Hip Hop,News

Koza: Robimy spektakl na podstawie „Boskiej Komedii” Dantego i współczesnego sci-fi

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Koza: Robimy spektakl na podstawie „Boskiej Komedii” Dantego i współczesnego sci-fi

Koza zdecydowanie jest postacią nietuzinkową, polaryzującą i nieoczywistą. Teraz jeszcze bardziej, bo który raper realizował się dotąd jako dramaturg? Informacja spadła na nas jak grom z jasnego nieba, ale pewnie dalej bylibyśmy nigdzie i nic nie wiedzieli, gdyby nie Wini i jego urocza dociekliwość. W najnowszym wywiadzie, który ukazał się na jego kanale, przepytuje Kozę na różne okazje – mamy oczywiście kwestie konfliktu z SB Maffiją, mamy zawoalowanie treści na „Mystery Dungeon”, ale mamy również takie kwiatki.

Nawiązałem współpracę z takim reżyserem teatralnym, Krzysztofem Garbaczewskim. On w swojej sztuce w Teatrze Starym w Krakowie użył mojego numeru. Jest taki motyw, że po prostu wpie##ala się koleś w stroju Myszki Mickey i rapuje mój numer. Jak o tym usłyszałem to mi banię rozpie##oliło, potem jak to zobaczyłem to mi ponownie rozpie##oliło banię. Napisałem do niego, że go nienawidzę, a on takie: „no, mordo, mam nadzieję, że napisałeś to szczerze, chce się z tobą spotkać i pogadać”. Zaproponował mi pracę jako dramaturg i teraz robimy razem spektakl na podstawie „Boskiej Komedii” Dantego i współczesnej powieści science-fiction „Neuromancer” Gibsona.

W ciągu niemal godziny wywiadu dowiemy się również, że Wini chciałby wymyślić własną religię i obaj panowie będą starali się dociec, ile tak naprawdę mają wspólnego, jeśli chodzi o poglądy. Jest również o krytyce Białasa, ale to już było, choć Wini stara się to nieco racjonalizować, zaznaczając, że Białas krytykuje także podejście drugiej strony – mężczyzn.

Wracając jednak do tego, co nas w tym najbardziej interesuje, czyli właśnie teatralnej nowinki – wspomniany Krzysztof Garbaczewski nie jest świeżakiem i korzystał w swoich sztukach zarówno z muzyki różnych artystów (np. Julii Marcell, cipedRAPskuad) jak i ze wspomnianej już „Boskiej Komedii” (np. w „Kamiennym niebie zamiast gwiazd”), więc temat ogarnia. Jest laureatem białoruskiej nagrody za „Najlepszy eksperyment teatralny”, a patrząc po jego nocie na Wikipiedii (kto nigdy nie korzystał, ręka do góry), można stwierdzić, że na pewno złapał z Kozą wspólny język. Czekamy, czekamy, bo brzmi obiecująco. Łapcie całą rozmowę z Winim:

fot. kadr z klipu „Koza – Feta Latem (prod. Augustyn) █▬█ █ ▀█▀ LETNIAK 2019”, youtube.com/BYPASS

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
J. Cole kończy z gościnnymi występami! Przypomnijmy 5 najlepszych

Wygląda na to, że J. Cole nie ma zamiaru więcej wspomagać kolegów z branży gościnnymi zwrotkami. I trudno się dziwić, skoro ostatnią dograł osobie, która nie żyje. Mowa o nowym kawałku Gang Starr, który korzysta z wokali zmarłego w 2010 roku Guru. Cole udźwignął brzmienie i położył świetną, charyzmatyczną i bardzo klimatyczną zwrotkę, idealnie odnajdując się w klimacie. Ten kawałek pokazuje, że prawdziwość nigdy się nie starzeje, a concious rap zawsze trafi do serc słuchaczy.

News
Odbył się rajd na Strefę 51! Z zapowiadanego miliona osób pojawiło się „nieco” mniej

W lipcu zapowiadaliśmy, że ludzie z całego świata - no dobra, głównie z Ameryki - zbierają się do rajdu na Strefę 51. Swoje wsparcie zaoferowało w pewnym momencie nawet milion osób, a jak twierdzili organizatorzy "szturmu", ochrona bazy nie byłaby w stanie fizycznie powstrzymać tylu nacierających ciekawskich. Być może jest to prawdą, ale teraz się tego nie dowiedzieliśmy, bo z zapowiadanego miliona, na miejscu pojawiło się 75 osób. To mniej niż na koncertach Sowy.