Streetwear

Koniec z wiązaniem sznurówek – oto Nike Adapt BB

Łukasz Orawiec -
Streetwear - - Dodane przez Łukasz Orawiec

Koniec z wiązaniem sznurówek – oto Nike Adapt BB

Nike Adapt BB wykonane są z opatentowanego przez amerykański brand materiału o nazwie flyknit. Choć w tym przypadku jest to jedynie ,,szczegół”. Najważniejsza jest zastosowana tu technologia, pozwalająca na automatyczne dopasowanie cholewki za pomocą aplikacji na smartfony, łączącej się z butami poprzez bluetooth. Za jej pośrednictwem użytkownik będzie miał możliwość tworzenia profili pozwalających przywołać zapisane w pamięci preferencje siły dopasowania cholewki do stopy. Funkcja ważna szczególnie dla osób, które wykorzystują buty do wielu różnych rodzajów aktywności – na przykład chciałyby pograć w Adaptach w kosza.

Wiązanie butów? Kto by się tym przejmował? Nike wraca na rynek z nowym modelem, który zrobi to za ciebie. I to na różne sposoby, w zależności od tego, jak (i do czego) akurat używasz obuwia.

Wielu osobom może spodobać się też to, że wbudowane w podeszwy kolorowe diody można personalizować.

Do każdej pary butów otrzymamy bezprzewodową ładowarkę, zaś stopień naładowania baterii będzie monitorowany przez wspomnianą już aplikację. Akumulatory – według projektantów – powinny wystarczyć na 10 – 20 dni regularnej eksploatacji obuwia. Ich pojemność wynosi 505 mAh.

Jeśli macie wątpliwości co do wytrzymałości naszpikowanych elektroniką Adaptów – oto oficjalna infografika, pokazująca skalę przeprowadzonych testów. Jak widzimy, buty bez problemu poradziły sobie m.in. z 2900 cyklami pełnego sznurowania i rozsznurowywania oraz z 40 tysiącami wciśnięć przycisków.

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwsza próba wprowadzenia na rynek technologii samowiążących się butów, jakiej podjęła się Nike. Starszy brat Adaptów BB, czyli HyperAdapt 1.0, wciąż dostępny jest w wybranych rozmiarach na oficjalnej stronie Nike w cenie 2999 zł. Sporo, jak na okrojoną – w porównaniu do nowej wersji – funkcjonalność. Mowa tu m.in. o mniejszej baterii i braku dedykowanej aplikacji – centrum sterowania.

fot. NIKE

Nike Adapt BB trafią do sprzedaży poprzez aplikację NIKE SNKRS 17 lutego. Kosztować będą 350 dolarów, czyli około 1400 zł.

NIKE/Sole Collector

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
„Nie zasłaniaj się pieniędzmi Kanyego”. Joe Budden gotowy do beefu

Nieformalny lider i twórca nieistniejącej już supergrupy Slaughterhouse od jakiegoś czasu jest na rapowej emeryturze. Okazuje się jednak, że Joe chętnie wróci do studia. Wystarczy, że ktokolwiek otwarcie przyzna w kawałku, że ma z nim problem.

News
Kanye West mecenasem sztuki. Dał 10 milionów dolarów na projekt wulkaniczny

Kanye zaczyna rok 2019 od bardzo szczodrego posunięcia. Jako zdeklarowany miłośnik sztuki postanowił wesprzeć pewien projekt artystyczny. I mówimy tu o całkiem konkretnych pieniądzach. Kanye wyjął z kieszeni, bagatela, 10 milionów dolarów.