Hip Hop,News

Lil Uzi Vert oskarżony! Okładka „That Way” to plagiat?

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Lil Uzi Vert oskarżony! Okładka „That Way” to plagiat?

Na „Eternal Atake” czekaliśmy podobnie jak na „Yandhi” „Jesus Is King”, a po wielu miesiącach zapowiedzi i spekulacji otrzymaliśmy od Uzi’ego dwa razy więcej muzyki, niż mogliśmy się spodziewać. Ostatnim singlem zapowiadającym nowe wydawnictwo rapera był bonusowy kawałek „That Way”, który ukazał się na początku marca.

Kilka dni temu na Instragramie koreański malarz i ilustrator TaeTae oskarżył Lil Uzi Verta o plagiat. Okładka „That Way”, jak się okazało, jest bardzo podobna do jednej ze starszych prac artysty, który na swoim profilu zamieścił porównanie obydwu projektów.

Jestem bardzo zawiedziony, że muszę napisać taki artykuł. Zobaczyłem ostatnią okładkę Lil Uzi Verta i była bardzo podobna do mojego obrazu. Był on opublikowany na moim blogu sześć lat temu i można wykorzystać je (…) w celach niekomercyjnych, ale nigdzie indziej – napisał TaeTae.

Wygląda jednak na to, że sytuacja szybko się rozwiązała. Uzi polubił post i odpowiedział w komentarzu, że nie jest złodziejem i jeśli TaeTae życzy sobie pieniędzy, skontaktuje się ze swoim zespołem i mu je oddadzą. Dodał też, że ilustrator jest świetnym artystą. Następnie Artxstic, projektant okładki „That Way” udostępnił na swoim Insta Story zrzut ekranu odpowiedzi Uzi’ego i potwierdził, że skontaktował się już z TaeTae.

fot. kadr z filmu „Short film for Eternal Atake „Baby Pluto””, YouTube.com/LIL UZI VERT

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
4 tegoroczne rapowe albumy, które musicie teraz nadrobić [Polska]

Najbliższe wolne tygodnie to idealny czas, aby nadrobić zaległości płytowe. Postanowiliśmy więc przygotować krótką serię, w której przybliżymy Wam albumy, których na naszych łamach nie zdążyliśmy zrecenzować. Wspólnie wybraliśmy cztery ważne i warte uwagi pozycje. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, musicie je poznać!

Hip Hop,News
Na pierwszy rzut ucha: Otsochodzi – $ Class

Jeśli jesteś tuż przed wydaniem płyty, a w dokładnie takiej sytuacji znajduje się Otsochodzi, to wypadałoby wypuścić ostatni singiel, który przy okazji powinien być jednym z najmocniejszych dotychczas. Czy "$ Class" spełnia te warunki? Może niekoniecznie, bo biorąc pod uwagę różnorodność pozostałych singli, trudno wybrać najlepszy, ale tego nie sposób nie nazwać jakościowym.