Hip Hop,News

Malik Montana z własną siecią komórkową! Będzie jak z Tedefonem?

Michał Fitz -
Malik Montana - Mieli (prod.OLEK&GeezyBeatz)
Malik Montana - Mieli (prod.OLEK&GeezyBeatz)
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Malik Montana z własną siecią komórkową! Będzie jak z Tedefonem?

Hejterzy mogą Malikowi Montanie zarzucić wiele rzeczy. Mogą czepiać się hipokryzji w tekstach, przekręconego auto-tune’a czy zdecydowanie za daleko przesuniętej granicy dobrego smaku. Na pewno jednak nie mogą odmówić mu zmysłu do biznesu, ponieważ rapowy reprezentant Wrzeciona dobrze wie, jak robi się pieniądze. Zaraz udowodni nam to po raz kolejny, bo już niedługo wystartuje jego sieć komórkowa!

Tak, dobrze przeczytaliście, będziecie mogli sobie doładować telefon dzięki Malikowi. Raper już jakiś czas temu wspominał, że planuje otworzyć własną sieć komórkową, ale nie uraczył nas żadnymi konkretami. Temat został w zasadzie zamieciony pod dywan, ale wczoraj został spod niego wyciągnięty. Raper na swoim Instagramie, przy okazji prezentowania nowej kolekcji ekskluzywnej odzieży, nadmienił również, że „Tijara Mobile wkrótce rusza”.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy polski raper decyduje się na biznes w branży komórkowej. Ponad dekadę temu ten trend rozpoczął Tede, który wówczas połączył swoje siły z Samsungiem, by na podstawie modelu E380 stworzyć „Tedefon”. Promował on dodatkowo jego płytę „Esende Myllfon”, a przy tym sam stał się kasowym hitem. Czy Malik na swoim pomyśle również rozbije bank?

Nie wiemy, kto jeszcze stoi za nadchodzącym projektem, ale możemy przypuszczać, że nie sam Malik. Odpalenie własnej sieci komórkowej to proces dużo bardziej skomplikowany i przede wszystkim znacznie droższy, niż wypuszczenie kolekcji ubrań z własnym logo (czy nawet limitowanej wersji telefonu). Liczymy jednak na to, że raper będzie miał decydujące zdanie przy tworzeniu marki oraz jej ofert, bo w takiej sytuacji będą one z pewnością nietuzinkowe. Myślicie, że znaleźliby się chętni na takie pakiety, jak „5 piguł i 30GB internetu” albo „15 pokemonów i nielimitowane rozmowy z całą ośką”? Ciekawe, ile jagodzianek trzeba będzie na to wyłożyć. No i są pewne problemy ze skrótem. Tijara Mobile to przecież nie to samo co T-Mobile. A może?

fot. kadr z klipu „Malik Montana – Mieli (prod.OLEK&GeezyBeatz)”, YouTube.com/#GM2LTV

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Post Malone pracuje nad własnym winem inspirowanym kartami tarota!

Post Malone przy okazji piątkowej premiery jego najnowszego albumu „Hollywod’s Bleeding” był gościem audycji Apple Music Beats 1, a wywiad ten odbył się… w winnicy we francuskiej Prowansji. A to dlatego, że raper pracuje aktualnie nad kilkoma nowymi, niezwiązanymi z muzyką projektami.

Post opowiedział między innymi o tym, że zamierza wypuścić serię różowych win, jednocześnie z linią marihuany i marką ubrań. Raper pochwalił się nawet prototypem tego pierwszego, a wino nazywać się będzie Maison Number Nine. Jak tłumaczy, wpadł na ten pomysł, oglądając pewien straszny program, w którym była mowa o kartach tarota:

Usłyszałem, jak wspominają o dziewięciu mieczach, zrobiłem mały reaserch i chodziło tam o niepokój (…) Chciałem zrobić coś, z czym po długim stresującym dniu, kiedy nic nie wydaje się w porządku, możesz usiąść w domu.

Ale Post nie jest pierwszym raperem, który rozpoczął działalność na rynku alkoholowym. Stosunkowo niedawno G-Eazy został partnerem i dyrektorem kreatywnym Stillhouse Whiskey, a takie stare wygi jak Diddy i 50 Cent od lat współpracują z dwoma konkurencyjnymi markami wódki – Ciroc i Effen. Konflikt między nimi naturalnie przełożył się też na relacje między firmami.

U nas z kolei podobne współprace dotyczyły piwa. Alkopoligamia podjęła jedną z piwowarami z Witnicy, a StoProcent ruszyło z linią piw Stopro. Oba jednak nie przyjęły się na tyle, aby przetrwać. Myślicie, że w Polsce jest w ogóle nisza na „raperski” alkohol? Który raper ma taki fame, że nie musiałby się martwić o sprzedaż?

fot. kadr z filmu „Post Malone: ‚Hollywood’s Bleeding’ Interview | Apple Music”, youtube.com/Beats 1

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Drake nagrywał hip-hopowe piosenki dla dzieci? Posłuchajcie sami – nas wbiło w fotel!

Wiedzieliście, że Drake w swojej dyskografii posiada także hip-hopowe przeboje dla dzieci? My też nie, ale na forum internetowym Kanye To The ktoś podzielił się swoim świeżo dokonanym odkryciem. I choć informacje nie są jeszcze potwierdzone, to nas wbiło w fotel, kiedy usłyszeliśmy te numery. Ale od początku.

The Superstarz Kids to grupa muzyczna, która w swojej dyskografii ma m.in. takie składanki jak „Boyz Rock!”, „School Dance Party Mix!”, „Sleepover Party Mix!” czy właśnie… „Hip-Hop Dance Mix!”. Na tej ostatniej znajdują się covery rapowych kawałków – oczywiście dostosowane dla najmłodszych – i wygląda na to, że Drizzy pojawia się tam aż trzy razy! A dokładnie w „Basketball” Bow Wow’a, pochodzącego z soundtracku filmu „Like Mike” (1:30), „It’s Like That” Run-DMC (8:00) i na debiutanckim singlu z „Food & Liquor”, czyli pierwszego albumu Lupe Fiasco – „Kick, Push” (39:50).

Oczywiście nie ma pewności, kiedy dokładnie piosenki te zostały nagrane, ani czy rzeczywiście jest to Drake. Wszystko jednak wskazuje na to, że kompilacja ukazała się w 2013 roku. Taka data widnieje zarówno w serwisach streamingowych, jak i na Amazonie.

Pomyślcie – Drake nawijał o tym, jak uwielbia koszykówkę albo opowiadał historię chłopca i jego miłości do jazdy na deskorolce na różnych etapach życia, w tym samym czasie, kiedy wydawał jeden ze swoich klasyków – „Nothing Was the Same”. What came out better? Oceńcie sami!

fot. kadr z klipu „Drake – In My Feelings”, youtube.com/Drake

Zostaw komentarz