Hip Hop,News

Kolejny raper dołącza się do walki z koronawirusem. Chce pomóc „ofiarom broni biologicznej”

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Kolejny raper dołącza się do walki z koronawirusem. Chce pomóc „ofiarom broni biologicznej”

Choć oczywiście i tak znajdą się aktualne tematy, które podzielą społeczeństwo, Polacy pięknie zjednoczyli się w walce z koronawirusem. Swoje kilka groszy dorzucili także raperzy, którzy coraz bardziej tłumnie dołączają się do batalii z chorobą. Szczerze mówiąc, nie po wszystkich spodziewaliśmy się, że staną na linii frontu, ale to tak naprawdę cieszy jeszcze bardziej.

Jednym z takich artystów jest GSP, który do niedawna jeszcze współtworzył z Belmondo Mobbyn. Raper wrzucił na swojego Instagrama film, w opisie którego informuje, że zacznie sprzedawać maseczki, a 20% dochodu z nich pozyskanego przeznaczy na pomoc osobom dotkniętym przez wirusa. Choć powinienem był raczej napisać „broni biologicznej”, bo właśnie tak określił go raper. To akurat nikogo nie dziwi, bo zarówno GSP, jak i reszta byłego składu Mobbyn znana była z wiary w teorie spiskowe. Niezależnie jednak od tego, z czym GSP uważa, że walczy, ważne, że pomaga.

GSP nie jest jedynym artystą, który przeznacza dochód ze sprzedaży tekstyliów na pomoc w walce z koronawirusem. Już jakiś czas temu Gedz wrzucił na swój sklep specjalną bluzę. Zarobione na niej pieniądze również zostaną przekazane na rzec walki z wirusem. O krok dalej poszedł Tymek, który zdecydował się nawet wydać EPkę, by przy pomocy jej sprzedaży zebrać fundusze, które później przekaże służbie zdrowia. Jak zapowiedział, „Vestige” będzie można zamówić już w przyszłym tygodniu. Jeśli więc chcecie zaopatrzyć się w wyjątkowo kolekcjonerski egzemplarz i przy okazji zrobić dobry uczynek, bądźcie czujni.

fot. Instagram.com/gun_d_the_mahatma

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Nagrali razem numer, a mogliby płytę! #2

[TUTAJ] przedstawiłem 3 potencjalne duety, które moim zdaniem miałyby szanse zrobić naprawdę dobry wspólny album. Dziś zaproponuję kolejne takie kolaboracje. Na polskiej scenie nie brakuje różnorodności wśród raperów. Często połączenie, wydawałoby się odmiennych stylów, może być bardzo trafne, ale zazwyczaj taki eksperyment dotyczy tylko utworu. W ostatnim czasie rzadko pojawiają się wspólne projekty w duecie. A szkoda, bo wiele z nich mogłoby odnieść sukces.

Hip Hop,News
Kanye West: Tak długo rapowałem dla diabła, że nie wiedziałem, jak rapować dla Boga

Ludzie, którzy spędzają ze mną jeden dzień, zaczynają myśleć w sposób nieszablonowy – tak stwierdził Kanye West, który pojawił się na okładce GQ. W obszernej trzyczęściowej rozmowie z redaktorem naczelnym magazynu, Willem Welchem, poruszyli (jak zwykle) tematy związane z przemianą Ye oraz jego szeroką działalnością kreatywną – marką Yeezy, architekturą i oczywiście muzyką.