Lifestyle

Clubhouse. Jak zostać członkiem najbardziej elitarnej aplikacji na rynku?

Mikołaj Michalak -
Clubhouse
Clubhouse
Lifestyle - - Dodane przez Mikołaj Michalak

Clubhouse. Jak zostać członkiem najbardziej elitarnej aplikacji na rynku?

Od pewnego czasu na rynku mówi się o aplikacji Clubhouse, która dzięki swojemu potencjałowi ma szansę dorównać takim gigantom, jak TikTok czy Instagram. Ostatnio przedstawiliśmy ogólny wygląd aplikacji oraz funkcje, jakie oferuje. Teraz skupimy się na tym, jak uzyskać do niej dostęp oraz jakie kroki poczynić na początku swojej przygody.

Utrudniona rejestracja, czyli gwarancja jakości

Jak już wcześniej wspominałem, Clubhouse został zaprojektowany do dzielenia się swoimi pasjami. Wśród użytkowników znajdziemy szerokie grono specjalistów, którzy przekazują dogłębną wiedzę w danej dziedzinie, w tym m.in liderów politycznych. Aby utrzymać odpowiedni poziom dyskusji oraz zapewnić wyłącznie wartościowy kontent, na ten moment twórcy zadecydowali ograniczyć dostęp do swojego produktu. Co więcej, aplikacja jest wciąż na poziomie Beta, co wpływa na jej ograniczone ,,możliwości przerobowe”. Nie zmienia to jednak faktu, że już takie osoby, jak Elon Musk aktywnie udzielają się na łamach nowego medium. Co w takim razie należy zrobić, aby stać się częścią tego obiecującego projektu?

Znalezione obrazy dla zapytania: clubhouse
fot.scmp.com

Jak dołączyć do Clubhouse?

Aby zapewnić nieustanny przyrost aktywnych użytkowników, twórcy udostępnili funkcję zapraszania znajomych. Warto się więc zorientować, czy nie ma się w najbliższym otoczeniu osoby, która należy już do społeczności Clubhouse. Są jednak pewne wymagania, które należy spełnić! Po pierwsze, zaproszenie jest możliwe jedynie poprzez numer telefonu. Oznacza to, że musimy mieć w kontaktach numer znajomego, który nas zaprosi. Takie zaproszenie jest tylko jedno do wykorzystania! Trzeba więc rozważnie wybierać osoby, które zapraszamy, aby społeczność zyskała na ich obecności. Pojawia się jednak możliwość uzyskania większej liczby zaproszeń do rozdysponowania poprzez moderowanie pokoi rozmów oraz aktywne udzielanie się w rozmowach. Zasada jest prosta: im więcej robisz, tym więcej ludzi jesteś w stanie zaprosić.

Jest jeszcze druga opcja, o której nie wszyscy wiedzą. Po zarejestrowaniu się na oficjalnej stronie aplikacji, nasi znajomi otrzymują powiadomienie o próbie naszego dołączenia. Po wyświetleniu takiego komunikatu, mają oni możliwość przydzielić nam wejściówkę. Co najważniejsze, nie wykorzystają w ten sposób swojego indywidualnego zaproszenia, a nawet mogą już mieć wszystkie wykorzystane. Warto więc zadać sobie trudu i zdać się na pomoc swoich bliskich znajomych!

Pierwsze kroki po rejestracji

Tak jak już wielokrotnie wspominałem, Clubhouse cieszy się opinią ekskluzywnego produktu na rynku. Ma to również bezpośrednie przełożenie na zaangażowanie społeczności. Oznacza to, że warto zadbać o wygląd swojego profilu. Pamiętajmy o ustawieniu swojego rzeczywistego zdjęcia profilowego oraz dodanie biogramu, który przedstawia wartość, jaką wnosimy do rozmowy. Ponieważ rozmówcy są dobierani losowo, warto aby mieli świadomość, z kim mają do czynienia. Dobrym pomysłem może być również napisanie swojego biogramu w języku angielskim, choć z pewnością jest to dla wielu oczywiste. Ostatnim krokiem, który należy wykonać tuż po rejestracji, jest dodanie do profilu swojego konta na Instagramie oraz Twitterze – tę funkcję znajdziesz w zakładce „ustawienia”. Umożliwi to użytkownikom bliższe zapoznanie się z Twoją osobą oraz usprawni nawiązywanie międzynarodowych znajomości.

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Znamy zwycięzców Bestsellerów Empiku 2020! I… wśród nich nie ma Maty
oki

Coroczna gala Bestsellerów Empiku, na której nagradzani są m.in. muzycy, poeci oraz reżyserzy, odbyła się pomimo ciężkiej sytuacji związanej z pandemią. Poza dodatkowymi zasadami bezpieczeństwa gala przebiegła bezproblemowo, a co najważniejsze – znamy już zwycięzców.

Rap,Wyróżnione,Wywiad
Margaret: Mam ambicję, żeby odczarować wizerunek kobiety w hip-hopie [WYWIAD]
Margaret wywiad

Jak rapuje w kawałku "Antipop", wychodzi z pudełka. Margaret już nie zawsze ma make-up i coraz częściej zakłada kaptur. "Maggie Vision" to album szczery i autentyczny. Mimo, że jej nowy wizerunek stał się tematem przykrych plotek, Margaret znalazła w sobie siłę, aby sprzeciwić się konwenansom.