych itemów można wyrwać np. w warszawskim Vitkacu czy GrailPoincie.

Krótki disclaimer – warto zaznaczyć, że część tych ubrań Żabson prawdopodobnie dostaje, chociażby te od Adidasa, ze względu na kooperację z marką.

Versace

Zaczniemy od tego zdjęcia, bo idealnie oddaje amerykański polski sen. Żabson jest tutaj ubrany od stóp do głów w Versace. Uwaga, bo będzie sporo namedropingu, mamy tutaj: płaszcz Versace Black Coat, apaszkę Versace Baroque Printed Silk Scarf, koszulę Versace Baroque Shirt i buty Versace Chain Reaction Trainers. Nic dziwnego, że wszystko do siebie pasuje.

Supreme (i kolaboracje)

Supreme samo w sobie to coś, w czym można zobaczyć Żabsona, ale raper nie stroni także od współprac popularnej marki z innymi. W tym przypadku to Supreme Fox Racing, ale Żabę widzieliśmy także w połączeniu Supreme X Comme des Garcons czy Supreme Lacoste. No i w headbandzie powstałym przy wsparciu New Ery.

Adidas (i kolaboracje)

Tu oczywiście bez zaskoczenia, bo raper współpracuje z popularną marką. Na zdjęciu powyżej mamy welurowy dres Adidasa, ale Żabson śmigał też w kolaboracji Adidas Alexander Wang czy serii wyprodukowanej we współpracy z Goshą Rubchinskim. Adidas zajmuje też dużo miejsca w kolekcji butów Żabsona. Widzieliśmy go w tylu modelach, że chyba nie ma sensu wymieniać, ale na przykład u Kuby Wojewódzkiego założył te powstałe we współpracy znanej marki z Pharrellem Williamsem.

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Ty Dolla $ign rzucił zioło! Artysta opowiada o nowej płycie i tatuażu z Kurtem Cobainem

Ty Dolla $ign może wydawać się nieco niezauważony. Tymczasem jest on jedną z najbardziej wpływowych postaci we współczesnym hip-hopie i R&B, zresztą to właśnie on łączy ze sobą zarówno różne środowiska i nurty w muzyce popularnej.

Usłyszeć mogliśmy go choćby na ostatnich projektach Kanye’ego Westa (wokale na „Ye” i „The Life of Pablo” należały w końcu przede wszystkim do niego). Razem z Yeezy’m wystąpił także na ostatniej edycji „Sunday Service”, gdzie wykonali nowy utwór Westa, „Water”. Obecnie Ty pracuje nad swoją nową płytą, o czym między innymi opowiedział magazynowi SPIN, co może okazać się przełomowym momentem w jego życiu i karierze…

Przestałem palić zioło. To było fajne, aby po prostu całkowicie oczyścić głowę i pisać piosenki. Zanim jechałem do kabiny i wszystko na tym zaimprowizowałem, pisałem rzeczy na moim telefonie albo kawałku papieru, próbując bardziej je zaplanować.

Artysta sporo mówił również o swoich inspiracjach, a oprócz Dr. Dre, Dj Quicka, Babyface’a, Timbalanda czy Pharrella, należy do nich właśnie Kanye. Jak przyznał w materiale, w którym wypowiadał się o bohaterach poszczególnych okładek w historii magazynu, West jest artystą wszech czasów i zawsze robi rzeczy, które brzmią jak coś, czego nigdy wcześniej nie słyszeliśmy – jest jednym z liderów całej kultury (z czym osobiście w stu procentach się zgadzamy!).

Spotkałem się raz z Kanye i odtworzyłem mu mój album. A on powiedział: „Bracie, musisz robić to, co robisz. Dodaj więcej basów, więcej perkusji, dodaj więcej… prawdziwego gó#na, to jest coś, czego nikt nie robi”. Ta rozmowa zdecydowanie mnie zainspirowała i sprawiła, że zaszalałem z żywymi instrumentami.

Najbardziej entuzjastycznie Ty zareagował jednak na… Kurta Cobaina. Przyznał, że „Smells Like Teen Spirit” był pierwszym rockowym utworem, który pokochał, a wizerunek artysty ma nawet wytatuowany z tyłu swojej nogi!

Wychodzi więc na to, że legenda rocka stanowi jeszcze większą inspirację niż by się wydawało. Co więcej możemy dodać? Materiał polecamy obejrzeć i przeczytać, na nowy album czekamy, a ten tatuaż… no, chcielibyśmy go zobaczyć!

fot. kadr z filmu „Ty Dolla $ign Revisits SPIN Covers of Kurt Cobain, Kanye West and More | SPIN”, youtube.com/SPIN

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Kojarzycie Rodzinę Addamsów? Kuzyn Coś to od dzisiaj Snoop Dogg!

Mamy świadomość, że czytelnicy naszego portalu raczej nie śledzą branży filmów animowanych, a przynajmniej nie robią tego z zapartym tchem. My niby też nie, ale jak w przypadku każdej prawidłowości, występują pewne wyjątki. Jednym z nich jest nadchodząca animowana produkcja o Rodzinie Addamsów, która powinna nas zainteresować ze względu na bardzo charakterystyczny głos, którym przemówi Kuzyn Coś.

Za dźwięki, pomruki i mamroty wydawane przez włochatego członka rodziny będzie bowiem odpowiadał Snoop Dogg. Jeśli jednak wydaje Wam się, że będzie to debiut rapera w takiej roli, to jesteście w grubym błędzie. Snoop podkładał głos w bajkach, kiedy połowa obecnego mainstreamu nie wiedziała, co to Gucci. Pierwszym filmem, w którym wziął udział była „Zebra z klasą” z 2005 roku. Później podkładał głos w jeszcze czterech innych produkcjach. Ta nadchodząca zapowiada się jednak najciekawiej ze wszystkich. Dlaczego?

Kuzyn Coś jest w końcu bardzo charakterystyczną postacią, która w zasadzie nie mówi. W dotychczasowych odsłonach popularnej sagi o Addamsach jedynie coś sobie mamrotał i mruczał. Jak dobrze wiemy, Snoop Dogg jest przeciwnikiem takich zabiegów w hip-hopie i otwarcie neguje „mumble rap”. Niewykluczone, że w filmie zostanie przemycony jakiś smaczek, dzięki któremu Snoop wbije koleją szpilkę w ten odłam kultury. Być może Kuzyn nawinie jakiś hit Migosów?

Wskazywać na to może chociażby ostatni trailer tego filmu. Widzimy w nim podjeżdżającego pod rezydencję rodziny Kuzyna Cosia, który następnie wychodzi z niego do grającego w tle „Drop it like it’s hot”.

Film oczywiście pojawi się też w Polsce. Jego premiera będzie miała miejsce 25 października. Nie wiemy jeszcze, kto będzie polskim Kuzynem Cosiem, ale jesteśmy pewni, że nasza scena ma do zaoferowania kandydatury, które godnie zastąpiłyby Snoopa. Macie jakieś propozycje?

fot. kadr z wideo „The Addams Family Trailer #1 (2019) | Movieclips Trailers”, youtube.com/Movieclips Trailers

Zostaw komentarz