Hip Hop,News

Gucci Mane nazywa Atlantic Records „miłymi rasistami” i opuszcza wytwórnię?

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Gucci Mane nazywa Atlantic Records „miłymi rasistami” i opuszcza wytwórnię?

Choć o protestach antyrasistowskich w mediach mówi się już trochę mniej, to wciąż one trwają, a co najważniejsze możemy obserwować ich pozytywne konsekwencje. Kilka dni temu informowaliśmy, że Republic Records zrezygnowało z kategorii „urban” – szufladki, do której do tej pory wrzucano okołosoulową muzykę tworzoną przede wszystkim przez Afroamerykanów. Śladem wytwórni poszli kolejni, w tym Akademia Grammy, która słowo „miejski” zastąpiła określeniem „progresywne R&B”.

Dwa dni temu Gucci Mane napisał na Twitterze (co później usunął), że 3 lipca opuszcza Atlantic Records, wytwórnię, z którą związany jest od 2007 roku, i pod której szyldem wydał 11 projektów. Do tego nazwał jej pracowników „miłymi rasistami” i „crackersami”, co jest dyskredytującym określeniem na białych ludzi. W kolejnych postach zachęcił innych artystów do tego samego – wzięcia udziału w protestach.

Źródło: bbc.com

Nie od dziś wiadomo, że przemysł muzyczny pozostawia wiele do życzenia w kwestiach równościowych. Wcześniej na ten temat głośno wypowiedział się również The Weeknd, który zwrócił się do platform streamingowych. Gucci Mane odejście z Atlantic i zostanie w pełni niezależnym artystą zapowiadał już trzy lata temu. Czy w końcu tak się stanie? Zobaczymy.

fot. kadr z klipu „Gucci Mane, Bruno Mars, Kodak Black – Wake Up in The Sky [Official Music Video]”, YouTube.com/OfficialGucciMane

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Tribute dla Chady w wykonaniu Młodego M i Kaziora!

Od śmierci jednego z czołowych polskich raperów, Tomka Chady, minęły już ponad dwa lata, ale w sercach, a zwłaszcza muzyce, jest dalej żywy. Pierwszy hołd na bicie oddał związany z Chadą Zbuku. Niedawno wyszła też płyta "Chada: Jesteś Legendą", na której udzielili się znani raperzy, którzy współpracowali z Tomkiem oraz mieli okazję nagrywać z nim wspólne numery. Tytuły kawałków na tej płycie były identyczne jak te, których używał Chada.

Hip Hop,News
14 numerów na albumie to sporo? Co powiecie na 733?

Płodność artystyczna wśród twórców to bardzo względna sprawa. Niektórzy wydają raptem jeden album na kilka lat, a taki Kuba Knap w przeciągu 12 miesięcy jest w stanie wypuścić nawet sześć płyt. Już jego wynik robi spore wrażenie, ale to i tak nic przy tym, do czego zdolni są niektórzy artyści zza oceanu. Jak się bowiem okazuje, są rodzynki, które na jeden album potrafią przygotować 733 kawałki. Żeby nie było wątpliwości, niczym na mandacie, słownie: siedemset trzydzieści trzy kawałki.