Hip Hop,News

Guzior, Słoń, Kukon i wielu innych. Grudzień będzie dobrym miesiącem dla polskiego hip-hopu!

Jakub Purłan -
Hip Hop,News - - Dodane przez Jakub Purłan

Guzior, Słoń, Kukon i wielu innych. Grudzień będzie dobrym miesiącem dla polskiego hip-hopu!

Zwykle w ostatnim miesiącu roku kalendarzowego jest sporo premier i tym razem nie jest inaczej. Czy któraś z grudniowych premier okaże kandydatem na album roku?

Mimo, że przyszły miesiąc zapowiada się obiecująco, to nie można zapominać, że listopad również obfitował w ciekawe albumy. Swój debiut w QueQuality zaliczył Kabe z krążkiem „Mowgli”, a Gedz po raz kolejny udowodnił na „Staminie”, że jest raperem kompletnym. Paluch natomiast znów dał fanom to, czego oczekiwali – recenzję „Nadciśnienia” Michała Fitza możecie już u nas przeczytać. Oprócz nich otrzymaliśmy także płyty m.in. od Schaftera, B.R.O, Zeamsone czy Dudka P56. A co czeka na nas w grudniu? Oto lista premier:

04.12 – donGURALesko & Matheo – Vrony i Pro-tony
04.12 – Filipek – Gambit
04.12 – Guzior – Pleśń
04.12 – Tau – Ikona
09.12 – O.S.T.R. & Hades – HAO2
10.12 – lex clockwork – NOCĄ
11.12 – Kali x Major – Hucpa
11.12 – Lukasyno – Pachnę Ogniem
11.12 – Słoń & Chris Carson – Czerwony Rum
11.12 – VNM – Exit2020
18.12 – Alan – Sajko Placebo
18.12 – chillwagon – chillwagon 2.0
18.12 – Eis – Gdzie jest Eis? [Remastered & Remixed]
18.12 – Przyłu – Homeless Boy
25.12 – Kukon – Ogrody Mixtape II

Jednym z najbardziej wyczekiwanych albumów, nie tylko grudnia, ale też roku, jest „Pleśń”. Guzior wrócił po dwuletniej przerwie i zrobił niemałe zamieszanie. Pierwszy singiel z gościnnym udziałem Oskara z PRO8L3M-u przekroczył 15 milionów wyświetleń w nieco ponad miesiąc. Do kawałka został zrealizowany także świetny, animowany teledysk, który wyróżniliśmy w jednym z zestawień. Mateusz wrócił w dobrym stylu i na pewno jego słuchacze nie są zawiedzeni. Poza Oskarem zostało ujawnionych jeszcze dwóch gości z „Pleśni”, są nimi Kukon i Szpaku. Na krążku znajdzie się 10 spójnych numerów.

Dużym sprawdzianem dla chillwagonu będzie ich druga płyta. Oczekiwania po pierwszym albumie są spore, a to też z tego względu, że niektóre ostatnie utwory podzieliły słuchaczy. Nowi zawodnicy w ekipie Borixona postarają się dobrze przywitać ze słuchaczami. Wyszło już kilka singli ze zbliżającej się premiery m.in. „ziarnko do ziarnka” czy „zbastuj bajerke”. Póki co nie wiadomo, ile numerów znajdzie się na płycie.

Ciekawą premierą będzie też bez wątpienia „Hucpa” Kalego i Majora. „Zwyczajna” płyta obydwu tych artystów prawdopodobnie wzbudziłaby zainteresowanie głównie fanów ulicznego rapu, ale obaj raperzy zdecydowali się na ciekawszy projekt. Mocno antysystemową treść ubrali w nowoczesne, melodyczne i bujające brzmienia, a przy produkcji nie szczędzili sobie rozmachu.

Wyjątkowy prezent na gwiazdkę sprawi też Kukon. To raper, który potrafi odnaleźć się w różnych brzmieniach, zachowując przy tym swoją charakterystyczną stylówkę, dlatego nikomu nie przeszkadza, że po „Aferze” i „Marcu 2020” artysta wyda kolejny krążek, bo wiadomo, że nowe „Ogrody” będą się od nich różniły. Jednocześnie zachowają te czynniki z pierwszej odsłony krążka, przez które ludzie pokochali Kukona, czyli bezpośredniość, bezpardonowość i kompletny, niewymuszony luz.

Pamiętać należy także o reedycji pierwszego i jedynego solowego albumu Eisa, o którym więcej pisaliśmy TU. Legendarny materiał zostanie wzbogacony o mocne featy (Bedoes, Oskar83, Otsochodzi), które – być może ku zaskoczeniu – naprawdę dobrze wpasowują się w te klasyki.

W grudniu jest tyle ciekawych premier, że trudno wyłonić jeden krążek, na który czeka się najbardziej. Zarówno od młodszych zawodników, jak i od weteranów sceny. Swój kolejny album w karierze wypuszcza Słoń, co ciekawe na „Czerwonym Rumie” nie będzie żadnych gości. Grudzień będzie naprawdę dobrym miesiącem dla polskiego hip-hopu!

fot. materiały prasowe

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Pomimo nadciśnienia forma w normie – Paluch „Nadciśnienie” [RECENZJA]
Paluch „Kaszel” ft. Dj Taek prod. Deemz & Lot808

Niewielu jest w Polsce raperów, którzy mają tak twardy fanbase i mocną pozycję, że są w stanie bez problemu wyprzedać preorder w nakładzie 13 tysięcy sztuk. Paluch do tego wąskiego grona wchodzi i to od kilku lat. Fani inwestują w jego muzykę, bo wiedzą, że Poznaniak sam w sobie jest marką i da im to, czego oczekują.

Hip Hop,News
Syn Michała Wiśniewskiego wchodzi do rapgry!
wisniv - Prąd

Michała Wiśniewskiego nikomu nie trzeba przedstawiać, bo w Polsce "Ich Troje" kojarzą po prostu wszyscy. Wokaliście legendarnej formacji ostatnimi czasy nie wiedzie się najlepiej w muzyce i najlepsze lata ma już raczej za sobą, ale za to jego potomstwo może jeszcze wiele osiągnąć. Z takimi ambicjami do rapgry na pewno wchodzi jego syn, Xavier, podpisujący się ksywą wisniv.