Hip Hop,News

Jak NIE prowadzić biznesu, wykłada 2 Chainz, któremu policja zamknęła restaurację

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Jak NIE prowadzić biznesu, wykłada 2 Chainz, któremu policja zamknęła restaurację

Raperzy wychowani w duchu hustlerki szybko orientują się, że zarobione na rapie pieniądze trzeba zainwestować gdzie indziej. Jedni angażują się w modę, inni w wydawnictwa, a jeszcze kolejni w gastronomię. Przedstawicielem tej ostatniej grupy jest 2 Chainz, który jednak o swój interes nie zadbał wystarczająco, gdyż został on zamknięty prze policję z powodu naruszenia zasad wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa.

Co się stało? 2Chainz zarządził ponowne otwarcie swojej restauracji o wymownej nazwie „Escobar”, po tym jak gubernator stanu Georgia umożliwił odmrożenie lokali gastronomicznych od 5 maja. Od tamtego czasu bar działał bez zarzutów. W niedzielę jednak na lokal miały wpłynąć donosy, w których mowa była o tym, że restauracja kompletnie nie przestrzega zasad związanych z zatłoczeniem, gdyż wszystko wyglądało niemalże jak przed pandemią. Po pierwszym taki zgłoszeniu menedżer lokalu dostał upomnienie, ale przy kolejnym wkroczyła już policja, która faktycznie zaobserwowała, że podstawowe założenia nie są przestrzegane. Menedżer został więc poproszony o zamknięcie lokalu. Póki co nie wiemy dokładnie, kiedy będzie można zjeść w „Escobarze”.

Nas to i tak nie dotyczy, bo do Atlanty wszyscy mamy daleko, a na równie dobre tapas pewnie można załapać się także w polskich miastach. Może być to jednak przestroga dla polskich raperów, którzy przecież też mają swoje lokale, by baczniej zwracali uwagę na to, jak są one prowadzone, szczególnie teraz. Tym bardziej w kraju, w którym donoszenie to niemalże sport.

fot. kadr z video „2 Chainz Escobar Atlanta Resturant Grand Opening”, YouTube.com/JoeMooreProductions

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
Premiery rapowych płyt w czerwcu!

Maj był zdominowany przez akcję #hot16challenge2, którym żyła cała społeczność internetu. Nikt się chyba nie spodziewał, że zajdzie to tak daleko. Trzeba nam było takiej inicjatywy w tych trudnych czasach, aby odetchnąć od przykrych informacji. Był to szlachetny cel, na który zostało już zebrane ponad 3,2 miliona złotych! Słuchacze całą uwagę skupili na tej akcji, więc niestety część premier majowych przeszła bez większego echa. Swoją płytę wydali m.in. DonGURALesko [RECENZJA], Przyłu [RECENZJA], Smolasty czy Tymek, z której dochód został przeznaczony na walkę z koronawirusem. Co czeka nas w czerwcu? Oto lista zaplanowanych premier.

Hip Hop,News
„Muzyka to tło, bo hip-hop to jest po prostu prawda” – Tede tłumaczy się z brzmień w nowym singlu

Jak powszechnie wiadomo, Infamia Tedego to święto ruchome, ale jednak dosyć regularne, bo zawsze znajduje się ktoś, kto o coś przyczepi się do TDFa. Sam artysta lubi zresztą zamieszanie wokół swojej osoby, bo na ostatniej płycie mocno leciał po ksywkach, a nadchodzącą zamierza wbić brzmieniowy kij w mrowisko. "Disco Noir" to bowiem mocno klubowe dźwięki, co tylko potwierdza tytułowy singiel. To jednak wciąż hip-hop, o czym zapewnia sam raper, rzucając nawet definicją, która dosłownie ma wiele wspólnego z prawdą.