Hip Hop,News

Malik Montana nawołuje do nagłaśniania problemu dyskryminacji rasowej, tak jak nagłaśnia się kwestię LGBT

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Malik Montana nawołuje do nagłaśniania problemu dyskryminacji rasowej, tak jak nagłaśnia się kwestię LGBT

Wydany tydzień temu nowy kawałek Alberto, „Dwutakt”, spotkał się z bardzo ciepłym odbiorem. Reprezentanta wytwórni GM2L, którego managerem jest Malik Montana, i który obecnie ma ponad milion wyświetleń, mogliście poznać przy okazji „Rundek”. Albo tego, że kiedy rok temu pojawił się on wraz z Johnny’m Cashem u boku Malika w Czwórce, w jego stronę zostało skierowanych wiele obraźliwych komentarzy na tle rasowym…

„Rok temu przy okazji wywiadu w radiu Czwórka był ze mną Alberto i Johnny Cash. Pisaliście w komentarzach masę rasistowskich rzeczy, ubliżając. Minął rok i zamknął wszystkim mordy” – napisał na swoim Insta Story Malik Montana. „Częstym tematem w mediach ostatnimi czasy jest równość i walka z tolerancją dla osób o innej orientacji. Tak samo jak nagłaśniacie ten wątek, fajnie jakbyście nagłośnili kwestię tego, że kolor skóry i pochodzenie to nie powód do dyskryminacji. Pochodzenie i rasa nie ma znaczenia, bo liczy się człowiek”.

I w tej kwestii z Malikiem zdecydowanie się zgadzamy. O dyskryminacji (nie tylko tej na tle rasowym) warto mówić, nawet jeśli pozornie temat nas nie dotyczy, choćby dlatego, aby samemu nieświadomie nie powielać krzywdzących zachowań. Mając jednak z tyłu głowy dyskusję, jaką raper stoczył publicznie z feministkami kilka miesięcy temu… Łatwo zarzucić mu brak konsekwencji.

fot. kadr z klipu „Malik Montana – Rundki feat. Diho,Alberto,Bibic (prod.by Oil Beatz)”, YouTube.com/#GM2LTV

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Tymek znowu nas zaskoczył. Sprawdzamy „RELAJATE”!

Gdy Tymek zmienia nazwę kanału na YouTubie, wiedz, że to znaczy tylko jedno – nowy projekt. Zrobił to już jakiś czas temu, ale teraz otrzymaliśmy singiel "RELAJATE", który prawdopodobnie zwiastuje kolejny album.

Hip Hop,News
„DELOREAN” Przyła to najbardziej nostalgiczny numer, jaki ostatnio słyszeliście

Chyba każdego czasem dopada nostalgia. Tym razem jego kawałek wywołuje wiele refleksji, przywołując wspomnienia nie tylko z dzieciństwa...