Hip Hop,News

Halo? Tu Malik!

Patryk Grzybicki -
Hip Hop,News - - Dodane przez Patryk Grzybicki

Halo? Tu Malik!

Raperzy wydają i sprzedają swoją muzykę, często zakładają swoje brandy odzieżowe. Ale jak w dzisiejszych czasach być oryginalnym? O to powinniśmy się zapytać Malika Montanę.

Don Malik właśnie wystartował z własną siecią komórkową! Tijara Mobile, bo taką nosi nazwę, była planowana przez rapera od wielu miesięcy, jednak dopiero teraz mogła ona wystartować na dobre. Malik na swoim Instastory opublikował pierwszą, przygotowaną dla swoich fanów promocję.

Wejdź do Tijara Mobile!

Zgarnij za free przedpremierowego prepaida doładowanego kwotą 50 zł!

Napisz do nas prywatną wiadomość i dołącz – bądź pierwszy w Tijara.

Ilość pierwszych starterów ograniczona.

Ponadto nowo powstała sieć komórkowa rapera ma swojego Instagrama, na którym w relacji opublikowane zostały pierwsze oferty na kartę.

Już niedługo będziemy mogli używać Tijara Mobile. Czy to dobry ruch ze strony Malika Montany? Zmienicie swoją sieć na bardziej prawilną?

fot. facebook.com/donmalikmontana/

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Czy Jaden Smith zawita do Bel-Air?

Pamiętacie jeszcze taki serial jak „The Fresh Prince of Bel-Air”? Nie? W takim razie to czas najwyższy, żebyście odpalili Netflixa i się z nim zapoznali – bo naprawdę warto. Produkcja była przełomowym momentem dla aktorskiej kariery Willa Smitha. Dlaczego o tym piszę? Żona Willa, czyli pani Smithowa, a tak naprawdę Jada Pinkett Smith – zapowiedziała, że wraz z mężem planują współtworzyć spin-offa kultowego serialu.  Jeśli faktycznie by do tego doszło, zastanówmy się czy nowy Bel-Air dalej byłyby „fresh” i jaki wpływ na jego wygląd mogłaby mieć rodzinka Smithów.

Raper, który nie chciał zostać aktorem

Na wstępie trochę o oryginalnej wersji serialu – spokojnie nie będę wam tu niczego spoilerował. Przenieśmy się więc do końcówki lat osiemdziesiątych, kiedy to stacja NBC postanowiła wyprodukować serial o losach afroamerykańskiej rodzinny. Wiecie, taki Bill Cosby Show, ale bardziej dla młodzieży i pozbawiony powiązań z osobą Cosby’ego. Aktora, który uchodził za ikonę i najważniejszą afroamerykańską postać w amerykańskiej telewizji.

Główna rola w nowej produkcji zaproponowana została Willowi Smithowi. W tamtym okresie Smith kojarzony był głównie z tworzeniem muzyki pod ksywką The Fresh Prince. Łatwo, więc połączyć skąd taki tytuł omawianego dziś serialu. Dodatkowo postać grana przez Willa Smitha nazywa się… Will Smith. Trudno jednak szukać analogii pomiędzy historią serialowego Smitha i prawdziwego, dość powiedzieć, że aktor-raper grając w serialu postać szesnastolatka w rzeczywistości miał już 22 lata. Fabuła produkcji została luźno oparta na biografii Benny’ego Medina, znanego menadżera m.in. Diddyego, Jennifer Lopez czy Ushera.

Jako ciekawostkę dodam jeszcze, że gdyby nie problemy Smitha ze skarbówką to zapewne nie przyjąłby on głównej roli w serialu telewizyjnym. Można powiedzieć, że jeśli nie zaległe podatki to produkcja mogłaby mieć kompletnie inne oblicze lub w ogóle nie powstać, a sam Will pewnie nie zostałby uznanym aktorem. Ahh te przypadki i zbiegi okoliczności…

Hip hopowy serial

A gdzie w tym wszystkim jest hip hop? – ktoś mógłby zapytać po przeczytaniu powyższego akapitu. Jak mogliście przeczytać powyżej Will Smith zanim został pełnoprawnym aktorem, znany był głównie z lekkich i przyjemnych tracków, które nagrywał jako The Fresh Prince. Ten klimat, który mogliśmy usłyszeć i zobaczyć w utworach Smitha i jego ziomka Jazzy Jeffa, został w bardzo dużym stopniu przeniesiony do serialu NBC. Rozpoczynając od piosenki tytułowej (wykonywanej przez samego Smitha) po inne rapowe kawałki, które możemy usłyszeć w poszczególnych odcinkach serialu, aż po luźne nawiązania do postaci z rap branży. The Fresh Prince of Bel-Air to jeden z najbardziej hiphopowych seriali. Na pewno znajduje się w czołówce, gdy szukamy produkcji o lekkim i komediowym zabarwieniu.

The Fresh Prince of Bel-Air 30 lat później

Pierwsze plany dotyczące powstania spin-offa do opinii publicznej docierały już w 2015 roku. Czy teraz możemy spodziewać się, że za zapowiedziami pójdą również konkretne działania? Do momentu, gdy nie dostaniemy oficjalnego potwierdzenia o castingach to wszystko dalej trzeba traktować jedynie w formie plotki.

Czy taki serial jak „The Fresh Prince of Bel-Air” miałby szansę i dziś odnieść sukces? Przy ciekawej obsadzie i dobrym scenariusz na pewno. No właśnie obsada? A może w buty Willa wszedłby teraz jego syn Jaden? W końcu zanim młody Smith został raperem, grywał już w kilku produkcjach m.in. innymi w filmie „1000 lat po Ziemi” u boku swojego ojca. Na pewno taki obrót sprawy byłby ciekawy i symboliczny. Nawet jeśli Will jest lepszym aktorem od Jadena i odwrotnie w kwestii umiejętności raperskich. Jednak należy zadać sobie pytanie, czy Jaden miałby w sobie ten blask „cool” ziomka z sąsiedztwa jak kiedyś Will? Szczerze? w to wątpię, ale chciałbym się mylić.

Czy aktualnie rozsiewane plotki znajdą swoje potwierdzenie w rzeczywistości? Możliwe, że przekonamy się o tym już w najbliższym czasie. A wy chcielibyście obejrzeć nową odsłonę kultowego serialu?

Fot. instagram/willsmith

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Kodak Black o dramatycznych warunkach w więzieniu. „Strategicznie mnie tu zabijają”

Kodak Black od jakiegoś czasu znów przebywa w więzieniu i wygląda na to, że w wyjątkowo tragicznych warunkach. Raper (albo ktoś w jego imieniu) zamieścił na Instagramie długi post, w którym opisał dość szokującą sytuację, z jaką mierzy się w federalnym areszcie w Miami…

https://www.instagram.com/p/B7ZG1kll5B_/?utm_source=ig_embed

Kodak opowiada o tym, że pracownicy więzienia robią wszystko, aby powoli go zabić. Nadużywają swoich przywilejów, utrudniają mu kontakt z najbliższymi, nie szanują go…

W tym budynku jest wielki spisek. Santiago Torres niewłaściwie wykorzystuje swoją pozycję w Miami FDC i nadużywa swojej władzy. Pisze sfałszowane raporty o incydentach, aby odebrać mi przywileje telefoniczne, które przysługują mi raz w tygodniu w samotności

Pewnego ranka wyciągnęła mnie z celi, aby mi powiedzieć, że „skreśli z listy odwiedzających moją śliczną dziewczynkę”. Bez żadnego powodu, tylko abym cierpiał. Ponadto odmówiono mi wizyty z matką 23 grudnia, przed świętami Bożego Narodzenia. Moja poczta przychodzi średnio po miesiącu, ale mieszają również w listach wychodzących ode mnie. Moja rodzina nie otrzymała na święta żadnego z nich

…a w sylwestra podali mu nawet pustą tacę z jedzeniem.

Gdyby tego było mało, dokładnie 31 grudnia, w Sylwestra, dostałem pustą tacę na śniadanie. Zwróciłem im na to uwagę, ale nic nie zrobiono (…) Powoli strategicznie mnie tu zabijają (…) Jestem bardzo rozczarowany sposobem, w jaki traktują nie tylko mnie, ale i wszystkich więźniów

Ale to nie wszystko. W następnym poście raper opisał samobójstwo jednego z więźniów, Pete’a, po tym, jak strażnicy rzekomo zignorowali jego wezwania na pomoc, i który przebywał w odosobnieniu.

View this post on Instagram

About four months ago there was a guy in here in solitary confinement that was well known throughout the building Pete was a very kind and generous person and while in solitary confinement Pete’s health condition reached a very advanced Stage while he was in excruciating pain! So, Pete requested medical attention (like myself) which was denied ( like myself) because he felt like he was dying ( like myself ) As Pete’s constant cried for help fell on deaf ears, he decided to take himself out of his misery by hanging himself from the bunk to end his pain and suffering. It’s sad because everyone was aware of his health issues and one C O could have found it in the kindness of the heart to do their jobs and simply call medical, his family wouldn’t be mourning his loss as of now. Everyone here knows of this tragedy but it’s being hidden from the public eye. I am grateful that I was blessed with a platform to shine a light on this catastrophe and the injustices that go on within the land of these walls. My deepest condolences goes out to Pete’s family. I need for y’all to contact me ASAP so I can send my blessings to your direction. Although, there is no price to pay for Pete’s life, I got some money for you all. I am sure it was hard having to greave over him during the holidays. I tried to do this sooner but they are not sending my mail out. [ From behind the cement with lots of love #Bill] ( DM @cdubb_1 )

A post shared by KILL BILL (@kodakblack) on

Pete poprosił o pomoc medyczną (jak ja), której mu odmówiono (jak mi), ponieważ czuł się tak, jakby umierał (jak ja). Ponieważ ciągłe wołanie Pete’a o pomoc było zignorowane, postanowił to zakończyć, wieszając się na łóżku

Jeśli wszystko, o czym mówi Kodak Black jest zupełną prawdą, sytuacja jest naprawdę poważna. Mamy nadzieję, że odpowiednie władze szybko zainterweniują, a z raperem i pozostałymi więźniami będzie wszystko w porządku.

fot. kadr z klipu „Kodak Black – „INSTITUTION””, YouTube.com/Kodak Black

Zostaw komentarz