Hip Hop,News

Gwiazda country dissuje Lil Nas Xa! Obrywa też Billy Ray Cyrus

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Gwiazda country dissuje Lil Nas Xa! Obrywa też Billy Ray Cyrus

Sześciokrotnie nominowany do Grammy, najseksowniejszy mężczyzna 2017 roku według magazynu People, Blake Shelton, właśnie zdissował Lil Nas Xa w swoim nowym utworze. W „Hell Ride”, bo o nim mowa, gościnnie udziela się Trace Adkins, postać również rozpoznawalna w środowisku. W nowym kawałku panowie pozwolili sobie na niewybredny kuksaniec w stronę Lil Nas Xa.

Then the girl from the small town took off the ‘Old Town,’ put on a little Hank Jr. (Thank God)

Blake opowiada, jak dziewczyna wyłącza hit Lil Nas Xa i puszcza coś od Hanka Juniora (ukłon w stronę muzyka Randalla Hanka Williamsa). Trace przytakuje koledze słowami: „Dzięki Bogu”.

W hip-hopowym środowisku coś takiego byłoby jasno zinterpretowane, jako „kawałek X jest zły, a wykonawca Y dobry”. To trochę, jakby ktoś nawinął: „Dziewczyna wyłącza Głuchą Noc i puszcza coś TDFa (Dzięki Bogu)”. Jednak w USA wszyscy mają na wszystko odpowiedź i rzecznik Blake’a Sheltona zaprzeczył, jakoby w tym tekście było cokolwiek złowrogiego. Tak wypowiedział się o tym dla Variety:

Absolutnie nie chodzi o rzucanie cienia na Lil Nas Xa. Blake mówi, że w tekście chodzi wyłącznie o to, jak ta piosenka [Old Town Road] jest popularna. To mógłby być każdy zbyt często puszczany numer, np. „Achy Breaky Heart”.

Niby ma to sens, ale przywołane „Achy Breaky Heart” to z kolei kawałek Billy’ego Raya Cyrusa, który jako pierwszy muzyk wywodzący się ze środowiska country, wsparł Lil Nas Xa i wyniósł „Old Town Road” na zupełnie nowy poziom popularności, dogrywając się do remiksu. Według rzecznika Blake’a, muzyk rozmawiał z Billym, a ten miał uznać tekst piosenki za zabawny. Jedno jest pewne – gdyby nie ten wers, nikt w naszym środowisku nie zwróciłby uwagi na Sheltona, a o to pewnie chodziło mu najbardziej. No nic, wracamy do słuchania „Hell Right”. Przeklęty refren wchodzi w głowę.

fot. kadr z klipu „Blake Shelton – I Lived It (Official Music Video)”, youtube.com/Blake Shelton

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Taco Hemingway: Pisałem do Childisha Gambino i Weeknda

Wielkimi krokami zbliża się premiera drugiej odsłony książkowego cyklu wywiadów pt. "To nie jest hip-hop. Rozmowy". Do lektury będzie można się zabrać już 27 września. O "jedynce" pisaliśmy co nieco TUTAJ. Wypowiadali się w niej tacy ludzie jak: Ajron, Bilon, Dizkret, Eprom, Rafał Grobel, Groh, Kasta, Kosi, Łona, Ment XXL, Noon, Pezet, Stasiak, Steez83, Tytus, Wini, Włodi, Tomek Woźniak i Ania Wójcik. Tym razem będziemy mogli poczytać, co o hip-hopie ma do powiedzenia m. in. Taco Hemingway.

Hip Hop,News
Conway: Eminem wie, że czarnoskórzy go nie słuchają

Jeśli jeszcze nie wiecie, kim jest Conway, to pora nadrobić zaległości, bo obok Boogiego jest kolejnym zawodnikiem, który może przywrócić Shady Records do dawnej świetności. W połowie lipca wypuścił kawałek z gościnnym udziałem Eminema, na którym Marshall wspomina swoje przeszłe beefy i wywołuje do tablicy takie osoby jak Ja Rule, Cannibus czy Iggy Azalea. Prawdopodobnie wkrótce doczekamy się wideo do "Bang", bo tak nazywa się wspomniany utwór.