Hip Hop,News

„Kinol” Sobla zatrzęsie dyskotekami, gdy już wreszcie je otworzą

Michał Fitz -
Wiatr ft. be vis, Sobel - Testarossa (Official Video)
Wiatr ft. be vis, Sobel - Testarossa (Official Video)
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

„Kinol” Sobla zatrzęsie dyskotekami, gdy już wreszcie je otworzą

Sobel przez pewien czas uznawany był za tego gościa od „Imprezy” i musiał borykać się z łatką rapera, który umie zrobić tylko taki hit, na którym nie przeszkadza bitowi robić roboty. Przy pomocy „Kontrastu” skutecznie ją od siebie odkleił, udowadniając, że potrafi znacznie więcej. To EP sprawiło, że dużo bardziej zaintrygowani czekaliśmy na jego nowe rzeczy, a te wreszcie przyszły. W formie bardzo podobnej do „Imprezy”, ale jednak znacznie ciekawszej. Tak brzmi „Kinol”.

„Kinol” też jest bowiem dyskotekowym hitem, do którego można nie tyle tupać nóżką, co wręcz zatracić się w rzucaniu głową i ramionami na prawo i lewo. To akurat w głównej mierze zasługa Magiery, który odpowiedzialny jest za ciężki, nieco mroczny, ale jednak mocno wbijający się w głowę podkład. Swoją drogą, ten bit zrobi nie mniejszą robotę w Waszym aucie i jak ulał pasowałby też do tworzonej przez favsta i Gibbsa płyty „Hample”.

W odróżnieniu jednak od „Imprezy”, na której Sobel nie bardzo kombinuje z nawijką i jak pisałem wyżej, stara się po prostu bitowi nie przeszkadzać, to tu już ujeżdża go jak kowboj dzikiego mustanga. Raper eksperymentuje z flow, moduluje głosem i świetnie wykorzystuje podbitki, żeby ubarwić całość. W efekcie otrzymujemy kawałek, który kompletnie nie nudzi, a wręcz ciekawi, bo każdy następny wers nawinięty jest nieco inaczej od poprzedniego.

Po „Kinolu” słychać, że Sobel zalicza progres i nie boi się kombinować. Potrafił w końcu ulepszyć jeszcze patent użyty na „Imprezie”, więc możemy się spodziewać, że na nowym projekcie wykaże jeszcze innymi, świeżymi pomysłami. W takim razie czekamy z niecierpliwością.

fot. kadr z klipu „Wiatr ft. be vis, Sobel – Testarossa (Official Video)”, YouTube.com/Wiatr

Zostaw komentarz

Udostępnij
Wyróżnione
Jak zostać producentem? OD KUCHNI #2: Bębny
Od Kuchni #2

Nieważne, czy oldschool, czy newschool, w hip-hopie zawsze najważniejszym elementem bitu były i są bębny. To właśnie one wpływają na dynamikę kawałka oraz w większości przypadków to do nich raper dopasowuje swoje flow.