Hip Hop,News

Kto będzie nowym zawodnikiem Chillwagonu? Społeczność internetu typuje!

Jakub Purłan -
Hip Hop,News - - Dodane przez Jakub Purłan

Kto będzie nowym zawodnikiem Chillwagonu? Społeczność internetu typuje!

Borixon poinformował na swoim Instagramie, że Chillwagon rośnie w siłę i do ekipy dołącza kolejny raper. Jednak nie ma żadnych konkretów, kto mógłby to być. Zostało jedynie udostępnione zdjęcie z dopiskiem „…król polskiej rapgry!”.

Kto to może być?

Na pierwszy rzut oka nasunął mi się Zdechły Osa. Jednak po przeczytaniu opisu stwierdzam, że jednak nie. Choć nigdy nie wiadomo, co autor miał na myśli. Typy internautów są przeróżne. Kali to chyba najczęściej pojawiająca się odpowiedź. Nie ukrywam, że miałoby to sens, ze względu na tematykę z jaką kojarzony jest raper i ekipa Chillwagonu. Chociaż bardziej prawdopodobny jest jedynie gościnny udział na jednym z numerów. W komentarzach pojawiły się również sugestie, że może to być Paris Platynov, Buszu czy Popek. Rozstrzał jest spory. Jednak ze zdjęcia i opisu trudno wywnioskować jakieś konkrety. Wszystkiego dowiemy się już w najbliższy wtorek o północy. A kogo Wy obstawiacie?

fot. instagram.com/borixon_newbadline

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
„Tokio Hotel” Szymiego Szymsa już niebawem! Znamy tracklistę oraz gości

Szymi Szyms to młody utalentowany raper, który niedawno dołączył do QueQuality i z ramienia tej właśnie wytwórni wyda swoją debiutancką płytę „Tokio Hotel”. Do preorderu dołączany będzie również mixtape „HOTEL INDAHOUSE”.

Szymi Szyms przedstawił ostatnio pełną tracklistę oraz gości swojego debiutanckiego CD. Na albumie znajdzie się 12 kawałków:

 1. Oxymoron
 2. Tokio Drift feat. Tymek
 3. Tarantule
 4. TDML
 5. Salam alaykum
 6. Zacznij kruszyć topy
 7. Zabij mnie
 8. Mayday feat. Indahouse
 9. Kirigakure feat. DJ Ike
 10. Koją feat. Przyłu
 11. Z moim logiem
 12. Thx outro

Dwa z wyżej wymienionych numerów już poznaliśmy – „Oxymoron” oraz „Tarantule”. Teraz czekamy na kolejne single oraz gotową płytę.

fot. queshop.pl

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Zdecydowanie za wcześnie… – Pop Smoke imponuje w pierwszym pośmiertnym singlu

W ostatnich latach straciliśmy zdecydowanie zbyt wielu ciekawych raperów, bo przecież XXXtentacion, Mac Miller czy Lil Peep to ledwie ich ułamek. W lutym do tego nieszczęsnego grona dołączył jeszcze Pop Smoke, którego zastrzelono w jego własnym domu. Urodzony na Brooklynie raper zapowiadał się na niezwykle poważnego gracza, który dzięki singlom takim jak „Dior” czy „Welcome to the Party” wszedł z buta do amerykańskiej rapgry. Dziś wyszedł pierwszy kawałek wydany po jego śmierci, który zapowiada planowaną na 3 lipca płytę. Ten numer tylko utwierdza nas w przekonaniu, że Smoke mógł niedługo być jedną z najgrubszych ryb na tamtejszej scenie.

„Make It Rain” to singiel, który jest niemalże podręcznikowym przykładem stylu Pop Smoke’a. Jego niski głos idealnie pasuje do agresywnej, ale w odpowiednich momentach tonowanej nawijki. W nim również da się wyczuć ogromną charyzmę i pewność siebie, którą raper się charakteryzował. Po prostu go słuchając, mamy wrażenie, że mamy do czynienia z lwem, który jednym rykiem jest w stanie uspokoić swoje zwierzęce królestwo, by wysłuchało, co ma do powiedzenia.

Jego rap idealnie wkleja się w bardzo specyficzne bity, które sobie dobiera. Powykręcany bas, mroczny klimat oraz drillowy sznyt charakteryzują jego podkłady i nie inaczej jest tym razem. Mało kto mógłby nawinąć na takim bicie, jednocześnie brzmiąc autentycznie, a Pop robi to wręcz naturalnie.

Smoke nagrywając ten numer był więc bez wątpienia w bardzo wysokiej formie i podobnie można powiedzieć o dogranym Rowdy Rebelu, który również rzuca klimatyczną i pasującą do całości zwrotką. Można się jednak przyczepić do efektu, który na niego nałożono. Specjalnie brzmi, jak gdyby rozmawiał przez telefon, co raczej nie do końca pasuje akurat do tego kawałka, ale przynajmniej całkowicie go nie wypacza. Rozumiem jednak, że ciężko było ogarnąć to inaczej, biorąc pod uwagę, że Rowdy odsiaduje właśnie swój wyrok. Niemniej jednak niecierpliwością czekamy na płytę, choć jej odsłuch na pewno będzie słodko-gorzki.

fot. kadr z klipu „POP SMOKE – WELCOME TO THE PARTY [SHOT BY GoddyGoddy]”, YouTube.com/PopSmoke

Zostaw komentarz