Hip Hop,News

Ludacris podarował 75 tys. dolarów szkole muzycznej! „To dla mnie bardzo ważne”

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Ludacris podarował 75 tys. dolarów szkole muzycznej! „To dla mnie bardzo ważne”

DaBaby oraz Joyner Lucas wspierali samotne matki, 21 Savage zorganizował świąteczny obiad dla 300 rodzin, G-Eazy zafundował swoim fanom kolację, a Post Malone o podobnej wartości zostawił napiwek w jednej z restauracji. Jednak to Ludacris ofiarował datek w najbliższej mu dziedzinie. Raper niespodziewanie podarował 75 tysięcy dolarów Hialeah-Miami Lakes Senior High School w Południowej Florydzie, którą odwiedził w środę, a pieniądze zostały przekazane na sprzęt muzyczny i instrumenty.

Rozumiem znaczenie edukacji muzycznej (…) To dla mnie bardzo ważne – powiedział Luda.

Akt był możliwy dzięki współpracy rapera ze StubHub, firmą, która zajmuje się sprzedażą i odsprzedażą biletów, oraz był częścią programu #TicketForward, czyli wspólnej inicjatywy z The Holland’s Opus Fundation. Ta z kolei zajmuje się wspieraniem edukacji muzycznej w całym kraju.

Mamy instrumenty, które są trzymane razem z taśmą, nie ruszają się (…) Te instrumenty poprawią nasze brzmienie i będą motywować dzieci do tworzenia zespołu, więc mam nadzieję, że uda mi się stworzyć ten program tak, jak kiedyś – powiedział dyrektor szkolnego zespołu, pan Segura.

Sam dyrektor otrzymał dodatkowo od Ludacrisa dwa bilety na SuperBowl LIV, co było dla niego wyjątkowo miłą niespodzianką.

Jak widać, raperzy często angażują się w podobne akcje, również w Polsce. Oby było ich coraz więcej!

fot. kadr z klipu „Ludacris ft. Ty Dolla Sign – Vitamin D (Official Video)”, YouTube.com/Ludacris

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Kafar ostro o Jędkerze: „Człowiek”, który był moim idolem i wzorem upadł tak nisko

Przedstawiciele starej szkoły rapu zwykli rozwiązywać swoje problemy prywatnie, w kuluarach lub przez telefon, ewentualnie decydowali się na muzyczny beef. Rozwój technologii doprowadził jednak do tego, że coraz częściej stawiają na internetowe przepychanki, o które przecież prędzej moglibyśmy posądzić młodych. Kilka tygodni temu byliśmy świadkami kłótni między Kacprem HTA a Kalim, a teraz internetową wojenkę wypowiedział Kafar. Strzały poszły w kierunku Jędkera.

Hip Hop,News
Kanye West: Diabeł zabrał wszystkich producentów, muzyków, projektantów

O tym, że hip-hop jest muzyką diabła, Kanye West mówił już kilka miesięcy temu, przed wydaniem długo oczekiwanego "Jesus Is King". Teraz West poszedł o krok dalej i na jednym z wystąpień w ramach Sunday Service stwierdził, że... podpisywanie kontraktów jest jak sprzedawanie swojej duszy. Same kontrakty zaś często zakazują artystom wypowiadania imienia Jezusa.