Felieton,Hip Hop

„Kim Kardashian połykała moje dzieci” – wersy, które przekroczyły granice

Kajetan Szewczyk -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

„Kim Kardashian połykała moje dzieci” – wersy, które przekroczyły granice

Żona Kanye Westa, zanim została jego żoną, była znana z tego, że nagrała sextape. I mimo, że od tego czasu minęło już trochę czasu, „kariera” Kim Kardashian wciąż kładzie się cieniem na jej życiu. Boleśnie przypomina o tym „The Game”.

Tym razem o łóżkowych dokonaniach Kim postanowił przypomnieć czołowy reprezentant West Coastu, co może szokować, bo on i Kanye pozostawali dotąd w dobrych relacjach. Co więcej, raper unikał wcześniej odpowiedzi na pytania związane z Kardashiankami. To jednak się zmieniło i w nowym utworze nawija: „I held Kim Kardashian by her throat, n***a/I made her swallow my kids until she choke, n***a /I should apologize cause ‘Ye is my folks, n***a”.

Tak, faktycznie powinien przeprosić. Ciekawe, czy Kanye już wisi na telefonie.

To nie jest pierwszy raz, kiedy w rapowym utworze pada wers uderzający w czyjąś godność. Ponieważ mamy do czynienia z wciąż zmaskulinizowaną kulturą, najczęściej obrywało się kobietom. Przyjrzyjmy się kilku takim sytuacjom. Niby każdy twórca ma swobodę artystyczną, ale czy na pewno powinien z niej korzystać do tego stopnia?

Patrick Bateman to nie Ted Bundy

Pamiętna rola Christiana Bale’a w „American Psycho” przypadła do gustu widzom i krytykom. Nikt nie ma do aktora pretensji, że szlachtuje w filmie ludzi. Nie jest Tedem Bundym, nie robi tego naprawdę – to kreacja.

Podobnie rzecz się ma chociażby z wieloma tekstami Eminema. Na przestrzeni płyt uprawiał seks/porywał/gwałcił/mordował całą plejadę gwiazd. Od Lindsay Lohan po Pamelę Anderson. Najbardziej prawdopodobne, że na pewnym etapie życia związana był z nim Mariah Carey – reszta to puste wersy rzucane dla kontrowersji.

Goręcej robi się, kiedy raperzy wyciągają na światło dzienne swoje brudy i przygody z przeszłości, dokładnie tak, jak Marshall w poświęconym wokalistce „The Warning”. The Game nie jest pierwszym, który ujawnił coś, co mógł spokojnie zachować dla siebie.

„Zostawiłem kondomy na foteliku dziecięcym”

Ten wers był tak szokujący i niesmaczny, że autor przeprosił za niego za pośrednictwem stacji radiowej HOT 97. Linijka pada w dissie „Super Ugly”, który Jay-Z nagrał na Nasa. W omawianym fragmencie Shawn Carter wyjawia, że ma romans z matką dziecka oponenta: „Me and the boy A.I. got more in common/Than just balling and rhyming; get it? More in Carmen/I came in your Bentley backseat, skeeted in your Jeep/Left condoms on your baby seat”. Mocne, prawda?

Pedofilia na taśmie

Nas nie miał lekkiego życia, jeśli chodzi o ilość pocisków, które dotknęły go przez kawałki. Cam’ron w „Hate Me Now Freestyle” grozi, że zgwałci oralnie 8-letnią córkę rapera: „Take your daughter, R Kelly, have my way with her face”. Tak, wspomina też R Kelly’ego. W świetle ostatnich wydarzeń ta linijka jest absolutną definicją posunięcia się za daleko. Zresztą raper nigdy nie słynął z autocenzury.

„Wyrzuciłem ją, bo wypluła moje dzieci”

Kim Kardashian, podobno, połyka. Rita Ora, podobno, wypluwa. Przynajmniej jeśli zaufamy A$AP Rocky’emu, a nie mamy powodu, żeby tego nie robić – żadne dementi dotyczące linijek z utworu „Better things” się nie ukazało: „I swear that bitch Rita Ora got a big mouth/Next time I see her might curse the bitch out/Kicked the bitch out once cause she bitched out, spit my kids out/Jizzed up all in her mouth and made the bitch bounce”.

„żądny krwi jak c*pka twojej matki”

Przenosimy się na polskie podwórko i diss Jimsona na VNMa. Niezależnie od tego, o czym ten panczlajn w ogóle jest, Jimmy mógł darować sobie tak dyskusyjne wersy: „Jestem żądny krwi jak c*pka twojej matki/Podczas ciąży, zanim wyszedł taki wack jak ty”. Takie linijki powodują mimowolne wzdrygnięcie i budzą wewnętrzny sprzeciw. Bo przecież napisać można wszystko, ale czy wszystko warto?

„Wciąż możemy się przespać, uczyniłem tę s*kę sławną”

Kanyego czeka trudna pogadanka z Kim i kolegą The Gamem, ale sam nie jest bez winy i zakończymy jego „fantazjami” na temat Taylor Swift (tej pani to dopiero współczujemy relacji z Ye): „I feel like me and Taylor might still have sex/Why? I made that bitch famous” – nawija raper w „Famous”. Może warto wspomnieć, że był już wówczas z Kim. Ah, ta Ameryka.

fot. kadr z wideo „Kim Kardashian West’s Guide to Viral Holiday Glam | Beauty Secrets | Vogue”, youtube.com/Vogue

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
Nike Air Max 97: Stwórz swój własny model

Mamy dobrą informację dla wszystkich fanów butów Nike, a szczególnie modelu Air Max 97. Dołączył on właśnie do grona, w którym są już np. Air Max 1 i Air Force 1, czyli do butów dostępnych w opcji Nike ID.

Felieton
Najlepsze kreskówki Netflixa. Musisz je zobaczyć. (niekoniecznie dla dzieci)

Słyszysz ''kreskówka'', myślisz ''South Park''. Ale przecież to nie jedyny animowany serial bardziej niż dla dzieci, skierowany do dorosłych (poprawka: w zasadzie tylko do nich). Netflix to udowadnia.