Hip Hop,News

„Jedyny Iggy to Iggy Pop”. Mocne uderzenie SBM Label

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

„Jedyny Iggy to Iggy Pop”. Mocne uderzenie SBM Label

Lubicie nową szkołę, bo charakteryzuje ją niespotykany wcześniej luz i pewność swoich ruchów? A może nie lubicie jej, bo jest zbyt pyszałkowata, a jej teksty traktują właściwie o niczym konkretnym poza słowami-wytrychami: pieniądze, seks, sława?

Niezależnie od odpowiedzi – SBM Label właśnie wypuściło singiel swojego najnowszego nabytku, czyli duetu KACPERCZYK (bracia Maciej i Paweł). Chłopaki mocno ryzykują (zarówno wytwórnia jaki i bracia), bo jest to muzyka z jednej strony kompletnie niedzisiejsza (bitu z taką perkusją dawno nie słyszałem), a z drugiej mocno odklejona stylistycznie od mainstreamu (piątka z Holakiem jak najbardziej).

Można się zastanawiać, czy w refrenie nie jest o dwie sylaby za dużo, a niektóre rymy mogłyby być lepsze, ale to jest świeże. Świeże i bezpretensjonalne, a przekaz płynący z refrenu każe pomyśleć – „Damn! Ktoś to wreszcie powiedział! Powodzenia, zuchu!”. Jak nam powiedzieć, że teraz jest moda na KACPERCZYK? Nie wiem, ale ja mówię to sobie sam i Wam też polecam. Słuchajmy muzyki a nie ksywek.

fot. kadr z klipu „KACPERCZYK – IGGY”, youtube.com/SBM Label

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Małolat (znowu) lepszy niż myślałeś

Na swój drugi solowy album Małolat kazał nam czekać prawie 10 lat. Wielu do tego czasu już go skreśliło i nie spodziewało się, że będzie mógł jeszcze nas zaskoczyć. Szczególnie, że single (pamiętny #Raiffeisen) wywołały więcej negatywnych niż pozytywnych emocji.

Streetwear
Swarovski x Supreme: gruby resell i nakład wyprzedany w 3 sekundy [infografika]

25-lecie zawsze świętuje się z pompą. W przypadku Supa, któremu wybiło właśnie ćwierćwiecze, nie mogło być inaczej. Najbardziej pożądane kolabo roku (jeśli o ubrania chodzi) w liczbach – stock, retaile, ceny na resellu i czas, w jaki dany item zdążył się wyprzedać. Było o co walczyć.