Streetwear

Kultowe Air Jordan 4 ,,Bred” powracają

Łukasz Orawiec -
Streetwear - - Dodane przez Łukasz Orawiec

Kultowe Air Jordan 4 ,,Bred” powracają

Jak możecie pamiętać z tekstu o nadchodzącej kolorystyce ,,Black Laser”, w tym roku obchodzimy trzydzieste urodziny modelu Air Jordan 4. Dni mijają i prawie w każdym tygodniu otrzymujemy informacje o kolejnych zbliżających się wydaniach. Tym razem źródła bliskie Jordanowi dotarły do info odnośnie reedycji jednej z najbardziej kultowych kolorystyk, ,,Bred”.

Trochę historii – rzeczone ,,Bredy” (lub inaczej ,,Black Cement”) trafiły po raz pierwszy na rynek w 1989 roku. Fani koszykówki mogą kojarzyć, że para pojawiła się na nogach Michaela Jordana podczas odbywających się w tym samym roku play-offów NBA. Kawał dobrej historii – a to ze względu na ,,The Shot”, czyli legendarny rzut Michaela w meczu przeciwko Celeveland Cavaliers, oddany równo z syreną końcową.

Oryginalne wydanie (stanowiące dziś kolekcjonerski rarytas) było później trzykrotnie wznawiane: w 1999, 2008 i 2012 roku. W dwóch ostatnich wydaniach projektanci pokusili się jednak o zastąpienie loga Nike Air symbolem Jumpmana. I tu właśnie leży wyjątkowość nowej wersji, którą przyozdobiono – podobnie jak pierwowzór sprzed 30 lat – logotypem Nike. Pod innymi względami będą to wciąż te same, kultowe czwórki. Poniższe zdjęcia, wykonane przez insidera hanzuyinga, są najlepszymi, jakie możecie na ten moment znaleźć.

Air Jordan 4 ,,Bred” mają trafić do sprzedaży za pośrednictwem apki Nike SNKRS 11 maja. Cena, tradycyjnie już w przypadku tego modelu, będzie wynosić 200 dolarów. Informacji o ewentualnej ilości par brak, choć – jak nietrudno się domyślić – resellerzy już zacierają rączki.

Wikipedia/Sneaker News/fot. Instagram/hanzuying

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
A$AP Rocky: Gdyby nie Soulja Boy, nie byłoby mnie w rapgrze

Zatrzymując się przed koncertem w Los Angeles, A$AP Rocky skorzystał z możliwości udzielenia wywiadu w programie radiowym w Real 92.3. I to właśnie tam wyznał, że największą rolę w jego hip-hopowej karierze odegrał  Soulja Boy. Jak sam powiedział: - Gdyby nie on, A$AP Rocky’ego prawdopodobnie nie byłoby w rapgrze.

News,Streetwear
W Air Maxach na safari: Kolekcja „Leopard Print” od Nike

Motyw zwierzęcy utrzymuje się w modzie  od jakiegoś czasu. Panterki, wężowe skóry i inne podobne wzory królują zarówno w ubraniach, jak i obuwiu. Dlatego także Nike zdecydowała się  wypuścić nowe kolorystyki wersji Premium modeli Air max 95, 98 oraz Air Force 1 Sage. Dała im nazwę „Leopard Print”.