Hip Hop,News

#Hot16Challenge wraca po 6 latach! Czy tym razem również odniesie sukces?

Patryk Grzybicki -
SOLAR #Hot16Challenge2
SOLAR #Hot16Challenge2
Hip Hop,News - - Dodane przez Patryk Grzybicki

#Hot16Challenge wraca po 6 latach! Czy tym razem również odniesie sukces?

Solar 6 lat temu wymyślił zabawę, którą polubiło całe środowisko hip-hopowe. Mowa tu o #Hot16Challenge, w którym nominowani raperzy prezentowali swoje zwrotki nawinięte „na raz” do mikrofonu. Wszystko wzbogacało nagrane przez nich wideo z całego challengu, na którym to przyjmowali nominację, prezentowali umiejętności oraz nominowali innych raperów. Wtedy miało to charakter zabawy, który ogarnął całą rapową Polskę.

Po 6 latach Solar wraca z akcją i rozpoczyna drugą edycję „gorących szesnastek”. Tym razem ma to trochę inny charakter. Założyciel SB Maffiji oznajmia, że jest to dalej w formie zabawy i prezentacji umiejętności, ale wzbogacone o akcję charytatywną.

W związku z panującą pandemią, integralną częścią akcji staje się zbiórka charytatywna – Beef z koronawirusem #hot16challenge – organizowana wraz z fundacją Siepomaga.pl. Do udziału w zbiórce chciałbym zachęcić nie tylko nominowanych, ale i wszystkich słuchaczy. Możesz wpłacić pieniądze na zbiórkę którą stworzyłem, ale jeśli wolisz wesprzeć inaczej, żaden problem. Zliczaniem wszystkich wpłat na specjalnym liczniku umieszczonym na stronie http://hot16challenge.network zajmie się Rap Genius Polska. Wierzę, że zbiorowa obserwacja rosnącej kwoty będzie świetnym mobilizatorem do wpłat, dlatego, jeśli czujesz się z tym okej, chciałbym Cię poprosić o udostępnienie informacji o wysokości przekazanej kwoty. Pamiętajmy jednak, że to nie jest zabawa dla bogaczy, ani wyścig zbrojeń, jakakolwiek pomoc jest super. Ostateczny wybór zostawiam Tobie. Tak czy inaczej byłoby super obserwować jak licznik rośnie, a na końcu zobaczyć nagłówek “Polski Hip-Hop zebrał milion na walkę z koronawirusem”! 🙂 Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z COVID-19. Wysokość wpłaty jest dowolna. Problem jest globalny, dlatego drugą innowacją jest wprowadzenie specjalnego, piątego slotu, który przeznaczony jest na zaproszenie zagraniczne. Let’s make it international! – pisze w opisie swojego #hot16challenge Solar.

Jak widać Solar chce tym samym nie tylko rozruszać raperów i zachęcić ich do aktywnego spędzania czasu w domu, którego ostatnio jest bardzo dużo ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, ale także zachęcić do zbiórki pieniędzy, które w całości zostaną przekazane na walkę z koronawirusem. Każdy może dorzucić do całego przedsięwzięcia swoją cegiełkę. Nie muszą być to raperzy biorący udział w akcji, ale każdy z nas.

Solar po zaprezentowaniu swojej 16, która moim zdaniem poziomem i flow znacznie przewyższa tą sprzed 6 lat, nominował 4 raperów. Są nimi Białas, Bedoes, Taco Hemingway oraz Mata. Czekamy więc na akceptację nominacji w postaci zwrotek od tych graczy.

fot. screenshot SOLAR #Hot16Challenge2

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Właśnie poznaliśmy kolejne niepublikowane wersy Biggie’ego!

Parę dni temu wspominaliśmy o nim przy okazji anegdoty, którą na Instagramie opowiedział Lil Cease, kuzyn rapera. Teraz okazało się, że wydany pośmiertnie album "Duets: The Final Chapter" (2005) nie jest ostatnim nowym materiałem Notoriousa...

Felieton,Hip Hop
Czy rap uratuje świat? #hot16challenge może stać się najlepszym polskim towarem eksportowym

Wiem, że pandemia zatrzymała rozwój gospodarczy wielu państw, ale czy przy okazji też aby nie cofnęła czasu? Znowu bowiem budzę się rano podekscytowany, mając w głowie kilka pytań. Czy już nagrali? Kogo nominowali? Jakie były punche? Takie myśli towarzyszyły przecież mojemu standardowemu dniu jakoś 6 lat temu, gdy trwało pierwsze #hot16challenge. Wtedy to była w zasadzie tylko zabawa, sam Solar zresztą zaznaczył w opisie swojego ówczesnego kawałka: "Bez wczuwki w jakieś przelewy i czucie się jak chorzy ludzie, ot rapowa akcja." Teraz jednak to nie tylko powtórka tej rozrywki, ale przede wszystkim świetnie poprowadzona marketingowo akcja charytatywna, która może przy okazji stać się towarem eksportowym, z którego Polacy będą mogli być dumni.