News

Kanye West mecenasem sztuki. Dał 10 milionów dolarów na projekt wulkaniczny

Filip Kowalski-Ocneanu -
News - - Dodane przez Filip Kowalski-Ocneanu

Kanye West mecenasem sztuki. Dał 10 milionów dolarów na projekt wulkaniczny

Kanye zaczyna rok 2019 od bardzo szczodrego posunięcia. Jako zdeklarowany miłośnik sztuki postanowił wesprzeć pewien projekt artystyczny. I mówimy tu o całkiem konkretnych pieniądzach. Kanye wyjął z kieszeni, bagatela, 10 milionów dolarów.

Muzyk dofinansował projekt Turrell Art Foundation, która wspiera tworzenie dzieł sztuki na ścianach wygasłego wulkanu w północnej Arizonie. W jaskiniach, tworzących swoiste komnaty, światło wpada w bardzo specyficzny sposób, zależnie od pory dnia i pogody. W efekcie, malowidła wyglądają codziennie inaczej.

James Turrell – pomysłodawca przedsięwzięcia – wystartował ze swoim projektem pond 40 lat temu, dokładnie w 1977 roku. Natomiast Kanye odwiedził Arizonę pod koniec sezonu 2018. Najwyraźniej (biorąc pod uwagę wysokość ofiarowanego datku), musiał być pod sporym wrażeniem tego, co zobaczył.

Zresztą chyba nie on jedyny. Turrell zebrał już z darowizn w sumie około 40 milionów dolarów.

View this post on Instagram

#light #art #color

A post shared by James Turrell (@jamesturell) on

zdjęcie jednej z prac Jamesa Turella na jego koncie na Instagramie

Fot. Big Sean-Blessings ft. Drake, Kanye West/YouTube


Zostaw komentarz

Udostępnij
Streetwear
Koniec z wiązaniem sznurówek – oto Nike Adapt BB

Nike Adapt BB wykonane są z opatentowanego przez amerykański brand materiału o nazwie flyknit. Choć w tym przypadku jest to jedynie ,,szczegół”. Najważniejsza jest zastosowana tu technologia, pozwalająca na automatyczne dopasowanie cholewki za pomocą aplikacji na smartfony, łączącej się z butami poprzez bluetooth. Za jej pośrednictwem użytkownik będzie miał możliwość tworzenia profili pozwalających przywołać zapisane w pamięci preferencje siły dopasowania cholewki do stopy. Funkcja ważna szczególnie dla osób, które wykorzystują buty do wielu różnych rodzajów aktywności – na przykład chciałyby pograć w Adaptach w kosza.

Wiązanie butów? Kto by się tym przejmował? Nike wraca na rynek z nowym modelem, który zrobi to za ciebie. I to na różne sposoby, w zależności od tego, jak (i do czego) akurat używasz obuwia.

Wielu osobom może spodobać się też to, że wbudowane w podeszwy kolorowe diody można personalizować.

Do każdej pary butów otrzymamy bezprzewodową ładowarkę, zaś stopień naładowania baterii będzie monitorowany przez wspomnianą już aplikację. Akumulatory – według projektantów – powinny wystarczyć na 10 – 20 dni regularnej eksploatacji obuwia. Ich pojemność wynosi 505 mAh.

Jeśli macie wątpliwości co do wytrzymałości naszpikowanych elektroniką Adaptów – oto oficjalna infografika, pokazująca skalę przeprowadzonych testów. Jak widzimy, buty bez problemu poradziły sobie m.in. z 2900 cyklami pełnego sznurowania i rozsznurowywania oraz z 40 tysiącami wciśnięć przycisków.

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwsza próba wprowadzenia na rynek technologii samowiążących się butów, jakiej podjęła się Nike. Starszy brat Adaptów BB, czyli HyperAdapt 1.0, wciąż dostępny jest w wybranych rozmiarach na oficjalnej stronie Nike w cenie 2999 zł. Sporo, jak na okrojoną – w porównaniu do nowej wersji – funkcjonalność. Mowa tu m.in. o mniejszej baterii i braku dedykowanej aplikacji – centrum sterowania.

fot. NIKE

Nike Adapt BB trafią do sprzedaży poprzez aplikację NIKE SNKRS 17 lutego. Kosztować będą 350 dolarów, czyli około 1400 zł.

NIKE/Sole Collector

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Miażdżący posse cut! G Eazy, Royce da 5’9”, Rick Ross i Snoop Dogg – galeria Trae’a tha Trutha

Trae tha Truth to raper, którego nie da się pomylić z żadnym innym. Ma specyficzny głos i znajomości, których pozazdrościć może chyba każdy. W 9-minutowym utworze zebrał prawdziwych tuzów!

Bardzo możliwe, że Trae ma w swoim telefonie numery do wszystkich raperów na świecie. Okej, nawet jeśli jest to nadużycie, to dosyć niewielkie. Raper od lat gości na swoich projektach najgorętsze nazwiska z podziemia i asów z mainstreamu. Nie inaczej jest i tym razem.

Utwór „I’m on 3.0” promuje album „Tha Truth, Pt. 3”. Klucz jest dokładnie ten sam, co przy okazji pierwszej i drugiej części – zresztą, zobaczcie sami:

  1. I’m on„, feat. MDMA, Lupe Fiasco, Big Boi, Wale, Wiz Khalifa
  2. I’m on 2.0„, feat. Big K.R.I.T., Jadakiss, J.Cole, Kendrick Lamar, B.o.B., Tyga, Gudda Gudda, Bun B & Mark Morrison
  3. I’m on 3.0„, feat. T.I., Dave East, Tee Grizzley, Royce Da 5’9”, Curren$y, Snoop Dogg, Fabolous, Rick Ross, Chamillionaire, G Eazy, Styles P, E-40, DRAM, Gary Clark, Jr. & Mark Morrison

Przyznacie, że zebranie takich ekip robi wrażenie. Tym razem nie mogło oczywiście zabraknąć święcących triumfy newcomerów (Dave East, G Eazy), weteranów (T.I., Royce Da 5’9”, Rick Ross, Curren$y) i legend (E-40, Styles P, Snoop Dogg). Cieszy obecność dosyć zapomnianego Chamillionaira (który swoim zwyczajem nie przeklina w zwrotce).

Klip jest galerią znanych twarzy, które machają łapami, ale w obrazku znaleźli się również wykonawcy rozpoznawalni w branży, którzy w numerze się nie znaleźli – mamy tu chociażby Joe Buddena czy Tech N9ne’a. Z młodszej szkoły pojawia się m. in. Lil Yachty.

Tekstowo, jak to w tego typu projektach bywa – pokazanie stylówki i skilli, bez napinania się na treść. Warto odnotować, że w numerze znajduje się pare follow-upów. Chociażby do Nasa czy Outkastu.

Najnowsze wydawnictwo od Trae’a sprawdzicie TUTAJ.

fot. kadr z klipu „I’m on 3.0”, youtube.com/TraeThaTruthVEVO

Zostaw komentarz