Hip Hop,News

Legendarny Kula znów daje fula i dissuje Matę!

Patryk Grzybicki -
Hip Hop,News - - Dodane przez Patryk Grzybicki

Legendarny Kula znów daje fula i dissuje Matę!

Pamiętacie rapującego dzieciaka o ksywie Kula? Parę lat temu opublikował film na YouTubie pod tytułem „Kula daje fula”, gdzie rapuje do kamery z bitem grającym w tle. Nie zyskał na tym zbyt dużej sympatii odbiorców, a wręcz przeciwnie – stał się obiektem wyzwisk i śmiechu. W tamtym czasie Kula wypuścił jeszcze parę numerów m.in. „Diss na fryzjera”. Później zaprzestał wypuszczaniu czegokolwiek i przez lata powoli zapomniano o krynickim raperze.

Kula jednak powrócił! Po 10 latach od wypuszczenia „Kula daje fula”, udostępnia kawałek „Diss Mata”, w którym hejtuje Matę, ale nie tego, którego znacie z „Patointeligencji”, reprezentanta SBM, a jak sam pisze „prawilniaka z Krynicy”. W opisie dissu możemy przeczytać:

Gwoli wyjaśnienia nie chodzi o matę od „pseudointeligencji”. Mata to „prawilniak” z Krynicy, który szczekał do mnie od dłuższego czasu. Przyszedł czas go wyjaśnić. Tym samym kawałek ten jest zapowiedzią nowego albumu NIEZMIENNY KLIMAT. Pozdro…

Jak widać Kula znów da fula, bo powraca nie tylko z dissem, ale również z nowym projektem. W sieci znalazła się oficjalna zapowiedź nowego albumu, gdzie w tle można usłyszeć niedokończony jeszcze kawałek „WSTAJEMY Z KOLAN”.

fot. kadr z klipu „Kula Jimi 2020 – Diss Mata”, YouTube.com/KulaTV

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Gdzie jest Kuban? Na Instagramie Żabsona!

Wszyscy zadawali sobie pytanie „Gdzie jest Eis?”, teraz wszyscy pytają „gdzie jest Kuban?”. Raper z Opoczna zniknął nagle z social mediów i słuch o nim zaginął.

W 2018 roku Kuban udostępnił kilka singli i zapowiedział nową płytę, jednak wszystkie jego nowe numery po jakimś czasie zniknęły z sieci razem z nim. Mówiło się, że było to spowodowane krytyką słuchaczy, którym nie spodobała się stylówka Kubana. W maju ubiegłego roku niespodziewanie pojawił się on na transmisji na żywo u Żabsona, który powiadomił, że reprezentant 3. edycji Młodych Wilków żyje i ma się dobrze. Jednak po tym zdarzeniu Kubana jak nie było, tak nie ma.

Aż do wczoraj, gdzie ponownie mogliśmy zobaczyć go na Instastories Żabsona. Oprócz nich oraz mikrofonu, na filmach obecny jest polski producent – Deemz. Czy to oznacza, że była to cisza przed burzą w wykonaniu rapera z Opoczna? Miejmy nadzieję, że to oznacza triumfalny powrót Kubana i jego stylu, którym zdobył rzeszę fanów.

Źródło: instagram.com/zabsonziomal

fot. facebook.com/Kubannn

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Kendrick Lamar nagra rockową płytę? Nowy album rapera już niedługo

Od ostatniego solowego projektu Kendricka Lamara miną zaraz trzy lata. W między czasie otrzymaliśmy oczywiście album „Black Panther”, a w tym roku K-Dota niespodziewanie usłyszeliśmy choćby w świetnym „Under the Sun”, kawałku, który znalazł się na kompilacji Dreamville. Wiadomo jednak, że raper aktualnie pracuje nad kolejnym wydawnictwem, chociaż żadne informacje co do tego, jak będzie ono wyglądać, nie są jeszcze oficjalnie znane.

W sobotę jednak były dyrektor redakcyjny Billboard i obecny felietonista, Bill Werde, opublikował parę intrygujących Tweetów…

Dziennikarz miał usłyszeć od kilku znajomych, że nowy materiał Kendricka został już nagrany, i że… znajdzie się na nim więcej rockowych brzmień. Oczywiście są to na razie tylko plotki, ale przynajmniej pochodzące z całkiem wiarygodnego źródła. Nie oznacza to niestety, że prace nad albumem zostały już zakończone.

Czekamy więc z niecierpliwością na kolejne informacje, zwłaszcza, że wygląda na to, że w najbliższym czasie rap coraz częściej będzie przecinał się z rockiem. Do tej pory takie połączenia wychodziły różnie – pamiętamy w końcu pierwsze albumy N.E.R.D., ale także chwilową zmianę stylówki Lil Wayne’a i jego nie najlepsze „Rebirth”. U nas z kolei podobny numer nagrał ostatnio Bedoes („Anarchia 2019”). Kawałek trafił na „Opowieści z Doliny Smoków”, a raper zapowiedział na 2020 rok całą punkową płytę…

fot. kadr z klipu „Kendrick Lamar – HUMBLE.”, YouTube.com/KendrickLamarVEVO

Zostaw komentarz