Hip Hop,News

Kubańczyk zapowiada płytę! To nie będzie zwykły album kolejnego YouTubera

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Kubańczyk zapowiada płytę! To nie będzie zwykły album kolejnego YouTubera

Płyty YouTuberów stały się w ostatnich latach wręcz normą. Na wydanie swojego rapowego krążka zdecydował się Gimper, potem w jego ślady poszli Bracia Malczyńscy, a w zeszłym roku swoim wydawnictwem uraczył nas Kamerzysta. 2020 też przyniesie nam taki album. No właśnie, czy można powiedzieć, że „taki”? Krążek Kubańczyka zapowiada się bowiem znacznie poważniej.

Po pierwsze, Kubańczyk otwarcie zapowiadał, że woli skupić się na muzyce, niż na swojej internetowej karierze. W przypadkach pozostałych twórców płyty były raczej odskocznią od nagrywania kolejnych serii na YouTube. To już sporo może nam powiedzieć na temat tego, jak sam artysta podejdzie do swojego materiału. Drugim, może nawet poważniejszym powodem, by uwierzyć, że będziemy mieli do czynienia z porządną produkcją jest lista gości. Kubańczyk ogłosił ją za pośrednictwem Instagrama. Nie ma na niej kolegów z YouTube’a czy znajomych z podwórka, którym chciałby pomóc się wybić, za to znajdują się rozpoznawalne na scenie rapowej ksywki. Swoich gościnnych zwrotek udzielą chociażby Major SPZ czy Kartky.

Raczej nie ma co liczyć, że krążek Kubańczyka pobije rekordy ustanowione przez Kamerzystę. Ten miał bowiem złoto już w preorderze, a niedługo po jego zakończeniu, krążek okrył się platyną. Jego „Afirmacja” była siódmą najlepiej sprzedającą się płytą w Polsce w ubiegłym roku. Wyprzedził w tej klasyfikacji między innymi Pezeta, Taco Hemingwaya czy PRO8L3M. Trudno będzie to pobić pod względem sprzedażowym, ale liczymy, że Kubańczyk zrobi to w kwestii jakościowej i tym albumem zapracuje sobie na miano „rapera, który kojarzony jest z YouTube’a”, a nie jedynie „rapującego YouTubera”.

fot. kadr z klipu „Bajorson x Kubańczyk – Życzę Ci”, YouTube.com/Kubanczyq

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Płyty rapowe, których premiera będzie w lutym!

Styczeń był obfitym miesiącem jeśli chodzi o rapowe albumy. Udany debiut zaliczył Mata, który uplasował się na 1 miejscu OLiS, a także podbił platformy streamingowe. W pierwszym miesiącu bieżącego roku płytę wydali m.in. Kabe, Dwa Sławy, grimmy (Deys), Wac Toja.

Hip Hop,News
Białas wrócił! Zamiast płyty – film!

31 stycznia Torwar wypełnił się po brzegi z okazji SB FFestivalu vol. 4. Koncerty rozpoczęli przedstawiciele SBM STARTER, a następnie na scenie pojawili się: OKI, DEYS, MAJOR SPZ, SZPAKU, MOLI, KACPERCZYK, BETEO, ADI NOWAK, MATA, WHITE2115, JAN-RAPOWANIE, SOLAR, BIAŁAS i BEDOES+2115. Całe wydarzenie zostało podsumowane o godzinie 00.00 poprzez SBM SHOWCASE.