Hip Hop,News

Kizo: „Jeszcze dwa lata temu podchodziłem sceptycznie będąc można powiedzieć zamkniętą głową”

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Kizo: „Jeszcze dwa lata temu podchodziłem sceptycznie będąc można powiedzieć zamkniętą głową”

Ogólnie pojęty newschool jest już w polskim rapie od dawna, ale dywagacja na temat jego autentyczności wciąż jest aktualna. Jedni wciąż będą zarzucali drugim, że to, co tworzą, nie jest rapem, a ci będą z kolei tłumaczyć, że druga strona ma „zamknięte głowy”. Nie brakuje też oczywiście artystów, którzy słusznie twierdzą, że nie ma sensu tak kategoryzować muzyki, a należy skupiać się jedynie na jej jakości. Do tego grona dołączył Kizo, który za pomocą Instagrama zwierzył się na temat swojej opinii w tej kwestii, która na przestrzeni lat uległa zmianie. A, no i ogłosił przy okazji bardzo ciekawą kolaborację.

Kizo jest na scenie od niedawna, ale w tym czasie zdążył już wydać trzy długogrające albumy, a czwarty jest w drodze. Porównując jego najwcześniejsze utwory z tymi najnowszymi, możemy usłyszeć pewną zmianę. „Ortalion” jest przecież złożony z typowych, osiedlowych bangerów. Od mocnych brzmień oczywiście nie odszedł, ale w późniejszych materiałach decydował się na odważniejsze rozwiązania, a nawet śpiew, którym uraczył nas w refrenie „Jacuzzi na 42”.

Śpiewu możemy spodziewać się jeszcze więcej, tym bardziej, że Kizo ogłosił współpracę z artystą, który nie tylko często wplata go w swoje utwory, ale znany jest z tego, że w jego nowoszkolonym wydaniu jest właściwie jednym z niewielu asów, którym się to udaje.

Taki statement może nie jest już tak ryzykownym zagraniem, jak jeszcze parę lat temu, ale wciąż może ukrócić fanbase rapera o kilku słuchaczy. Sam stuprocentowym oldschoolowcem nigdy nie był, ale wywodzi się jednak z ulicy, podobnie jak jego słuchacze, którym współpraca z Young Igim wcale nie musiała się spodobać (chociaż chyba nieco okrzepli po podwójnym duecie z Taco Hemingwayem). Trzeba więc docenić otwartość artysty, który ze swoimi widzami pozostał szczery. W końcu najważniejsze jest to, o czym sam z resztą wspomina, że stworzyli dobry i spójny numer, nie przejmując się różnicami w stylach czy poglądach. Czekacie na ten kawałek?

fot. kadr z klipu „Kizo – KORYTARZE (prod. APmg x Michał Graczyk)”, YouTube.com/KizoOficjalnie

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Belmondo przyznaje się do choroby psychicznej i oficjalnie oddaje Mobbyn w ręce GSP

Jako redakcja podjęliśmy decyzję, że o sprawie Belmondo nie będziemy informować, bo są to jego prywatne kwestie i właściwie do łóżka i życia osobistego nie będziemy mu zaglądać. Jednak raper, zgodnie z zapowiedzią chłopaków z Mobbyn, odniósł się dzisiaj do całej sprawy i wierzymy, że to nie jest jakiś wygłup. Życzymy powodzenia na dalszej drodze.

Hip Hop,News
Łóżko dziecięce Chillwagon? Niby jest… ale coś chyba nie pykło

Tak, supergrupa Borixona miała nie wypuszczać żadnego merchu, co jeszcze kilka miesięcy temu na relacji na Instagramie tłumaczył jej szef. Raper zapowiedział przy tym limitowany drop nadchodzącego albumu w liczbie 15 tysięcy sztuk, w cenie 100 złotych za jedną.