Hip Hop,News

Krzy Krzysztof wyda wkrótce długo zapowiadany mixtape? Są na to szanse!

Jakub Purłan -
Krzy Krzysztof
Krzy Krzysztof
Hip Hop,News - - Dodane przez Jakub Purłan

Krzy Krzysztof wyda wkrótce długo zapowiadany mixtape? Są na to szanse!

Krzy Krzysztof to chyba najpopularniejszy hypeman w Polsce. Jego wkład w koncerty Quebonafide jest nieoceniony. Czy doczekamy się solowego projektu od Krzycha?

Jego mixtape był zapowiadany już dawno, lecz nic konkretnego w tym kierunku się nie wydarzyło. Poza zwrotkami w #hot16challenge, w sieci widnieje jeden numer Krzycha – „Hypeman”. Jednak na grupce facebookowej QueQuality pojawiła się informacja, że ma już gotowy numer wraz z teledyskiem, a premiera może odbyć się prawdopodobnie w następnym tygodniu.

Post wywołał niemałe zaskoczenie, ale bardzo pozytywne. Być może będzie to singiel zapowiadający długo wyczekiwany mixtape. Bardzo bym był zadowolony z tego powodu. Jednak chyba jeszcze bardziej czekam na kontynuację serii „Przygody Wesołego Hypemana”. Podczas przerwy koncertowej Quebo, Krzychu zajął się czym innym – on i Dj Moyes zaczęli prowadzić imprezy. Pandemia trochę pokrzyżowała im tę inicjatywę, więc może był to czas, aby zrealizować mixtape!

Fot. facebook.com/krzy.krzysztof

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
„BUBBLETEA” to kolejny egzotyczny klip Quebonafide! Przypominamy jego najciekawsze teledyski
Quebonafide Bubbletea

Od premiery „Romantic Psycho” minęło już trochę czasu, ale Quebonafide dopiero teraz poczęstował nas klipem do dobrze znanego i chętnie słuchanego „Bubbletea”.

Teledysk ten miał nawiązywać do życia ludzi podczas pandemii, a główni bohaterowie to mieszkańcy Azji. Quebo i Daria Zawiałow również się tu pojawiają, ale dosłownie na moment.

„Pierwszy pomysł był taki, żeby bohaterowie chodzili pod wodą. W pewnym momencie ewoluował jednak w chodzenie po jej powierzchni, i to właśnie stąd w ostatecznej wersji wzięła się bańka, w której znajdują się główni bohaterowie historii. Scenariusz powstał też w szczycie pandemii, kiedy wszyscy byliśmy zamknięci w domach. Ludzie nie mogli się spotykać, każdy pozostawał w izolacji. Teledysk ten jest więc próbą opowiedzenia tego w metaforyczny sposób” – powiedział reżyser klipu, Daniel Jaroszek.

Przypomnijmy sobie trzy z najlepszych klipów od ciechanowskiego rapera, które według mnie zasługują na wymienienie. W końcu były one świetnie zrobione, a u odbiorców wywarły ogromne wrażenie.

„Odyseusz”

„Odyseusz” przedstawia przywiązanie rapera do ojczyzny i rodzinnego miasta, mimo że jest on w ciągłej podróży. Jest to podsumowanie całej podróży po świecie, którą odbył, by zrealizować płytę. Na koniec wraca do kraju, do rodzinnego Ciechanowa. W utworze przedstawia to, co zobaczył i przeżył podczas całego tripu.

„Między słowami”

Nie tylko lubię ten numer, ale uważam, że klip idealnie oddaje jego charakter. Pokazuje Japonię oraz jest przeplatany scenami z anime, co idealnie pasuje do tego utworu. Jest to jeden z najbardziej klimatycznych i przekazujących emocje numerów na „Egzotyce”. Young Lungs zrobił tu świetny refren, który idealnie pasuje do całości.

„Quebahombre”

Ten utwór z kolei pokazuje życie w Meksyku – kulturę i ludzi tam obecnych. Fajnym elementem klipu jest to, jak Quebonafide rapuje sam do siebie. Ten w oryginalnej wersji oraz ten w meksykańskim kapeluszu, co pokazuje utożsamianie się z osobami, które tam mieszkają. „Quebahombre” leciał na niejednej imprezie, a jego refren znają nawet osoby, które na co dzień rapu nie słuchają. Mimo, że od „Egzotyki” minęło już trochę czasu, to ta nuta dalej gości na głośnikach wielu.

fot. kadr z klipu „Quebonafide feat. Daria Zawiałow – BUBBLETEA (Official Video)”, YouTube.com/QueQuality

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Pop Smoke dostanie kolejny pośmiertny album. Czy to już naruszanie wiecznego pokoju?
POP SMOKE - GOT IT ON ME (OFFICIAL VIDEO)

Pop Smoke, a w zasadzie jego otoczenie, wydało na początku tego miesiąca jego pośmiertny album pt. „Shoot For The Stars, Aim For The Moon”. Jak się okazuje, nie będzie to jedyne takie wydawnictwo, gdyż jego menedżer wyjawił, że szykują się już kolejne…

Steven Victor, który bezpośrednio odpowiadał za karierę Popa, wspomniał o nowych projektach, komentując pytanie jednego z fanów pod postem, który miał uczcić urodziny rapera. Jeden ze słuchaczy zapytał, czy pojawią się jeszcze jakieś albumy, na co menedżer artysty odpowiedział twierdząco, jednocześnie zaznaczając, że pewni producenci, konkretnie Melo, AXL i Rico, już nad nimi pracują.

Już ten ostatni album Popa wzbudził sporo kontrowersji. To naprawdę dobry projekt, nawet można powiedzieć, że bardziej hitowy od poprzednich, ale charakterystyczny styl, z którego Pop zasłynął został nieco na nim zatracony. Producenci wykonawczy tego krążka twierdzą, że taka była wizja artysty i ten album miał brzmieć inaczej, ale tak naprawdę nie wiemy, ile w tym prawdy. Kawałki pokroju „Something Special” stały się bowiem szlagierami, ale przecież brzmią kompletnie inaczej od tego, do czego raper nas przyzwyczaił. Naprawdę chciał aż tak kombinować? Trudno oprzeć się wrażeniu, że nagrane przez Popa fragmenty ostatecznie przekształcono w takie piosenki, by po prostu swoją przystępnością trafiły do szerszego grona i zagwarantowały jeszcze więcej pieniędzy.

To z kolei wręcz każe zastanowić się nad tym, jak będą wyglądały jeszcze kolejne wydawnictwa, które podpisane zostaną ksywą Popa. Przy nich prawdopodobnie będzie miał jeszcze mniej do gadania, choć oczywiście nie wiemy, jaka dokładnie ich część powstawała jeszcze za życia rapera. Może więc okazać się, że nadchodzące projekty będą jeszcze bardziej komercyjne, a przez to średnio zgodne z tym, co Smoke faktycznie chciał na nich zaprezentować. Ofiarą takiego procederu padł chociażby XXXTentacion, którego drugi pośmiertny album „Bad Vibes Forever” był po prostu zbieraniną głośnych ksywek dogranych do numerów X’a bez większego ładu i składu. Lil Wayne, którego zwrotka znajduje się na tym albumie, przyznał nawet, że nie słyszał o tym raperze przed jego śmiercią. Nie chcielibyśmy, żeby Popa spotkał ten sam los, bo po prostu żaden artysta na to nie zasługuje, tym bardziej po śmierci, kiedy to jego otoczenie powinno raczej dbać o jego wieczny spokój, a nie tylko dokładać powodów, przez które będzie się on przewracał w grobie.

fot. kadr z klipu „POP SMOKE – GOT IT ON ME (OFFICIAL VIDEO)”, YouTube.com/PopSmoke

Zostaw komentarz