News,Streetwear

Letniaki – najlepsze perfumy na gorące dni (subiektywnie)

Łukasz Orawiec -
News,Streetwear - - Dodane przez Łukasz Orawiec

Letniaki – najlepsze perfumy na gorące dni (subiektywnie)

Każdy zna kogoś, kogo stary jest fanatykiem wędkarstwa. Albo futbolu. Ja ojcem nie jestem, fanatykiem też nie. Ale lubię perfumy. W każdym razie, łapcie przegląd najciekawszych (subiektywnie, bo inaczej się nie da) zapachów na lato.

Słowem wstępu – wody perfumowane (EDP) to średni wybór na wysokie temperatury. Bo (zazwyczaj) są mocniejsze, bo mało które wpisują się w słoneczną (a dziś upalną aurę). Perfumy na lato powinny być przede wszystkim lekkie. Dla większości to truizm, ale podkreślę jeszcze raz: intensywne zapachy to najgorszy wybór na temperatury, z którymi mamy dziś do czynienia. I z którymi będziemy musieli sobie radzić w ciągu najbliższych dni, tygodni i miesięcy.

Moja topowa siódemka poniżej. Wszystkie testowane, sprawdzone i poddane analizie (amatorskiej, ale szczerej). Z krótkim opisem i ceną. A, no i nie zawsze będzie drogo.

I polecanka na koniec. Felieton o LGBT, modzie i homofobii, toczącej polski streetwear znajdziecie tutaj. Co do słonecznych klimatów – sprawdźcie trzyczęściową serię “Outfit ze Skrr”, w której podrzucaliśmy Wam (naszym zdaniem) najciekawsze propozycje, jeśli chodzi o ciuchy na lato. Ranking szortów znajdziecie tutaj, polówek tutaj, a klapek – tutaj. Do następnego!

fot. Sephora/Douglas/Chanel/Versace/Fragrantica.pl/Fragrancenet.com

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Malik Montana kontra półmetrowy kebab. Naprawdę, nie zmyślamy

W dobie walk Fame MMA, dissów czy finałów beefów pod postacią rozwiązania siłowego, Malik Montana znalazł sobie innego przeciwnika, który właściwie przypadłby do gustu wielu zawodnikom. Super Mega Rollo to półmetrowa wersja znanego w całej Polsce dania. Wyzwanie poważne, bez dwóch zdań.

Do tej walki by nie doszło, gdyby nie lokal serwujący wielkiego kebaba. Zahir Kebab rzucił Malikowi wyzwanie, a raper je przyjął – no on by nie przyjął? Montana walczył z kebabem, ze swoimi możliwościami i z czasem. Finalnie, jak sam zdradził, napotkał pewne problemy. – Nie wiem, czy to jest kwestia tego, że jestem drugi dzień po poście Ramadanu i mam żołądek jeszcze ściśnięty, albo po prostu wymiękam i nie mam siły – mówił król streamingów kończąc pojedynek. Zegarek przekroczył nieco 9 minut i 30 sekund. Z Super Mega Rollo została część przypominająca rozmiarami standardowy, mały kebab.

Po walce zapytaliśmy Super Mega Rollo o jej przebieg i o rywala – Nigdy nie lekceważyłem Malika. Oglądałem jego stories. Wiem, że lubi dużo zjeść i umie to zrobić. Myślę, że chciał podołać, ale byłem po prostu bardzo dobrze przygotowany – odpowiedział nadgryziony walką kebab.

Czy dojdzie do rewanżu? A może promotorzy z Zahir Kebab załatwiają już kolejne starcia? No cóż, zobaczymy. Wojtku Golo, Fame MMA, strzeżcie się!

Ah, tutaj cały pojedynek – KLIK.

fot. kadr z wideo “Malik Montana vs Super Mega Rollo Zahir Kebab”, youtube.com/Zahir Kebab

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Otsochodzi wystąpi na Festiwalu w Opolu! Trafi w gusta publiczności?

Kariera Otsochodzi po wydaniu “Nowego koloru” nabrała szybszego tempa. Jego nowy kolorowy styl, trafił nie tylko w gusta słuchaczy, ale zapewnił mu również kontrakty reklamowe z dużymi firmami, co “Miłość” tylko ugruntowała. Już za kilka dni raper będzie mógł w swoje muzyczne CV wpisać kolejne spore wydarzenie. 17 czerwca Otsochodzi wystąpi na deskach opolskiego amfiteatru podczas 56. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Czy występując przed opolską publicznością, raper zaskarbi sobie przychylność nowych fanów?

Hip Hop Opole

Otsochodzi nie będzie pierwszym hiphopowcem, który weźmie udziału w opolskim festiwalu. Na początku XXI wieku, wraz ze wzrostem zainteresowania mediów hip hopem, polscy raperzy dostali własną scenę. Z jednej strony grały wielkie popowe gwiazdy, a z drugiej swoje miejsce otrzymali dopiero raczkujący idole młodzieży. W latach 2001-2004 na Hip Hop Opole wystąpili m.in. Tede, Peja, Łona, O.S.T.R. i wielu innych uznanych graczy.  

Boom na polski hip hop w mediach jednak miał swój finisz i oddzielna scena dla przedstawicieli tego nurtu – przestała funkcjonować. Po roku 2005 jeszcze kilku raperów wystąpiło na festiwalu w Opolu, ale stanowili oni zwykle tło dla głównych gwiazd muzycznego przemysłu.

Opolski festiwal rozpocznie się już jutro. Otsochodzi wystąpi 17 czerwca, podczas koncertu muzyki alternatywnej. Transmisje z wydarzenia przeprowadzi m.in. TVP1. A w jaki sposób powstał jeden ze szlagierów “Euforia” – możecie zobaczyć sprawdzając nasz materiał zrobiony we współpracy z jego producentem, Sergiuszem.

Foto. Instagram/otsochodzi

Zostaw komentarz