Felieton,Hip Hop,News

Hit z Makłowiczem i bangier z łamańców językowych. Co jeszcze stworzył król kwarantannowych virali?

Michał Fitz -
Felieton,Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Hit z Makłowiczem i bangier z łamańców językowych. Co jeszcze stworzył król kwarantannowych virali?

Społeczna kwarantanna, na całe szczęście już nieco poluzowana, mocno dawała się we znaki. Pisaliśmy już o tym, że nie na wszystkich taka izolacja wpływa pozytywnie. Głupoty do głowy przychodziły nie tylko Belmondo, ale również Lil Yachty’emu czy Trippiemu Reddowi. Taki Gucci Mane postanowił z kolei wyładować swoją frustrację w mocno przesadzony sposób. Byli też całe szczęście tacy, którzy świecili przykładem, jak chociażby GSP, Gedz czy Tymek, którzy zdecydowali się aktywnie pomóc w walce z wirusem. Jeszcze inni z kolei, w tym bohater dzisiejszego tekstu, wygrzebali w sobie z nudów pokłady niepojętej kreatywności tworząc dzieła, o które nikt z nas nie prosił, ale jak się okazało, każdy ich potrzebował.

CatchUp to producent muzyczny związany głównie z NNJL. Tworzył już kawałki dla Gedza, Szesnastego czy Vae Vistica, czyli dla naprawdę porządnych raperów, ale mimo to nie wybił się na tyle, by jego ksywa przewijała się często przy okazji nowych, mainstreamowych hitów. Nie wiedzieć czemu w zasadzie, bo jak się okazuje, CatchUp potrafi taki szlagier stworzyć albo z niczego, albo z czegoś, co w teorii kompletnie nie jest fundamentem do zrobienia przeboju.

View this post on Instagram

Jak zdobić piosenkę z faflunami językowymi

A post shared by CatchUp (@catchupxxl) on

Piosenka z „faflunami językowymi” to oczywiście nie jedyne arcydzieło na profilu CatchUpa. Artysta uraczył nas jeszcze chociażby hitem stworzonym na samplu z Roberta Makłowicza czy świątecznym, „jajcarskim” kawałkiem opartym na niezbyt zachęcająco brzmiącym flecie.

Producentowi nie można więc odmówić wielkiego talentu muzycznego, skoro z taką łatwością i przy użyciu podstawowych czy czasem nieoczywistych narzędzi tworzy świetne numery. Mało tego CatchUp potrafi ubrać to w krótki, zabawny, pełen szalonych cięć materiał, który po prostu nie może ci się nie spodobać. W ten sposób każdy odcinek kończysz z wielkim, otwartym uśmiechem, który z jednej strony spowodowany jest rozbawieniem, a z drugiej opadniętą z wrażenia szczęką.

View this post on Instagram

Jak zrobic piosenkę ze śmiesznym kotem

A post shared by CatchUp (@catchupxxl) on

Jeśli więc wciąż nie znaleźliście sobie kwarantannowego zajęcia, nie bierzcie przykładu z amerykańskich raperów nabijających się z ludzi, a właśnie z naszego rodzimego producenta. Możecie się nie tylko pobawić, ale też wiele nauczyć, a przy tym rozwinąć muzycznie. Gwarantujemy, że jeśli w wolnym czasie będziecie tworzyć takie perełki, to do Was też „zadzwoni kicia”.

fot. Instagram.com/CatchUpXXL

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
Charytatywny turniej gwiazd w LOL’a! Wśród kapitanów drużyn m.in. Żabson, Mata, Paris Platynov

Walka z koronawirusem dotyczy każdego z nas. Tym bardziej cieszy fakt, że jest coraz więcej organizowanych akcji, które mają na celu niesienie pomocy w walce z pandemią. [TUTAJ] pisaliśmy o raperach, którzy już wsparli batalię z wirusem.

Hip Hop,Ranking
5 najpopularniejszych numerów od Quebonafide!

Ksywka Quebonafide zawsze wzbudza wielkie zainteresowanie. Udział Kuby w jakimś numerze to gwarancja wyświetleń. Postać znana w wielu środowiskach, nie tylko hip-hopowym. Akcja promocyjna przy "ROMANTIC PSYCHO" to coś czego jeszcze w naszym kraju nie było. O Quebo mówiło się wszędzie. Niezwykły sukces, wielka rozpoznawalność, a jakie są najpopularniejsze numery z jego udziałem? Sprawdźcie sami!