Felieton,Hip Hop

Kuba Knap został… rolnikiem! Jakie będą z tego plony?

Patryk Grzybicki -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Patryk Grzybicki

Kuba Knap został… rolnikiem! Jakie będą z tego plony?

Kuby Knapa przedstawiać raczej nikomu nie trzeba. Znany jest z wielu featów z czołowymi raperami i oczywiście swoich kawałków, które do dziś goszczą na głośnikach wielu. Co teraz porabia Knap? Jest rolnikiem – rapującym rolnikiem!

Kuba Knap kojarzony jest głównie z Alkopoligamią, labelem, dzięki któremu dotarł do większej publiczności i wydał wiele dobrze znanych numerów. Poza solową karierą Knap znany jest z wielu featów. Nagrał m.in. numery z Quebonafide, Kubanem, VNMem, Proceente czy Ero.

Z rapera w rolnika

Raper pokazał życie na wsi chociażby na swoim #hot16challenge2, ale teraz został już rolnikiem z krwi i kości. W minidokumencie, który znajduje się na kanale „DrugaStronaUlicyTV”, Knap opowiada, jak zmieniło się jego życie po przeprowadzce na wieś. Tam została mu powierzona ziemia, którą się zajmuje i jak sam mówi, sprawia mu to nie tylko przyjemność, ale czuje się tam bardzo dobrze.

Rapowe plony

Kuba Knap w samym 2020 roku zdążył już wydać dwa albumy. Jak widać, życie na wsi przynosi obfite zbiory, ponieważ Knap nie przestaje tworzyć i stale nagrywa nowe numery. Jednak zauważyć można pewną zależność – raper nie dąży do tego, by osiągnąć ogromną sławę czy zarobić górę pieniędzy. Widać, że w tym przypadku muzyka to dla niego coś więcej; oddawanie siebie, wyrażanie swoich emocji, uczuć, opisywanie życia i przeżyć. W tekstach Knapa podoba mi się szczerość i to, w jaki sposób przekazuje swoje przemyślenia dotyczące życia. W najnowszym numerze, który powstał w ramach akcji „Bitwa Warszawska 2.0” Kuba Knap pokazuje nieco bardziej swoje wiejskie życie, ale też pogląd na wydarzenia z 1920 roku.

„Bitwa Warszawska 2.0 to hip-hopowa inicjatywa uczczenia 100. rocznicy jednego z najważniejszych, wspólnotowych wydarzeń w nowożytnej historii Polski. W projekcie wzięli udział: JWP/BC, Kuba Knap oraz Zipera, producentem wszystkich trzech utworów jest Magiera. Do każdego z nich został zrealizowany tematyczny teledysk, będący twórczą interpretacją wydarzeń związanych z Bitwą Warszawską w odniesieniu do dzisiejszej rzeczywistości” – czytamy w opisie filmu.

Kuba Knap w mocno osobistym utworze „Dużo małych cudów” porusza w niecodzienny sposób temat 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, pokazując jak ważna jest praca u podstaw na rzecz budowania wspólnoty. Patrząc w charakterystyczny dla siebie sposób na wydarzenia sprzed 100 lat, Kuba Knap zauważa w Polakach sąsiadów dając jednocześnie przykład, że każdy, nawet najmniejszy wysiłek włożony w pracę na rzecz wspólnego dobra, może stać się wielkim cudem.

Osobiście bardzo lubię stylówkę i rap Kuby Knapa. Zarówno tego z numeru „Zbyt dziabnięty”, jak i z nowych utworów. Bardzo chętnie sprawdzam też nowości od WCK, czyli ekipy, w której Knap jest stale obecny. Każdy numer ma w sobie jakąś wartość i podoba mi się obecne podejście do życia, w którym raper cały czas szuka siebie, swojego miejsca i przekazuje wartości z życia codziennego. Z niecierpliwością czekam na nowe kawałki!

fot. kadr z klipu „Kuba Knap – Dużo małych cudów (prod. Magiera) [Bitwa Warszawska 2.0]”, YouTube.com/DILL.TV

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Chivas nową postacią w GUGU! To największy transfer do tej pory

GUGU, czyli label założony przez Szpaka, rośnie w siłę i stale powiększa grono swoich zawodników. Pierwszą osobą, która została zrekrutowana był Kinny Zimmer, a następnie Karwan. Tym razem mamy jednak większy transfer, ponieważ... z NewBadLabel do GUGU przechodzi Chivas!

Hip Hop,News
Czy Kanye chciał zostać prezydentem dzięki oszustwu? Raper może mieć poważne kłopoty
Kanye West

Kanye West jest człowiekiem tak ekstrawaganckim i nieprzewidywalnym, że jego kandydatura rezydencka nie wzbudziła w nikim większych emocji, co najwyżej spotkała się z reakcją typu: "O, tego jeszcze nie robił." Okazuje się jednak, że ten projekt mógł go znacząco przerosnąć i niewykluczone, że przysporzy mu kłopotów prawnych.