Hip Hop,News

Marihuana w Kosmosie? Naukowcy przeprowadzają eksperyment

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Marihuana w Kosmosie? Naukowcy przeprowadzają eksperyment

W czasach, gdy świadomość ekologiczna społeczeństwa rośnie, coraz więcej uwagi poświęca się kondycji naszej planety oraz zapobieganiu wiążącym się z jej kiepskim stanem konsekwencjom. Głos w tym temacie zabierają także ludzie niezwiązani ze środowiskiem. O ignorancji, przy okazji tegorocznych pożarów lasów w Amazonii, wypowiadał się Żabson, a Warga i Adi Nowak nagrali w tym roku dwa uświadamiające numery. Nie sposób też nie wspomnieć o Hadesie, Taco Hemingwayu czy PRO8L3M-ie.

Cóż, przygotowania do szóstej katastrofy trwają, a naukowcy zastanawiają się, co zrobić, aby przystosować poszczególne gatunki do zmian warunków klimatycznych. Jak podaje Newsweek, Front Range Biosciences, grupa naukowców zajmujących się biotechnologią, pracujących m.in. nad uprawą konopi i kawy, we współpracy z SpaceCells USA inc., wysyłają w Kosmos… właśnie te dwie używki.

Do stacji kosmicznej ISS mają one zostać dostarczone już w marcu 2020 roku. Doświadczenie ma na celu sprawdzenie, jak rośliny reagują na takie podróże. Naukowcy liczą, że kiedy nie będą mogły one rosnąć na Ziemi, rozwiązaniem będzie ich uprawa w Kosmosie.

To pierwszy raz, kiedy ktoś bada wpływ mikrograwitacji i lotów kosmicznych na kultury konopi i komórek kawy (…) Istnieje nauka wspierająca teorię, że rośliny w kosmosie doświadczają mutacji. Jest to okazja, aby sprawdzić, czy utrzymują się one po powrocie na Ziemię

Jonathan Vaught, CEO Front Range Biosciences

W specjalnym inkubatorze na 30 dni zostanie umieszonych do 480 kultur komórek roślinnych. Następnie wrócą one na Ziemię i zostaną przebadane przez naukowców Fort Range Biosciences.

Realizujemy wielkie pomysły i istnieje duża możliwość, aby wprowadzić na rynek nowe rośliny, które będą mogły być lepiej przystosowane do suszy i niskich temperatur (…) Oczekujemy, że dzięki tym i innym misjom możemy dostosowywać dostawy żywności do zmian klimatu

Peter McCullagh, CEO SpaceCells

Pozostaje więc czekać na wyniki eksperymentu. W końcu mamy nadzieję, że biznes Weezy’ego (i nie tylko) długo będzie się utrzymywał!

fot. kadr z klipu „Snoop Dogg & Wiz Khalifa – Young, Wild & Free ft. Bruno Mars [Official Video]”, youtube.com/Wiz Khalifa

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Czy prezes TVP pójdzie na kolację z Matą?

Nigdy nie myślałem o tym, że napiszę taki nagłówek. Jednak teraz, kiedy już to uczyniłem - jestem wściekle zadowolony. A o co chodzi? No wiadomo, że chodzi o Michała Matczaka, najbardziej popularnego 19-letniego rapera w Polsce. Choć dla TVP jest to raczej najbardziej znany syn profesora Marcina Matczaka. No cóż, lawina propsów była tak silna, że musiała się w końcu przebić do piekła.

Hip Hop,News
Atakował raperów w trakcie cugu, teraz jest już na odwyku. Fazi otrzymał pomocną dłoń

O członku Nagłego Ataku Spawacza było w ostatnich latach nieco ciszej. Spokój zmącił sam zainteresowany, który serią przykrych ekscesów spowodowanych nałogiem zwrócił na siebie uwagę wszystkich słuchaczy rapu. Całe szczęście, pomimo swojego agresywnego zachowania, otrzymał pomocną dłoń i to od osoby, po której raczej sam by się tego nie spodziewał.