Hip Hop,News

Kukon: „Cześć, co tam”? Może CD za 300 zł?

Izabela Smolińska -
Hip Hop,News - - Dodane przez Izabela Smolińska

Kukon: „Cześć, co tam”? Może CD za 300 zł?

8 marca to… tak, tak Dzień Kobiet, ale my dzisiaj nie o tym. To też data premiery nowej płyty Kukona „Agresja & Depresja”. Jesteście ciekawi co na niej? Możecie to sprawdzić już dziś. Preorder jest już dostępny w wersji zwykłej albo deluxe za bagatela… 299 zł.

Jak na drugi solowy album, trzeba przyznać: na bogato. Zwłaszcza, że nie tak dawno temu, raper z Biłgoraju sam narzekał w wywiadzie: – Raperzy to już dawno nie artyści tylko produkty. Nie ma tego wk*rwienia, szczerości, ekspresji. Jest sztuczny syf i śmieszne pieniądze. Jedyny nurt w polskim rapie godny uwagi na ten moment to uliczna scena. Te chłopaki są prawdziwi, kochają się napi*rdalać i zarabiać na ulicy, i o tym mówią, i ja im k*rwa wierzę.

Ciekawe, co ulica powiedziałaby na ten wywindowany cenowo preorder, ale do rzeczy. Żeby go dostać, trzeba się spieszyć – wersja deluxe, w której dostaniemy: płytę CD, T-shirt, worek na plecy i flagę o wymiarach 70×112 cm oraz plakat z raperem, zestaw wlepek i opaskę na nadgarstek, jest bardzo ograniczona. Bardzo bardzo – do elitarnych 100 sztuk. Wszystkie obrandowne grafiką z tytułem nowego wydawnictwa. Pozostali chętni będą musieli zadowolić się wersją standardową.

Co na niej? Promujący krążek kawałek „Cześć, co tam” ukazał się przed weekendem. I trzeba przyznać, Kukon zachęca do jego słuchania w bardzo…interesujący sposób.

Chociaż to w sumie nie nowość: 

jak myślicie ze ktoś zamulił i was już nie zaskoczy to jesteście pierdolnieciAGRESJA & DEPRESJA

Opublikowany przez Kukon Sobota, 29 grudnia 2018

Wszystkie kawałki zostały napisane krótko po premierze premierowego dla Kukona „Pięknego Bólu”. „Jednak nie ma tam nic co przypominałoby wcześniejszy album. Agresja & Depresja to twór, który łączy skrajne emocje i przeżycia artysty, ubrane w nietypowe podkłady muzyczne, oraz prawdziwe historie opisywane przez Kukona w bardzo bezpośredni sposób. Słuchając płyty z łatwością wyobrazisz sobie sytuacje opowiadane przez artystę, który wciela się tutaj w role narratora. Materiał przedstawia historię i istność Kukona: sporo w tym piękna, jednak przeważa samotność i rzeczy na pozór miękkie, lecz są zimne i brudne – Agresja & Depresja” – czytamy na stronie wydawnictwa.

Kto spodziewa się dużo gości, ten się rozczaruje. W elitarnym gronie znalazł się tylko Kaz Bałagane. Producentami zostali: Doon, Nine Seven (odpowiedzialny m.in. za promocyjny singiel), Newlight$ & K4M, Astrøwilk, Apriljoke, Henryisdead, Fyoomz, Adash i Worek. Za nakład odpowiada Soul Records.

Tracklista:

 1. Cześć co tam (prod. Nine Seven)
 2. Za młody na grzech feat. Deys (prod. Doon)
 3. Ruletka feat. Kizo (prod. Newlight$ & K4M)
 4. Kocham ćpunkę (prod. Astrøwilk)
 5. Otwarty bagażnik (prod. Apriljoke)
 6. Dom kultury (prod. Henryisdead)
 7. Nowe ogrody (prod. Astroøwilk)
 8. Krew to pieniądze (prod. Michał Graczyk & Newlight$)
 9. 72 dziewice (prod. Fyoomz)
 10. Różowa dama (prod. Adash)
 11. Zabiłaś mnie (prod. Apriljoke)
 12. Co się dzieje (prod. Doon)
 13. Minuty to narkotyki feat. Kaz Bałagane (prod. Apriljoke)
 14. Bluza Piękny Syf (prod. Newlight$)
 15. Teatrzyk feat. Sobota (prod.Newlight$ & K4M)
 16. Reżyser (prod. Worek)

fot. Kukon & Nine Seven, „Cześć, co tam”/YouTube

Zostaw komentarz

Udostępnij
Streetwear
Masz 140 tysięcy dolarów? Kup Jordany z fabrycznym błędem

W dobie milionów sneakersów przechodzących dziś przez taśmy produkcyjne, niemal nie do uniknięcia jest, by przynajmniej kilka par wyszło z niej uszkodzonych. Większość z nich jest wyłapywana na etapie kontroli jakości. Czasami zdarza się jednak, że jakaś umyka uwadze i trafia do klienta. Szczęście w nieszczęściu, bo takie pary okazują się później warte krocie.

News
Z boiska na wybieg: Kolaboracja Hummel x Willy Chavarria

Nowa kolaboracja od Hummela i Williego Chavarri, którą pierwszy raz mieliśmy okazję zobaczyć na NY Fashion Week w lipcu 2018, przynosi nam zderzenie dwóch różnych rodzajów ubioru - sportowego oraz highendowego. Dzięki tej kolekcji nie będziemy musieli już przebierać się po treningu (no chyba, że z powodów higienicznych ;) ).