Hip Hop,News

Marihuana w Kosmosie? Naukowcy przeprowadzają eksperyment

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Marihuana w Kosmosie? Naukowcy przeprowadzają eksperyment

W czasach, gdy świadomość ekologiczna społeczeństwa rośnie, coraz więcej uwagi poświęca się kondycji naszej planety oraz zapobieganiu wiążącym się z jej kiepskim stanem konsekwencjom. Głos w tym temacie zabierają także ludzie niezwiązani ze środowiskiem. O ignorancji, przy okazji tegorocznych pożarów lasów w Amazonii, wypowiadał się Żabson, a Warga i Adi Nowak nagrali w tym roku dwa uświadamiające numery. Nie sposób też nie wspomnieć o Hadesie, Taco Hemingwayu czy PRO8L3M-ie.

Cóż, przygotowania do szóstej katastrofy trwają, a naukowcy zastanawiają się, co zrobić, aby przystosować poszczególne gatunki do zmian warunków klimatycznych. Jak podaje Newsweek, Front Range Biosciences, grupa naukowców zajmujących się biotechnologią, pracujących m.in. nad uprawą konopi i kawy, we współpracy z SpaceCells USA inc., wysyłają w Kosmos… właśnie te dwie używki.

Do stacji kosmicznej ISS mają one zostać dostarczone już w marcu 2020 roku. Doświadczenie ma na celu sprawdzenie, jak rośliny reagują na takie podróże. Naukowcy liczą, że kiedy nie będą mogły one rosnąć na Ziemi, rozwiązaniem będzie ich uprawa w Kosmosie.

To pierwszy raz, kiedy ktoś bada wpływ mikrograwitacji i lotów kosmicznych na kultury konopi i komórek kawy (…) Istnieje nauka wspierająca teorię, że rośliny w kosmosie doświadczają mutacji. Jest to okazja, aby sprawdzić, czy utrzymują się one po powrocie na Ziemię

Jonathan Vaught, CEO Front Range Biosciences

W specjalnym inkubatorze na 30 dni zostanie umieszonych do 480 kultur komórek roślinnych. Następnie wrócą one na Ziemię i zostaną przebadane przez naukowców Fort Range Biosciences.

Realizujemy wielkie pomysły i istnieje duża możliwość, aby wprowadzić na rynek nowe rośliny, które będą mogły być lepiej przystosowane do suszy i niskich temperatur (…) Oczekujemy, że dzięki tym i innym misjom możemy dostosowywać dostawy żywności do zmian klimatu

Peter McCullagh, CEO SpaceCells

Pozostaje więc czekać na wyniki eksperymentu. W końcu mamy nadzieję, że biznes Weezy’ego (i nie tylko) długo będzie się utrzymywał!

fot. kadr z klipu „Snoop Dogg & Wiz Khalifa – Young, Wild & Free ft. Bruno Mars [Official Video]”, youtube.com/Wiz Khalifa

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Czy prezes TVP pójdzie na kolację z Matą?

Nigdy nie myślałem o tym, że napiszę taki nagłówek. Jednak teraz, kiedy już to uczyniłem – jestem wściekle zadowolony. A o co chodzi? No wiadomo, że chodzi o Michała Matczaka, najbardziej popularnego 19-letniego rapera w Polsce. Choć dla TVP jest to raczej najbardziej znany syn profesora Marcina Matczaka. No cóż, lawina propsów była tak silna, że musiała się w końcu przebić do piekła.

O patologii świata elit, również tych prawniczych, opowiedział w swojej piosence Patointeligencja raper Mata, prywatnie syn prawnika, prof. Marcina Matczaka, częstego gościa liberalnych mediów, zagorzałego przeciwnika zmian w wymiarze sprawiedliwości.

TVP wykorzystało „Patointeliencję”, jako argument w walce z lewicą. Powyższymi słowami snuje swoją narrację redaktor Konrad Wąż. Bo przecież profesor Matczak, bo przecież jego „zdeprawowany” syn. No cóż, na relacje rodzinne to nie wpłynęło:

Jednak mnie przyszła do głowy inna myśl. Otóż doskonale się złożyło, bo startuje kolejna edycja Świątecznego Koncertu SGH. Event corocznie gromadzi niemal 3000 gości, a przez ostatnie 13 edycji uzbierał ponad 250 000 złotych. Koncert 17 grudnia w klubie Palladium – oczywiście zapraszamy razem z organizatorem, ale to insza inszość. W tym roku można wylicytować kolację z Matą! Możecie to zrobić pod tym LINKIEM. Aktualna cena wynosi 930 złotych. Zobaczymy, do jakiego pułapu w końcu dojdzie. W każdym razie byłoby ciekawie, gdyby na tę okoliczność zdecydował się jakiś antyfan (czy wręcz hejter) Maty. Prezes Kurski bez wątpienia byłby ciekawą propozycją.

fot. kadr z klipu „Mata – Patointeligencja”, youtube.com/SBM Label

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Atakował raperów w trakcie cugu, teraz jest już na odwyku. Fazi otrzymał pomocną dłoń

O członku Nagłego Ataku Spawacza było w ostatnich latach nieco ciszej. Spokój zmącił sam zainteresowany, który serią przykrych ekscesów spowodowanych nałogiem zwrócił na siebie uwagę wszystkich słuchaczy rapu. Całe szczęście, pomimo swojego agresywnego zachowania, otrzymał pomocną dłoń i to od osoby, po której raczej sam by się tego nie spodziewał.

Zacznijmy jednak od początku, bo jest co streszczać i przybliżać. Na przestrzeni ostatniego tygodnia Fazi wielokrotnie udzielał się w internecie za pośrednictwem swoich social mediów. Niestety, nie były to milutkie posty w stronę fanów czy luźne pogadanki w trakcie transmisji live. Raper nagrywał agresywne filmiki, w którym nie stronił od wyzwisk i gróźb skierowanych w stronę innych artystów. Oberwało się między innymi Paluchowi, który, pośród wielu innych obelg, został nazwany „małą ku#wą z Chrobrego”. Swoje usłyszał też Sobota. Fazi w jednym z nagrań pozdrowił w zasadzie całą szczecińską część sceny rapowej, chociażby Kaziora czy Winiego, ale Sobotę skomentował krótkim, acz bardzo dosadnym: „ch#j ci w dupę”.

Mało tego, nie obyło się też bez innych, nie mniej poważnych i nie mniej groźnych, wyznań. Fazi w jednym z filmików zapewnił, że „zaraz przyjadą jego dzieciaki” i przywiozą mu broń. Ta miała posłużyć w wykonywaniu odwetu na tych, którzy byli odpowiedzialni za domniemane pobicie rapera w Kołobrzegu. Wyznał też, że ma wyroki w innych państwach, dokładnie Bośni, Iraku i Angoli, które miały zostać wydane w latach 2000-2007. Początek tego wieku w swoim wykonaniu owiał mroczną tajemnicą, twierdząc, że nikt nie wie co robił i gdzie był w tamtym okresie. Zaczynamy mieć wątpliwości, czy Popek faktycznie jest najbardziej dzikim raperem -> INTERNET ZWARIOWAŁ. POPEK NAJBARDZIEJ SZALONYM RAPEREM NA ŚWIECIE

W swojej dramatyczności sytuacja była, oprócz tego, że nieco zabawna, również bardzo smutna. Ma jednak swój happy-end. Całą sprawą na poważnie przejął się Cypis, z którym swego czasu Fazi też miał beef. Klubowy artysta puścił jednak wersy z „Anty Cypis” w niepamięć i wyciągnął pomocną dłoń. Zapewnił Faziemu pobyt w prywatnej klinice, która walczy z uzależnieniami i sam go do niej zawiózł. Swoją pomoc podsumował zdjęciem, na którym ewidentnie widać, że z członkiem Nagłego Ataku Spawacza jest już znacznie lepiej. Miejmy nadzieję, że tak zostanie. Nikomu przecież nie potrzeba kolejnych wyzwisk czy gróźb.

Macie pozdrowionka od Faziego i miejmy nadzieję że wszystko będzie dobrze.Dostarczyliśmy go do bardzo dobrej prywatnej…

Posted by Cypis Solo on Monday, December 16, 2019

fot. kadr z klipu „Fazi N.A.S – Bohater Romantyczny 2 (Prod ImmortalBeats)”, YouTube.com/YRecordsStudio

Zostaw komentarz