Hip Hop,News

Managerowie m.in. Travisa Scotta i Post Malone’a w koalicji przeciwko nierównościom w branży!

Klementyna Szczuka -
bmac
bmac
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Managerowie m.in. Travisa Scotta i Post Malone’a w koalicji przeciwko nierównościom w branży!

Przemysł muzyczny coraz bardziej angażuje się w walkę o równość rasową. Pierwsze znaczące zmiany zaszły już kilka tygodni temu. Teraz natomiast powstała organizacja Black Music Action Coalition, w której siły połączyło ponad 30 managerów i dyrektorów muzycznych.

BMAC powstała po tym, jak 2 czerwca ruszyła zainicjowana przez dwie kobiety akcja #TheShowMustBePaused. Ma ona na celu pociągnąć do odpowiedzialności przemysł muzyczny oraz zapewniać wsparcie artystom należącym do Black Community. To również jest celem BMAC, która w liście otwartym zadeklarowała, że będzie zajmować się m.in. nierównościami rasowymi i ich skutkami finansowymi zarówno w przypadku artystów, jak i kadry kierowniczej.

„Ta organizacja rzecznicza stara się podtrzymywać i aktualizować misję Black Lives Matter w przemyśle muzycznym i dochodzić do sprawiedliwości rasowej” – czytamy w oświadczeniu.

W skład koalicji weszli m.in. managerowie Pharrella Williamsa, Travisa Scotta, Future’a, Nasa i Gunny, oraz Post Malone’a – Caron Veazey, David Stomberg, Anthony Saleh czy Dre London. Ich działalność została uruchomiona krótko po tym, jak wytwórnie takie, jak Sony, Republic, Warner, Universal i 10K Projects ogłosiły, że przeznaczyły pieniądze na organizacje sprawiedliwości społecznej.

To przykre, że często musi wydarzyć się tragedia, aby zainicjowane zostały zmiany, które zajść powinny już dawno. Wygląda jednak na to, że 2020 rok będzie wyjątkowo przełomowy.

fot. BMAC

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Czy Red Bull KontroWersy stanie się najlepszą bitwą w kraju?

Jeśli chodzi o polski freestyle, przeciętny słuchacz kojarzy zazwyczaj tylko WBW (Wielką Bitwę Warszawską), która uznawana jest za najważniejszą w kraju ze względu na to, że odbywa się cyklicznie od 2003 roku. Jednak są u nas także inne bitwy, które zasługują na uwagę. Jedną z nich jest właśnie Red Bull KontroWersy.

Świetna organizacja

Odniosę się do tej ostatniej, która odbyła się na początku bieżącego roku we Wrocławiu. Od strony technicznej wszystko wyszło świetnie, zaczynając od realizacji wideo, z której WBW mogłoby wziąć przykład i to bez żadnej ironii. Bardzo dobra jakość, przejścia kamery i montaż całego materiału, a nie raz zdarzało się, że podczas oglądania jakiejś walki na YouTubie, źle było słychać zawodników. W przypadku Red Bull KontroWersów wszystko było jak należy. Jeśli chodzi o bitwy freestyle’owe, duże znaczenie ma publiczność i ich reakcje. To właśnie oni są w wielkim stopniu odpowiedzialni za klimat podczas walk. Zmierzam do tego, że fajnie jeśli ich także słychać podczas oglądania bitwy na YouTubie. O ten aspekt organizatorzy również zadbali. Wiadomo, że na żywo są całkiem inne odczucia niż przed monitorem, jednak dobra realizacja powoduje, że można odczuć choć ułamek tego klimatu.

Nowe konwencje

Klasyczna bitwa kojarzy się z tym, że najpierw zawodnicy dostają temat, a potem wchodzą już bez tematu. Nie ma więc co się dziwić, że zaczęto eksperymentować z nowymi rozwiązaniami, aby uatrakcyjnić przebieg walki. Od jakiegoś czasu popularne stały się wejścia pod obrazki. Oznacza to, że przeważnie co około 20 sekund zmienia się zdjęcie, a zawodnicy muszą podczas nawijania nawiązywać do tego, co widzą. Organizatorzy Red Bull KontroWersy poszli o krok dalej. W ich poprzednich bitwach freestyle’owcy musieli się wcielać w różne postacie, takie jak np. Michael Jordan albo mieli do wylosowania rekwizyty, które służyły za temat przewodni. Organizatorzy, zwłaszcza w finałach, stawiają na nowe konwencje. W tegorocznej odsłonie KontroWersów Kaz i Koro musieli w jednym z wejść wcielić się w nauczyciela akademickiego i udzielić wykładu z danego przedmiotu. W kolejnym przeczytany został fragment książki służący do inspiracji, a w następnym dostali specjalnie zadania do wykonania. Nowych konwencji nie brakuje i z pewnością jest to ciekawe urozmaicenie bitwy.

Najlepsi w Polsce?

Z pewnością jest to bitwa, która może walczyć o miano najlepszej w Polsce. Potencjał jest ogromny. Poziom organizacji to zdecydowana topka w kraju. Na plus jest wprowadzanie nowych konwencji. Wprawdzie te na poziom walk nie mają wpływu, ale na szczęście to też wychodzi dobrze. Jedyne, co bym zmienił, to być może sposób prowadzenia bitwy, za który odpowiedzialny jest Filip Rudanacja. Wiadomo, że musi temperować zawodników i pilnować, aby kończyli swoje wejście w określonym czasie, jednak czasem warto dać dokończyć punchline. Ale to może tylko moje odczucie. Jeśli chodzi o konkurencję o miano najlepszej bitwy w kraju, moim zdaniem jest do tego dwóch pretendentów. Bitwa o Kostrzyn, która zwykle posiada niezwykle mocną obsadę zawodników, a i organizacja też jest na wysokim poziomie, i Bitwa o Południe, gdzie jest chyba najlepszy klimat, a od strony technicznej też nie ma do czego się przyczepić. To podczas ich wydarzenia odbyła się ta fenomenalna walka. Chyba najlepsza w tym roku, póki co.

Freestyle’owcy często idą w rap. Wielu na tym skorzystało. Przecież to właśnie stąd wywodzi się Solar, Białas, Tetris czy Quebonafide. Z bitew wywodzi się także Przemek Ferguson, o którym pisaliśmy przy okazji #hot16challenge2. Dla niektórych jest to sposób na pokazanie się szerszej publiczności, zdobycie jakiejś rozpoznawalności, aby był łatwiejszy start podczas przygody z rapem. Może ktoś z uczestników Red Bull KontroWersy również zrobi wielką karierę? Niewykluczone.

fot. materiały prasowe

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Znamy pierwszego gościa z „Block Party Mixtape” PRO8L3M-u!

Jakiś czas temu dobrze znana rapowa polska grupa, czyli PRO8L3M, poinformowała, że wypuszcza projekt o nazwie „Block Party Mixtape”. Decyzja o powstaniu projektu powstała ze względów oczywistych – nie było możliwości wykonania trasy koncertowej „Block Party”, dlatego też w ramach rekompensaty PRO8L3M serwuje swoim fanom mixtape o takim właśnie tytule.

Postanowiliśmy obrócić ten projekt w bezprecedensowe wydarzenie i po raz pierwszy zrealizować materiał z gośćmi z rodzimej sceny. – możemy przeczytać pod postem na Instagramie.

Jeśli chodzi o gości z polskiej rapowej sceny, mamy dla Was ciekawostkę! Na ostatniej relacji live prowadzonej przez Kukona, mogliśmy się dowiedzieć, że pojawi się ona na mixtapie PRO8L3M-u. Tak więc pierwszy gość sam się zdemaskował, zanim oficjalną informację podali autorzy. Czekamy więc na kolejnych raperów, którzy udzielą się w tym projekcie.

Siema mordki!Kukon na swoim lajwie dał znać, że usłyszymy go na nowej płycie PRO8L3MU. Zapewne chodzi o hostowany…

Gepostet von Lil Konon am Mittwoch, 24. Juni 2020

Jako, że jest to mixtape, który powstał w ramach nieodbytej trasy koncertowej, Ci, którzy kupili już bilety na któreś z wydarzeń, mogą wymienić je na wersję preorderową „Block Party Mixtape” bądź po prostu zwrócić i uzyskać zwrot pieniędzy. Ci, którzy nie kupili biletu, a chcą posiadać mixtape, najzwyczajniej w świecie mogą go sobie zamówić. Premiera odbędzie się 23 października. Czekamy z niecierpliwością!

fot. instagram.com/pro8l3m

fot. instagram.com/kukonogf

Zostaw komentarz