News

LOL – nowa ”luzacka” aplikacja od Facebooka

Anna Cecocho -
Mark Zuckerberg
Mark Zuckerberg
News - - Dodane przez Anna Cecocho

LOL – nowa ”luzacka” aplikacja od Facebooka

Facebook non stop się uatrakcyjnia, starając się przyciągnąć do siebie jak największą liczbę użytkowników (i zatrzymać tych, którzy są na platformie). Na koncie ma już własny TikTok o nazwie Lasso, a także Instagramowy IGTV. Swój nowy pomysł kieruje do młodych – rozpoczęło się właśnie testowanie aplikacji o wdzięcznej nazwie LOL.

Facebook LOL
Fot. źródło Techcrunch

Nie należy jej mylić z popularną grą League of Legends. LOL Facebooka jest raczej specjalnym ”kanałem” poświęconym zabawnym treściom, takim jak memy, filmiki czy GIF-y. W końcu sama nazwa jest po prostu skrótem od ”Laughing Out Loud”. Aktualnie projekt nie jest nawet osobną aplikacją, a częścią platformy – pojawia się w miejscu sekcji ”Watch”. Firma zamierza jednak oddzielić ją od serwisu. Wówczas LOL będzie oddzielnym produktem. Obecnie jest w fazie testów i będzie tam jeszcze przez kilka miesięcy – twórcy chcą udoskonalić LOL najbardziej, jak tylko się da.

Fot. źródło Techcrunch

Internauci testujący prywatną wersję beta mówią, że LOL wygląda dosyć słabo, tak samo, jak znajdujące się w niej filmy. Część z nich ma już po kilka tygodni – według praw internetu to przestarzała zawartość. Najbardziej krytyczna wobec nowego pomysłu fejsa jest grupa, która ma być głównym adresatem aplikacji. Według najmłodszych Facebook na siłę stara się być „na czasie” a o LOL można powiedzieć co najwyżej tyle, że jest żałosne.

Czy platforma weźmie sobie te uwagi do serca? Czas pokaże. W złotych czasach Snapchata czy Instagrama trudno może być się przebić. Póki co, data premiery apki nie jest jeszcze znana. Zatem czekamy na jej ogłoszenie.

Fot. z filmu ”Best of Mark Zuckerberg drinking Water ?Part 1” [youtube]

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop,Wyróżnione
Dlaczego duet Holak & Frosti Rege był nam tak potrzebny

Niby (cytując dziecięce rymowanki) "co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr", ale może jeszcze będzie. Chodzi o wywiad, który pojawił się i zniknął z youtube'a w zaledwie kilka godzin po premierze. A wywiad to ciekawy, bo z ciekawymi osobami. Mowa o duecie Holak & Frosti Rege.

News
Chris Brown aresztowany i oskarżony o gwałt
Chris Brown

To nie pierwsza sytuacja, w której muzyk ma kłopoty z prawem (i nie pierwsza dotycząca kobiet). Jednak ta wygląda naprawdę źle.