Hip Hop,News

Łona i Webber dostali niezwykłe wyróżnienie!

Michał Fitz -
www.facebook.com/lonaiwebber
www.facebook.com/lonaiwebber
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Łona i Webber dostali niezwykłe wyróżnienie!

Łona i Webber są na scenie już od niemal dwóch dekad. Pomimo tego, że niektóre ich piosenki to już klasyki, duet nigdy nie był na szczycie rapgry, zawsze pozostając lekko poza nią. Być może to właśnie sprawiło, że ich muzyka jest tak oryginalna i powszechnie doceniania. Dziś za swoją działalność otrzymali niemałe wyróżnienie.

Z dumą informujemy, że zostaliśmy Honorowymi Ambasadorami Szczecina. Dziękujemy za to wyróżnienie!

Gepostet von Łona i Webber am Samstag, 4. Juli 2020

Za pośrednictwem swoich social mediów panowie ogłosili, że zostali uhonorowani przez swoje miasto. Odebrali dziś tytuły Honorowych Ambasadorów Szczecina. Ta informacja bardzo cieszy, ponieważ rap wciąż postrzegany jest przez sporą część społeczeństwa bardzo stereotypowo, przez co nie docenia się konkretnych artystów, którzy swoją twórczością nie tylko wzbogacają dziedzictwo kulturowe, ale też przekazują wiele mądrych treści w swoich tekstach. Takim duetem z pewnością jest Łona z Webberem, dlatego nagroda jest w pełni zasłużona. Poza tym, to też lokalni patrioci, co słychać chociażby po kawałku pt. „Nikifor Szczeciński” z ich ostatniej płyty „Śpiewnik Domowy”.

Miejmy nadzieję, że twórczość raperów coraz częściej będzie doceniania również poza środowiskiem, a takie uhonorowania będą miały miejsce częściej. Dobrym prognostykiem tego, że w przyszłości może tak się stać jest nie tylko wyróżnienie jakie otrzymali Łona i Webber, ale też chociażby to, które dostał Bedoes. Bedi w rozmowie z Vogue powiedział bowiem o tym, jak został doceniony przez swoje miasto podczas jednego z koncertów, zaznaczając również, że jest jego honorowym obywatelem. Kto jeszcze powinien dostać podobny tytuł? Czy Warszawa wreszcie pokłoni się Taco za te wszystkie historie o niej?

fot. www.facebook.com/lonaiwebber

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
WuWunio zrobił wywiad z Lechem Rochem Pawlakiem!

Lecha Rocha Pawlaka kojarzy chyba większość słuchaczy. To prekursor „francuskiego” rapu w Polsce, który wrócił do internetu w szlachetnym celu.

Jego postać kojarzy się głównie z zabawnymi filmikami w sieci, memami czy różnymi przeróbkami. Jednak w tym wywiadzie jest to kompletnie inna osoba, niż znamy. A właściwie to nie znamy, bo Lech kilka lat temu zniknął z internetu, a jak się okazuje, jest to naprawdę inteligenty facet, który potrafi się sensownie wypowiedzieć. Ponownie mogliśmy o nim sobie przypomnieć przy okazji #hot16challenge2.

Wtedy mogliśmy usłyszeć o akcji charytatywnej, w którą zaangażował się Lech Roch Pawlak. A kolejny raz właśnie w wywiadzie u WuWunia. Chodzi o zbiórkę pieniędzy dla małej Laury, która potrzebuje kosztownej operacji, aby mogła w pełni korzystać z życia. Tylko z tego powodu Lech postanowił ponownie pojawić się w internecie. Jednak w rozmowie zostały poruszone przeróżne tematy. Tak jak przyzwyczaił do tego WuWunio, który potrafi połączyć bardzo poważne wątki, jak i te zabawne, może nawet trochę absurdalne. Jednak to nadaje ciekawego klimatu całemu dialogowi. Jeśli jesteście ciekawi tej rozmowy, to poniżej zostawiam cały materiał.

fot. kadr z filmiku „Pal Hajs TV – 111 – Lech Roch Pawlak”, YouTube.com/WuWunio

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Arab wraca ze zjaranym stylem! Płyta już niebawem

Pamiętacie Araba, który w „Żywym Rapie” zaprezentował swoje umiejętności i przedstawił się jako najbardziej zjarany głos polskiego rapu? Powraca z płytą, która powinna wyjść już dawno, ale niestety nigdy nie ujrzała światła dziennego.

fot. kadr z klipu „ŻYWYRAP! – Arab – FINAŁ”

Po przygodzie w „Żywym Rapie” Arab zaczął wydawać swoje utwory, które przypadły do gustu słuchaczom, a samemu raperowi zapewniły rozpoznawalność. Później zaczął również być kojarzony z samym Hemp Gru, a kariera nabierała tempa. Arab nagrał wtedy w Hemp Studio album „The Rolling Joints”, jednak nigdy nie ujrzał on światła dziennego. Powodem najprawdopodobniej był konflikt między Bilonem a Arabem.

Ostatnio raper na swoim Instagramie poinformował, że niezgoda została zażegnana, a z racji tego, że fani na koncertach stale dopytują o album „The Rolling Joints”, to robiąc ukłon w ich stronę, album zostanie wydany.

instagram.com/gabrys_arabski

Jak widać już niebawem fani starego, zjaranego flow Araba będą mogli kupić długo wyczekiwaną płytę. Pomimo, że raper teraz zamienił dym z płuc na pot i ciężko trenuje, co potwierdziła również walka z Wujkiem SamoZło, to mimo wszystko wyda album, który został nagrany 7 lat temu; album, który zjaranym flow skradł serca słuchaczy.

Pozostaje więc poczekać na album „The Rolling Joints”, by móc go nabyć, ale wcześniej warto przypomnieć sobie dobrze znaną wszystkim „30”, która w ostatnim czasie przekroczyła 9 000 000 wyświetleń!

fot. fakt.pl

Zostaw komentarz