Streetwear

Kolekcja Supreme sprzedana za milion dolarów

Łukasz Orawiec -
Streetwear - - Dodane przez Łukasz Orawiec

Kolekcja Supreme sprzedana za milion dolarów

Prawdopodobnie jedyna kompletna kolekcja deskorolkowych decków nowojorskiego brandu została wczoraj zlicytowana. Jak łatwo się domyślić – za bardzo konkretną kwotę.

W ciągu 25 lat istnienia na rynku, Supreme zdołało skupić wokół siebie zapalonych kolekcjonerów, gotowych zdobyć każdy wypuszczony przez markę przedmiot. Jedną z takich osób był Ryan Fuller, który przez lata skompletował wszystkie decki, aż od pierwszego modelu, wydanego w 1998 roku. Wczoraj doszło do zlicytowania całości za… milion dolarów.

Kolekcja, licząca łącznie 248 sztuk, trafiła na aukcję za pośrednictwem portalu Sotheby’s. Nie zabrakło żadnego wydania. Zwycięzca aukcji wszedł w posiadanie m.in. kolaboracji z artystą Takashim Murakamim czy Louis Vuitton, która to miała swoją premierę na rynku dwa lata temu. Większość egzemplarzy to prawdziwe unikaty, sprzedawane za kilkutysięczne sumy na zagranicznych portalach aukcyjnych.

fot. Sotheby’s

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Jak „Widmo” stało się faktem: PRO8L3M wypuszcza drugi studyjny album

Nowe wydawnictwo PRO8L3M ukaże się co prawda dopiero 1 marca, ale już teraz możecie zamówić je w preorderze. Poprawka: mogliście. Preorder (ściśle limitowany) w wersji deluxe wyprzedał się na pniu.

Dopiero co, spory komercyjny sukces – Top 20 najchętniej kupowanych płyt roku i Platynowy krążek – zaliczył mixtape „Ground Zero Mixtape”. Wyczekiwanie, że warszawski team znów wróci do studia, owszem, rozpoczęło się, ale chyba mało kto spodziewał się, że efekty pracy poznamy – w formie krążka – tak szybko, zwłaszcza że na „Ground Zero” czekaliśmy prawie dwa lata. Tymczasem „Widmo” stało się jawą. Chociaż nie, wciąż jeszcze jest widmem, bo wiadomo o nim niewiele. Okładka z autorskim zdjęciem Michała Kluska – zachwyca. Za grafiki odpowiadał, znany z pracy przy identyfikacji wizualnej projektów muzycznych, Darren Oorloff z Melbourne. Sama sesja zdjęciowa odbyła się natomiast w Pakistanie. Muzycy współpracowali przy niej z agencją SHOOTME.

View this post on Instagram

Dwie ważne daty – 24.01⚡01.03⚡

A post shared by PRO8L3M (@pro8l3m) on

Tematycznie płyta ma poruszać zagadnienia współczesnej cywilizacji i skupiać się na jej pułapkach, a także, na bardzo ostatnio gorącym, temacie środowiska. Jej główne pytanie ma koncentrować się wokół kwestii: dokąd zmierza świat.

Ruszamy z limitowanym preorderem naszego nowego LP pt. “Widmo”.Premiera zaplanowana jest na 1 marca, a zamawiając…

Opublikowany przez PRO8L3M Czwartek, 24 stycznia 2019

Link do preorderu znajdziecie tu. Krążek można zamówić z bonus trackiem i kartą klubową PRO8L3M (czymkolwiek ona jest – bo nie wiadomo jakie dokładnie przynosi profity). W bardzo limitowanej wersji deluxe natomiast dostępne były dwie opcje: 1. płyta, karta i wersja kasetowa nowego wydawnictwa; 2. płyta, karta i maska antysmogowa. – To wyjaśniło dlaczego przez ostatnie dni Oskar i Steez wrzucali na Instgram swoje zdjęcia w takich właśnie maskach.

Niestety, oba pakiety już się wyprzedały. 28 stycznia, w samo południe, do sprzedaży mają natomiast trafić bilety na trasę koncertową, która na przełomie marca i kwietnia będzie promować „Widmo”. 

Tracklista krążka na razie nie jest jeszcze znana. Tak jak i nazwiska ewentualnych gości. Kolejne informacje dotyczące płyty mają być odsłaniane stopniowo. Miejcie się więc na baczności.

fot. Widmo, PRO8L3M

Zostaw komentarz

News
Drake podpisał kontrakt z nową wytwórnią filmową
Drake

Drake zdecydowanie należy do tej grupy artystów, którzy nie potrafią bezczynnie siedzieć w miejscu. Za moment rusza jego trasa koncertowa i właśnie został rezydentem klubu w Las Vegas. Do tego na Netflixie niedługo pojawi się nieautoryzowany film o jego życiu . Większości osób by to wystarczyło. Ale nie Drake’owi. Właśnie podpisał więc kontrakt z nowo powstałą wytwórnią filmową.

Jak donosi Deadline, Drake i jego co-manager – Future the Prince – podpisali kontrakt o współpracę z Forest Hill Entertainment. Właścicielem firmy jest producent filmowy Matthew Budman, który wcześniej pracował w Annapurna Pictures. On również pokusił się o skomentowanie nowego kontraktu: – Drake i Future the Prince przodują na arenie muzycznej oraz modowej. Jestem zaszczycony, że z nimi współpracuję, ponieważ wciąż rozszerzają swój wpływ na przestrzeń oryginalnych treści – powiedział w oficjalnym oświadczeniu.

-Drake i ja jesteśmy podekscytowani współpracą z naszym wieloletnim przyjacielem w momencie powstania Forest Hill Entertainment. Dzięki temu możemy wspierać Matthew i jego zespół, który wyznacza nowe, bezprecedensowe ścieżki. Ta współpraca ściśle wiąże się z naszą misją rozwijania i wspierania nowych i wybitnych talentów w szeroko pojętej rozrywce – zadeklarował z kolei Future the Prince.

Tak to więc panowie powymieniali się uprzejmościami. Natomiast sam fakt, że w ogóle doszło do podpisania kontraktu raczej nie powinien dziwić. Drake nie tylko mocno związany jest z działalnością muzyczną, ale też z filmową. Ma na koncie mniejsze i większe role w serialach takich jak Degrassi, czy Being Erica oraz dubbing w Epoce Lodowcowej 4. Był również producentem wykonawczym w filmie ”Monsters and Men” Reinaldo Marcusa Greena, który ukazał się w 2018 roku.

Fot. z klipu ”In My Feelings” [youtube]

Zostaw komentarz