Hip Hop,News

Kanye West kończy ze „świecką” muzyką! Gospel to jedyne, czego możemy się od teraz spodziewać

Kajetan Szewczyk -
kadr z wideo "73 Questions With Kim Kardashian West (ft. Kanye West) | Vogue", youtube.com/Vogue
kadr z wideo "73 Questions With Kim Kardashian West (ft. Kanye West) | Vogue", youtube.com/Vogue
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Kanye West kończy ze „świecką” muzyką! Gospel to jedyne, czego możemy się od teraz spodziewać

Wątki chrześcijańskie były obecne w muzyce Kanye od samego początku i łączyły się z dużym uporem, jeśli chodzi o kontrolę nad zawartością swoich wydawnictw – początkowo otoczenie Westa nie wierzyło w potencjał sukcesu „Jesus Walks”. Dzisiaj, wiele lat po tym, kiedy ten singiel spokojnie możemy zaliczyć do jednego z klasyków gatunku, Kanye zdaje się nie interesować już muzyką całościowo. Parę dni temu Klementyna ułożyła ranking najlepszych solówek Westa i zaznaczała, że to jemu zawdzięczamy mariaże różnych gatunków. Z przykrością informujemy, że ostał się ino jeden – gospel.

Jak do tego doszło? Oczywiście wszystko wiąże się z premierą „Jesus is King”, najnowszego albumu Kanye. Raper zorganizował dwa listening party swojego krążka, pierwsze w Detroit, a drugie w rodzinnym Chicago, i to właśnie w Chi-Town, jak informuje Andrew Barber, który był obecny na wydarzeniu – Kanye ogłosił, że nie będzie już wykonywał „świeckiej” muzyki.

Mimo wszystko jest to zaskoczenie, choć na bieżąco informowaliśmy Was o tym, jak w siłę rośnie ruch Sunday Service:

  1. PASTOR KANYE WEST! RAPER PROWADZI… NIEDZIELNE POSŁUGI
  2. “TO NIE BĘDĄ TRZY PIEŚNI I KAZANIE” – KANYE WEST ZAKŁADA KOŚCIÓŁ!
  3. SUNDAY SERVICE ZNOWU RADZI SOBIE ŚWIETNIE. NAWET BEZ KANYE!

Wygląda więc na to, że West już wybrał, w którą stronę potoczy się jego dalsza droga twórcza. Premierze płyty towarzyszy również film „Jesus is King: A Kanye West film”. Jak informuje Andrew Barber, na płycie możemy usłyszeć ponownie duet The Clipse, czyli Pushę T i jego brata No Malice. Dla tych, którzy nie są obeznani w temacie – duet rozpadł się, kiedy No Malice stwierdził, że treści, które przekazują z bratem są niemoralne i przewartościował swoje życie w zgodzie z Bogiem.

fot. kadr z wideo „73 Questions With Kim Kardashian West (ft. Kanye West) | Vogue”, youtube.com/Vogue

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Bonus RPK pójdzie do więzienia później niż zakładano

Wbrew temu, o czym poinformował wszystkich Bonus RPK, wcale nie poszedł do więzienia 2 września, choć tak nakazywało mu wezwanie. Raper od tamtego momentu zniknął z mediów społecznościowych i dopiero kilka dni temu wyjaśnił, z jakiego powodu nie stawił się rzeczonego dnia w zakładzie karnym na Białołęce. Teraz wiemy już również, jak ta sprawa wygląda pod względem prawnym.

Felieton,Hip Hop
Trzech policjantów łączy siły we wspólnym numerze. Co powiecie na policyjny longplay?

Na wstępie muszę zaznaczyć, że o całej akcji dowiedziałem się dzięki serwisowi Glamrap i nie będę tutaj odbierał zasług za wypromowanie 811811, czyli policjanta, który rapuje. Sam kojarzyłem dotąd jedynie kawałek "Oddział Prewencja Olsztyn" NZNŻ i to był jedyny policyjny rodzynek, który gdzieś tam zawieruszył się w mojej głowie. No, chyba że wezmę dyskografię Ricka Rossa za rap klawisza, bo do dzisiaj nie do końca wyjaśniono jego pracę w zakładzie karnym. Kojarzę również Sierżanta Bagietę, policjanta youtubera, który w dosyć luźny sposób relacjonuje żądnym wiedzy, czym się je pracę policjanta.