News

Kamerzysta i złota płyta… po kilku dniach

Kajetan Szewczyk -
News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Kamerzysta i złota płyta… po kilku dniach

Kamerzysta zaczynał jako pierwsza pełnoprawna postać z uniwersum Lorda Kruszwila (poza samym prowadzącym kanał). Dzisiaj jest właściwie równorzędnym bytem na polskim YouTube. Jego kanał ma niemal dwa miliony subskrybcji, a zdecydowanie się na karierę „rapera”, okazało być strzałem w dziesiątkę. Jak poinformował – jeszcze dwa tysiące płyt i będzie mógł cieszyć się statusem złotego krążka.

Ta informacja oczywiście zatrzęsła internetem i obrońcami prawdziwego hip-hopu. Faktycznie, taki model kariery może wydawać się niepokojący, ale należałoby się zastanowić, jaka jest przyczyna jego sukcesu. Owszem, raperzy ze „street credit”, działający w zgodzie z „etosem”, budują swoją markę latami i często nawet wtedy nie mogą liczyć na podobną sprzedaż. Nie zapominajmy jednak, że:

  1. Kamerzysta budował fanbazę wcześniej
  2. Obecnie mamy do czynienia z silną koniunkturą na rap, więc jest to najbardziej opłacalny gatunek
  3. Wystarczy, że jego muzyka nie będzie brzmieć źle i się sprzeda, bo fanów nie do końca interesuje gatunek, a sam Kamerzysta. Rap był w tym momencie najprostszy do realizacji

To zupełnie inna historia niż swego czasu Gimpera czy później Young Multiego. Kamerzysta z nikim się nie kłóci o swój status, ba! na jego korzyść internet ocenił spór z L Pro, któremu miał nie zapłacić pieniędzy i ukraść podkłady. Kamerzystę propsował TPS (reprezentant bardzo ulicznego nurtu), youtuber był także zaproszony do kultowej audycji WuDoo.

Co myślicie ⁉️Jak dla mnie to wole go od połowy tej newscholowej sceny 🙂

TPS Oficjalny Profil 发布于 2019年4月5日周五

Trudno powiedzieć, dokąd zaprowadzi nas ta sytuacja, ale z pewnością już dzisiaj jest poważną lekcją dla całej sceny, bo z tego, co można wywnioskować, buszując po internecie, było to fanaberią Kamerzysty, a właściwie Kruszwila, bo początkowo ktoś inny z tego uniwersum miał robić muzykę pod okiem L Pro i miało to być… disco polo.

Czy „Afirmacja” Kamerzysty osiągnie złoty status? To pytanie retoryczne.

w klipie wziął udział Bonus BGC

fot. kadr z klipu „Kamerzysta – Pięć Promili (ft. Kubańczyk prod. Kruszwil) (Official Music Video)”, youtube.com/Kamerzysta

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop,Ranking
Mafia, pizza i kolorowi raperzy. Z rapem przez świat – Włochy

“Boso przez świat”, wita Wojciech Cejrowski. Wróć! “Z rapem przez świat” witam Was ja. Czas na nowy cykl! Co każdy piątek, udamy się w hiphopową podroż przez dziesiątki nieodkrytych rapowo lądów. Poznamy również setki ciekawych raperów, którzy zaprezentują nam wachlarz rożnych stylów. Pasy zapięte? No to ruszamy!

News,Streetwear
Adidas i LGBT, Nike i chaos: premiery nadchodzącego tygodnia

Tak pożegnamy maj i przywitamy czerwiec. Pogodowo dramat, ale na pocieszenie trochę dobrych kicksów do sklepów trafi. Kilka par na Miesiąc Dumy od Adidasa, mocny strzał od Sacai i Nike i inne. Zapraszamy do lektury!