Rap

Malik Montana i Pan Pawłowski? Tak zaczyna się promocja federacji rapera!

Michał Fitz -
Malik Montana feat. Tovaritch - Bratan (prod. FRNKIE)
Malik Montana feat. Tovaritch - Bratan (prod. FRNKIE)
Rap - - Dodane przez Michał Fitz

Malik Montana i Pan Pawłowski? Tak zaczyna się promocja federacji rapera!

Jakiś czas temu Malik Montana i zaprzyjaźnione z nim osoby zaczęły wrzucać wyblurowany napis „HYPE” na swoje social media. Były to zalążki promocji założonej przez rapera federacji, która jednak jeszcze przed oficjalnym startem musiała zmienić nazwę. Okazało się bowiem, że FAME szybciej stworzył zależną od siebie organizację o tej samej nazwie.

Lecimy?

Trudno jednak znaleźć bardziej obrotną osobę w Polsce od Malika, więc i z tym problemem artysta poradził sobie w moment. Sprytnie zmienił człon „hype” na „high”. W ten sposób powstało High League, o którym wciąż jednak nie wiedzieliśmy zbyt wiele. Pierwszy rąbek tajemnicy został przed nami odsłonięty już wczoraj, kiedy to raper zamieścił inauguracyjny spot reklamowy swojej organizacji. Jak można było się spodziewać po Maliku, ocieka on przepychem. W krótkiej scence artysta wchodzi do prywatnego odrzutowca i przykrywa się kocykiem designerskiej marki. Chwilę potem zwraca się do pilota, z krótkim pytaniem: „To co, lecimy z tym?”. Na nie twierdząco odpowiada kapitan samolotu, którym okazuje się być Pan Pawłowski!

Jak FAME Malikowi…

Jak widać, Malik rozpoczął promocję gali z wysokiego „C” i niejako odgryzł się organizacji FAME za zabranie mu pierwotnej nazwy, podkradając im Pana Pawłowskiego, który na przestrzeni kilku dotychczasowych gal stał się wręcz symbolem i nieodłącznym elementem freak fightowej organizacji. Ostatnio było o nim szczególnie głośno, gdyż jego negocjacje w sprawie nowego kontraktu stały się sprawą publiczną i szybko przerodziły w aferkę, pod którą podczepił się też obecny, naczelny detektyw internetu, Sylwester Wardęga.

Malik widocznie nie miał problemów ze spełnieniem finansowych wymagań konferansjera, co tylko pokazuje, jak zdecydowanym krokiem raper wchodzi do nowej branży. Można więc spodziewać się, że w kieszeni ma jeszcze więcej niespodzianek. Wychodzi na to, że Montana nie chce stworzyć tylko biedniejszej alternatywy dla FAME’u, a faktycznego, rynkowego konkurenta. Jeśli zabierze się za to tak skutecznie, jak za muzyczne, międzynarodowe współprace, to będzie się działo.

fot. kadr z klipu „Malik Montana feat. Tovaritch – Bratan (prod. FRNKIE)”, Youtube.com/#GM2LTV

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
„Mama ostrzegała Was przed takimi kawałkami, jak ten”. Miętha wypuszcza klip i promuje nowy album

Po bardzo ciekawym „Audioportrecie” przyszedł czas na kolejny pełnoprawny album. Ten miał ukazać się jeszcze w ubiegłym roku, ale premiera z powodu pandemii nie doszła do skutku. Zamiast niego w połowie 2020 roku mogliśmy usłyszeć EP „Szum”. Po krótkiej przerwie Miętha powróciła z nowym kawałkiem, „Kumitsu”, i po raz kolejny zapowiada „36,6”.

Rap
5 najlepszych kawałków, w których polski rap spotkał się z elektroniką
polski rap elektroniką

Każdy wie, że w obecnych czasach większość produkcji muzycznych jest wykonywana na komputerach i wirtualnych wtyczkach, zamiast prawdziwych gitar czy perkusji. Jednak w poniższym zestawieniu nie chodzi po prostu o utwory, w których wykorzystane zostały syntezatory. Przedstawiamy najlepsze kawałki, w których polski rap spotkał się z elektroniką.