Felieton,Hip Hop

Huragan Niewieścin już jest. Jak wyglądałyby drużyny innych rapowych ekip?

Michał Fitz -
LANEK - Tango z piłką - Futbol i cała reszta
LANEK - Tango z piłką - Futbol i cała reszta
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Michał Fitz

Huragan Niewieścin już jest. Jak wyglądałyby drużyny innych rapowych ekip?

Niedawno swoją działalność rozpoczął amatorski (zobaczymy, na jak długo!) klub piłkarski z podbydgoskiego Niewieścina. Huragan złożony jest głównie z ekipy 2115 i ich przyjaciół. Spotkania rozgrywa w drużynami złożonymi z fanów. Co gdyby inne rapowe ekipy również dołączyłyby się do tej akcji? Jak wyglądałyby składy? Pobawmy się w szkoleniowców.

Huragan Niewieścin

Zacznijmy od ustawienia Huraganu, które jest oczywiście znane głównodowądzącemu Lankowi, ale nie nam, dlatego musieliśmy ją hipotetycznie ustawić. Atak to oczywiście nieprzewidywalny Bedoes, swoje woleje zaprezentował już podczas Hotelu Maffija. Za dogrywanie mu piłek ze skrzydeł odpowiadaliby Blacha i Kuqe, a całośćią również z boiska, a nawet jego centrum dowodziłby Lanek. W defensywie stanąłby Flexxy, który do spółki z Łowiczem zamurował by bramkę. Dzięki nim White miałby szansę, by w trakcie gry zapalić sobie papieroska.

Sparta Otusz

Inne ekipy też zorganizowałyby swoje kluby w małych miejscowościach koło miast, z którymi są kojarzone, dlatego BOR, które przecież jest Spartą, stacjonowałby w Otuszu. Paluch oczywiście byłby kapitanem zespołu, bo nie bez powodu sam mówi o sobie Captain Kciuk. W ataku wspomagałby go młody i zawzięty Lipa. Za kreację, podobnie zresztą jak w muzyce, odpowiadałby Gedz. Sarius, w związku z tym, że w trakcie kariery nieco obudował się masą, śmiało stanąłby na środku obrony. Asekurowaliby go wahadłowi obrońcy w postaci zwinnych Jody i Kobika. Na bramce, w eleganckim, nieco wykrochmalony trykocie stałby Olivier Olson.

Rekiny Sielpia Wielka

Podkielecka Sielpia Wielka to taki świętokrzyski odpowiednik Morza Czarnego, dlatego należy jej się stosowny klub. chillwagon, wręcz w hołdzie dla ojca swojej ekipy, stałby się piłkarskimi Rekinami. Prze do przodu w modzie, muzyce i pewnie jeszcze paru innych aspektach, więc na boisku też musi. Żabson byłby samotnym napastnikiem, któremu akcje stwarzałoby najbardziej kreatywne trio w ekipie. Reto, Zetha i Qry pewnie często zamienialiby się pozycjami, zaskakując rywali nowymi pomysłami. Za stabilność dbałby doświadczony Borixon i Kizo, który pomoże hermetycznie zamknąć defensywę. Swoim kumplom interwencjami pomagałby też Olsza.

JWPK Nadarzyn

Jaśnie Wielmożny Piłkarski Klub usytuowałby w Nadarzynie. Choć czysto teoretycznie można byłoby ich nazwać oldbojami, to chociażby na swojej ostatniej płycie pt. „Koledzy” pokazali, że mają więcej energii niż wielu młodych. Agresywny Ero cały czas męczyłby obronę rywali, a za kreowanie mu sytuacji odpowiedzialny byłby świetnie rozumiejący się duet z Jetlagz. Defensywa to już bardzo pewny Siwers wspomagany przez Flacon1 i lubiącego zapuszczać się do przodu Suwaka. Bramki broniłby Szczur.

fot. kadr z klipu „LANEK – Tango z piłką – Futbol i cała reszta”, YouTube.com/newonce.sport

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Polski Sen. Jak raperzy malują nasz kraj?
Żabson Młody Boss

Ostatnie wydarzenia polityczne coraz mniej osób pozostawiają obojętnymi, a komentarze do obecnej sytuacji rzucają wszyscy – także raperzy i to bez względu na pokolenie. W końcu żaden gatunek, tak jak hip-hop, nie oddaje lepiej społecznych potrzeb, problemów i niepokojów.

Ilu z nas ma ten polski sen? – najpierw pytał Eis, a prawie dwie dekady później Jan-rapowanie. Po drodze był jeszcze Malik, który parafrazując WWO, zapewniał, że jeszcze będzie czas. Teraz, choć trochę z mniejszą nadzieją, wypowiedział się Wini, którego marzeniem jest po prostu szczęśliwe i beztroskie życie. Jednak bardziej niż o spełnienie i bogactwo, tym razem chodzi o życie bez lęku; o spokój.

Naturalnie inspiracją są dla nas Stany Zjednoczone i ich idea american dream realizowana od lat w tekstach kultury, która oczywiście daleka jest od rzeczywistości. Winicjusz, zachęcony ostatnim manifestem Taco Hemingwaya, w przeciwieństwie do Filipa znajduje jednak w Polsce pewien urok i dostrzega zmiany społeczne. To na przykład Łódzka Szkoła Filmowa zamiast Hollywood i coraz większa różnorodność kulturowa w większych miastach.

„Nie doceniamy, co mamy, mówią: polski szajs (…) Już nowe pokolenie czuje coraz mniejszą więź z zabobonami babci, co tylko ryją łeb”

Wywołani, by pisać

Ale tym, którzy o Polsce wypowiadają się w ostrzejszy sposób, braku miłości do własnego kraju właściwie zarzucić nie można. Trochę szerszy niż do tej pory, bo mniej warszawocentryczny obraz nakreślił na zeszłorocznej „Pocztówce” Taco w „Kabrioletach”, które były niejako wstępem do tego, co prawdopodobnie czeka nas na nadchodzącym „Jarmarku”. I wzniósł za niego toast.

„Jedyny pomysł to się zabić lub spier*olić na zachód/Chociaż w sumie nie, bo się za bardzo boisz Arabów/Boisz pedałów, swoich wrogów oraz swoich sąsiadów (…) Jedyny sposób to się napić, zdrowie moich kamratów”

Podobną i wartą uwagi zwrotkę nawinął zresztą ostatnio także w „Lip Sync”, kawałku z „Geniusza”, czyli najnowszego, tegorocznego albumu Rasmentalism. Polakom wytknął zagubienie, starą mentalność i naiwność, której konsekwencją już wkrótce będą rodzinne wycieczki nad ocean plastiku.

Posłuchaj, wariacie

Biorąc pod uwagę pozycję hip-hopu, miejmy nadzieję, że manifesty, których powstaje coraz więcej, będą docierać i wpływać zwłaszcza na młodych ludzi. Raperzy do powiedzenia mieli i nadal mają wiele. W listopadzie przecież zaimponował Bedoes, choć wcale nie powinien, bo jego słowa dla każdego powinny być oczywiste – w „1998” wykrzyczał, że za miłość nikt nie powinien płacić płaczem, a wyznanie czy orientacja seksualna nie mogą być powodem do braku szacunku. W maju natomiast Żabson w protest songu, jakim jest „Młody Boss”, wprost nawinął, że ma już tego dość i krytycznie skomentował działania władzy. Wyraził poirytowanie z powodu dezinformacji, słabej kondycji służby zdrowia czy rosnącej nienawiści. Podobne kwestie były poruszane także przy okazji #hot16challenge2. Stanowczo linijki położyli nie tylko Paluch, Ten Typ Mes czy Sarius, ale także najmłodsi raperzy, do których prawdopodobnie niedługo będzie należała rapgra…

fot. kadr z klipu „Żabson – Młody Boss”, YouTube.com/Żabson To Ziomal

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Tory Lanez postrzelił Megan Thee Stallion!
tory lanez

Kanadyjski raper Tory Lanez miał strzelać w kierunku Megan Thee Stallion. Według źródeł związanych z dochodzeniem, zdarzenie miało mieć miejsce tuż po kłótni z raperką i jej przyjaciółką.

Policja dowiedziała się, że zajście, które doprowadziło do kłótni, rozpoczęło się po tym, jak grupa opuściła imprezę w Hollywood Hills. Wsiadła do tego samego samochodu, po czym Megan wraz z przyjaciółką, Kelsey Nicole, chciały wysiąść z pojazdu. Jak podaje TMZ, raper otworzył ogień z wnętrza pojazdu i dwukrotnie trafił Megan w stopy. Policja zatrzymała pojazd, którym poruszał się Tory Lanez chwilę po zdarzeniu. W momencie, w którym służby spotkały kobietę, jej stopy wyraźnie krwawiły.

Raper został aresztowany za posiadanie ukrytej broni, jednak nie został pociągnięty do większej odpowiedzialności. Mówi się, że w tej sytuacji istnieją okoliczności łagodzące i raper może oświadczyć, że było to przypadkowe strzelanie.

Dodatkowo pierwotny raport policji był taki, że ktoś wystrzelił z broni w powietrze, a nie do kogoś. Megan początkowo powiedziała, że skaleczyła się szkłem. Możliwe jest, że takie zeznania mogły wiązać się z tym, że była ona ofiarą przemocy domowej. Niestety świadkowie nie chcą współpracować z policją, co utrudnia udowodnienie winy Tory’emu. Policja jednak została powiadomiona, że istnieje nagranie ze strzelaniny, jednak organy ścigania jeszcze tego nagrania nie widziały.

fot. kadr z klipu „Tory Lanez – Stupid Again (Official Music Video)”, YouTube.com/Tory Lanez

Zostaw komentarz