Felieton,Hip Hop

KPSN: Kariera z podręcznika

Kajetan Szewczyk -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

KPSN: Kariera z podręcznika

Wielkimi krokami zbliża się legalny debiut KPSNa. Ten raper i producent od lat sukcesywnie dokłada cegiełki do polskiej sceny. Ta teraz stoi za nim murem.

Szorstki styl – zarówno w bitach, jak i w nawijce. Te pierwsze przywodzące na myśl patenty m. in. Noona, dzisiaj nabierają już autorskiego sznytu. Ta druga przypomina starych wyjadaczy – treść ważniejsza jest w niej niż technika, ale nie ma mowy o fuszerce. KPSN to jeden z tych wykonawców, którym wierzy się od razu, a każde słowo ma poparcie w osiągnięciach.

Światła na mnie

Dlatego nie mierzi, kiedy Piotrek nawija: „Za długo stałem w kolejce, więc się suwaj/Bez focha, ruro, rób mi miejsce”. Ten zawodnik to prawdziwy selfmade man, a w podpisie pod jego kawałkami zazwyczaj widniało bardzo znamienne „rap/bit/mix/master/grafika – KPSN”.

Na przestrzeni kilku EP-ek szlifował zarówno swoją produkcję, jak i rap. Nie ograniczał się zresztą do ogarniania swoich rzeczy. To właśnie on wyprodukował niemal całą (nie licząc jednego numeru) płytę „Postanawia Umrzeć” Bonsona, która jest – jak dotąd – najlepiej przyjętym legalnym wydawnictwem szczecińskiego rapera. Na swoich projektach też zbiera śmietankę polskiej nowej szkoły. Nagrywał z Frostim Rege, Szpakiem czy z Janem – Rapowanie. Na jego podkładach śmigali wspomniany już Bonson, W.E.N.A., Sarius, a nawet Onar. Czekamy na track z Małolatem, prawdopodobnie dojdzie także do współpracy z Włodim.

View this post on Instagram

. @wlodi_osad 👊🏻 📸 @babygirlelle

A post shared by KPSN (@kpsn_elo) on

Nie masz pytań

Bezkompromisowy styl, alergia na ksero i teksty normalnego chłopaka, nie żadnego odmieńca, sprawiły że KPSN może liczyć na szacunek zarówno starej, jak i nowej szkoły. Nie bez znaczenia jest tutaj również znaczna ilość bardzo naturalnie wplecionych w treść follow-upów.

Pierwotnie legalny debiut KPSNa „Nie masz pytań” miał ukazać się w StoProcent, ale finalnie Piotrek pchnie go z pomocą własnego labelu – Marka. Wsparcie w dystrybucji zapewni MyMusic.

Wszystkie nieoficjalne wydawnictwa rapera cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Do tego stopnia, że nowi fani pytają o reedycje starszych EP-ek. Piotrek gromadzi coraz liczniejszy fanbase bardzo świadomych słuchaczy, którzy preferują rap bez ściemniania i błyskotek na klipach. Wystarczy zobaczyć statystyki na youtube. Wyświetlenia wciąż rosną, łapek w dół raczej nie przybywa.

KPSN to jedna z najciężej pracujących postaci na scenie. Mamy pewność, że będzie z niego bardzo dużo pożytku, a to wszystko, co pokazał do tej pory, to dopiero rozgrzewka. Kibicujemy, bo jest komu.

fot. kadr z klipu „KPSN – „Światła na mnie” prod. KPSN cuty Dj Te (OFFICIAL VIDEO)”, youtube.com/KPSN

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
„To koniec, R. Kelly”. Piosenkarz usłyszał zarzuty

R.Kelly od lat był oskarżany o molestowanie, nigdy jednak żadna ze spraw nie trafiła do sądu, aż do teraz. Właśnie postawiono mu 10 zarzutów seksualnych nadużyć, z czego aż 9 dotyczy nieletnich.

Prokuratura wzięła pod lupę przestępstwa seksualne popełnione na terenie stanu Illinois. Stacja CBS Chicago podaje, że w tych dotyczących wykorzystywania nieletnich ofiarami są osoby pomiędzy 13-tym a 15-tym rokiem życia. R. Kelly od lat był oskarżany o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad kobietami. Być może w końcu poniesie za to karę – za każdy z zarzutów grozi mu od 3 do 7 lat więzienia, a wyroki sumują się. Rozprawa ruszy 8 marca. Oto, jak wyglądało aresztowanie piosenkarza (właśnie wychodził ze swojego studia):

Z raportu USA TODAY wiemy, że część zarzutów to efekt nowego dowodu – filmu znalezionego przez znanego adwokata, Michaela Avenattiego, reprezentującego jedną z ofiar. Został na nim zarejestrowany seks Kelly’ego z 14-latką. Prawnik dostarczył seks-taśmę do biura adwokackiego stanu Cook County, a ostatnio napisał na Twitterze: „to koniec”. Potem dodał: „Po 25 latach seryjnego wykorzystywania seksualnego i napaści na nieletnie dziewczęta, nadszedł dzień rozliczania się z R.Kellym”. Pozostałe zarzuty opierały się zaś na zeznaniach ofiar piosenkarza.

Zainteresowanie samym Kellym i jego bestialskim zachowaniem wzrosło po wyemitowanym w styczniu tego roku dokumencie „Surviving R.Kelly” opowiadającym o seksualnym znęcaniu się 52-letniego wokalisty nad kobietami. Pojawiły się tam wywiady m.in. z Jadą Pinkett Smith, Chancem the Rapperem, Ne-Yo, JoJo. Meek Millem, czy Johnem Legendem. Np. ten ostatni wyraźnie podkreślił w rozmowie, że wierzy poszkodowanym dziewczynom i uważa Kelly’ego za winnego (w filmie udziału odmówili zaś Lady Gaga, Celine Dion, Erykah Badu, czy Jay-Z – jak twierdzili – z powodu niechęci wypowiadania się na tak kontrowersyjny temat publicznie). Co istotne, w produkcji zgodziła się również wystąpić była żona R. Kelly’ego – Andrea Kelly. Powiedziała do kamery m.in. te mocne słowa:

„Kiedy wzbierała w nim agresja, jego źrenice się rozszerzały, a ramiona zaokrąglały. Mówiłam wtedy, że jest jak kobra (…) Stałam na balkonie i rozważałam samobójstwo. Wtedy uświadomiłam sobie, że mam dość.”

Adwokat R. Kelly’ego – Steven Greenberg – nadal zaprzecza oskarżeniom kierowanym w stronę muzyka i twierdzi, że zostanie on oczyszczony z wszelkich możliwych zarzutów. Czy tak się stanie? Mamy nadzieję, że nie. Wiemy też, że kaucja dla piosenkarza ustalona przez sędziego aktualnie wynosi milion dolarów. Jedno jest pewne – 8 marca to dopiero początek.

Fot. „R. Kelly Speaks Out Over “surviving R.Kelly” Documentary” [youtube]

Zostaw komentarz

News,Streetwear
Nie, to nie IKEA! Nowa torba od COMME des GARÇONS SHIRT

Ikea to największy na świecie dystrybutor wyposażenia domu. Wiele z przedmiotów, które ma w swoim asortymencie, to już dzisiaj ikony. Tak jak torby, które w sklepach szwedzkiego giganta służą do noszenia zakupów. To właśnie one stały się wzorem dla Reia Kawakubo (głównego projektanta w COMME des GARÇONS SHIRT) przy tworzeniu Shopper Bag Tote.

Szwedzki producent meblarski jest inspiracją dla wielu designerów. Między innymi Virgila Abloha. Tak powstała kolaboracja OFF WHITE x IKEA, która ma trafić do sklepów w przyszłym roku. Innym przykładem może być wersja kultowej torebki od marki Balenciaga. W przypadku projektu od lini japońskiej marki CDG, czyli Shirt, dostaniemy torby w dwóch kolorystkach odpowiadających tym na zakupy w naszym ulubionym sklepie – czyli niebieskiej i żółtej. Teraz, gdy będziemy jedli klopsiki czy wypróbowali nowe łóżko, będziemy mogli wyróżnić się z tłumu, jednocześnie nie odstając od reszty.

Poniżej galeria przedstawiająca obie kolorystyki:

Torbę można kupić w sklepie internetowym SSENSE za 170 dolarów, czyli około 650 zł. 

fot. COMME des GARÇONS SHIRT

P.S. Jeżeli potrzebujecie jednak nieco bardziej wyróżnić się w tłumie, to polecamy sprawdzić niedawno wydane nowe akcesoria od Comme Des Garçons.

Zostaw komentarz