Rap

Lil Nas X powraca! Czy „Holiday” ma szansę stać się hitem na miarę „Last Christmas”?

Klementyna Szczuka -
Rap - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Lil Nas X powraca! Czy „Holiday” ma szansę stać się hitem na miarę „Last Christmas”?

Być może wcale nie chcecie jeszcze słyszeć o świętach. Tymczasem jednak, dwa lata po premierze historycznego „Old Town Road”, Lil Nas X powraca z nowym singlem – singlem okolicznościowym – którym prawdopodobnie przejmie listy przebojów już w listopadzie.

Zapowiedziany za pośrednictwem Twittera kawałek zamyka erę viralowego „Old Town Road”, który uczynił młodego Nasa artystą jednego przeboju. Po obejrzeniu teasera spodziewać możemy się jednak, że nowa piosenka jest utrzymana w podobnym, country-rapowym stylu, a kolejne produkcje będą równie generyczne, co „7 EP”. I jeśli tak się stanie, prawdopodobnie chwycą, czy będzie nam się to podobało, czy nie. Zwłaszcza, że okres świąteczny na wielki powrót jest szczególnie dobrym momentem.

Numer „Holiday” ma ukazać się w piątek (13 listopada), ale prawdopodobnie nie będzie to jedyny prezent od artysty. Lil Nas X zasugerował bowiem, że wypuści podwójny singiel, a drugi kawałek nazywać będzie się „Call Me by Your Name”, co oczywiście jest nawiązaniem do filmu o tym samym tytule.

Film Luki Guadagnino na podstawie książki André Acimana opowiada o romansie 17-letniego Elio i młodego doktoranta Olivera, który przyjeżdża na praktyki do rodziców chłopaka. Spotkał się on z bardzo szerokim i dobrym odbiorem, ale inspiracja nim jest mało oryginalna, zwłaszcza, że do „Tamtych dni, tamtych nocy” dużo wcześniej regularnie nawiązywał Tyler, the Creator. Wpływ produkcji można zauważyć nie tylko w kawałkach takich, jak „I Think” i teledyskach („A Boy Is a Gun*”), ale także w opublikowanych jedynie na YouTubie szkicach – „Gelato” czy „Peachfuzz”.

Lil Nas X wyoutował się publicznie jako gej w zeszłym roku, ostatniego dnia Miesiąca Dumy. W historii queer hopu wydarzenie to było bardzo ważne. X jest pierwszym mainstreamowym artystą, który należy do środowiska hip-hopowego i otwarcie identyfikuje się jako osoba LGBT.

fot. kadr z „LIL NAS X – THE ORIGINS OF “HOLIDAY” (TRAILER)”, YouTube.com/Lil Nas X

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
„Miał być letniak, a nie znowu wku*w”. Dekadencka wizja Polski Margaret i Kukona

Od czasu hitowych "Układanek" nagranych wspólnie z Young Igim, Margaret uwierzyła, że może spróbować swoich sił w rapie na poważnie, a nie jedynie urozmaicać go swoim wokalem. Numerami z Otsochodzi i Kizo udowodniła, że potrafi eksperymentować ze swoją hip-hopową stylówką. Kolejnym zaskakującym ruchem jest "No Future" nagrany z Kukonem.

Hip Hop,News
Nie mamy wątpliwości, „HOMELESS BOY” to jeden z najlepszych numerów Przyłuca!

Przyłu, reprezentant QueQuality, wydał w tym roku swój debiutancki album, "Juniper". Jak widać, nie spoczywa na laurach i idzie za ciosem. Już 18 grudnia otrzymamy drugi krążek rapera – "Homeless Boy". Taką samą nazwę nosi również wczorajszy, trzeci singiel zapowiadający tę płytę.