Hip Hop,News

„Jestem poza ich kontrolą”. Kanye West o pomocy A$AP Rocky’emu, Trumpie i krytyce

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

„Jestem poza ich kontrolą”. Kanye West o pomocy A$AP Rocky’emu, Trumpie i krytyce

Kanye West właśnie pojawił się na okładce WSJ. Magazine, a w rozmowie z Christiną Binkley odniósł się do paru ważnych w ostatnich latach wątków. Jednymi z nich były jego relacja z Trumpem, krytyka, z jaką się spotyka oraz sprawa A$AP Rocky’ego.

Latem, gdy Flacko został aresztowany przez szwedzkie władze, wstawiło się za nim wiele osób, zwłaszcza ze środowiska. Zrobił to także Kanye West, który razem z Kim Kardashian zwrócili się o pomoc do Trumpa w sprawie uwolnienia rapera. Zanim jednak to zrobili, Kanye miał plan, aby osobiście polecieć do Szwecji. Z pomysłu zrezygnował, gdy zrozumiał, że nie ma to sensu.

W połowie lipca West zarezerwował samolot do Szwecji, planując uwolnić A$AP Rocky’ego (…) Ostrzeżony, że Szwedzi nic w związku z tym nie zrobią, odwołał lot i – ze swojego baseny w Calabasas – zadzwonił do Jared Kushner do Białego Domu. Donald Trump oddzwonił po niecałej godzinie, po tym jak West wyszedł z basenu i jadł śniadanie

Kanye opowiedział o tym, jak przez to, że jest z nim w dobrych relacjach, spotkał się z dużą krytyką ze strony Afroamerykanów. Przyznał, że nienawidzi bycia stygmatyzowanym…

To przypomina mi o tym, jak czułem się jako czarny mężczyzna, zanim stałem się sławny, kiedy wchodziłem do restauracji, a ludzie patrzyli się, jakbym zamierzał coś ukraść. „To jest twoje miejsce, Ye, nie mów o wyglądzie. To jest twoje miejsce, Ye, jesteś czarny, więc jesteś Demokratem”

…oraz odniósł się do tego, że ludzie, za każdym razem, gdy coś robi, twierdzą, że się kończy.

Upadamy i się podnosimy. To jest znak zwycięstwa. Cokolwiek robię, trzy razy w roku, ludzie mówią: „Whoa, to koniec. To ostatni raz, kiedy go widzimy!” Ludzie mówią, że jestem poza kontrolą. Ja jestem poza ich kontrolą – mówi.

Jednak po tylu latach świetności nie ma w tym nic dziwnego, zwłaszcza biorąc pod uwagę te wszystkie szalone deklaracje i ruchy Kanye’ego. My jednak póki co jesteśmy otwarci na kolejne pomysły, a przede wszystkim o Westa spokojni. „Jesus Is King” tylko nas w tym utwierdziło.

fot. Paolo Pellegrin

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap,Wyróżnione,Wywiad
Mateusz Jędrzejewicz: Powinniśmy kreować polskie brzmienie [Wywiad]

Mateusz Jędrzejewicz to jedna z najważniejszych osób w branży hip-hopowej. W latach 2011-2016 był filarem Step Records, a następnie przez kolejne trzy współtwórcą sukcesu marki SBM. Obecnie wraz z Borixonem odpowiada za najbardziej nowatorski projekt na rynku muzycznym – chillwagon oraz agencję chillwagon.co. W wywiadzie mówi, jak przez lata zmieniała się branża, co czeka nas w najbliższym czasie oraz o planach związanych z rozwojem swojej agencji.

Felieton,Hip Hop
Rok beztroskiej twórczości – Otsochodzi „2011” [Recenzja]

Otsochodzi zapowiadał swój najnowszy album twierdząc, że będzie on dla niego swoistym wehikułem czasu. "2011" miało przynieść nam kawałki tworzone z zajawki, których nie analizuje się pod kątem tego, czy wypalą i ile wyświetleń nabiją. W numerze "Wszystko co mam" artysta nawija: "nie wiem kiedy kłamać", ale zdaje mi się, że jakieś pojęcie o tym ma, bo nie zrobił tego nakreślając nam wizję albumu. Na tym krążku faktycznie wszystko jest bezpretensjonalne i dokładnie takie, jakie w chwili tworzenia miało być. Czy to dobrze? Czy ogólne brzmienie albumu na tym nie traci ? Właśnie nie, a nawet dodatkowo nas tym intryguje...