Gaming

Masz dość Minecrafta? Gry survival, w które musisz zagrać!

Oliwier Orłowski -
survival
survival
Gaming - - Dodane przez Oliwier Orłowski

Masz dość Minecrafta? Gry survival, w które musisz zagrać!

Minecraft jest dostępny na rynku od bardzo dawna, a pod względem popularności nie dorównują mu żadne inne gry. Wybraliśmy pięć tytułów, które może i znacznie różnią się od klasycznej już produkcji, ale za to są świetnymi grami survival. To właśnie w nie powinniście zagrać!

The Long Dark

To gra z otwartym światem, w której akcja rozgrywa się w mroźnej Kanadzie. Wydana przez Hinterland Studio w 2017 roku z pewnością jest najbliższa realnej sytuacji survivalowej ze wszystkich gier w zestawieniu. Globalna katastrofa geomagnetyczna sprawiła, że pozbawiony elektryczności świat opustoszał. Musisz wygrać walkę z jakże groźnym wrogiem człowieka – matką naturą. Aby przetrwać, eksploruj zaśnieżone miasteczka w poszukiwaniu jedzenia oraz przydatnych przedmiotów oraz polować na dzikie zwierzęta. Inaczej staniesz się ich pożywieniem. Uciekaj przed mrozem albo zamarznij. W The Long Dark śmierć jest permanentna. Gra posiada fabularny tryb podzielony na rozdziały, odrębne scenariusze, w których musisz wykonać zadania, aby ukończyć wyzwanie, i również tryb Sandbox. Pozwala on bawić się po swojemu bez z góry narzuconej historii. Jeśli żaden z trybów Ci się nie spodoba, możesz stworzyć swój własny. Gra w dalszym ciągu jest rozwijana, a twórcy co jakiś czas ją aktualizują. The Long Dark zostało wydane na PC, Xbox One, Xbox Series X, Playstation 4, Playstation 5 oraz na Nintendo Switch. Oferuje wyłącznie rozgrywkę w trybie jednoosobowym.

Subnautica

Subnautica – suvivalowa oraz przygodowa gra akcji, która zapewnia także rozgrywkę w otwartym świecie. Została wydana przez studio Unknown Worlds Entertainment w 2018 roku. Statek kosmiczny rozbija się na obcej planecie, której powierzchnia okazuje się być zalana bezkresnymi oceanami. Gracz pozostawiony na pastwę losu musi zbierać surowce, zbudować swoją bazę, odkrywać przerażające tajemnice podwodnego świata, a przede wszystkim przetrwać. Gra posiada cztery tryby – survival (oparty na fabule oraz przetrwaniu), tryb swobodny (w którym gracz nie jest ograniczony przez głód oraz nawodnienia, a jedyne o co musi się martwić to pasek zdrowia), tryb kreatywny (nie zawiera fabuły, a gracz jest nieśmiertelny – rozgrywka polega na badaniu świata oraz budowaniu) oraz tryb ekstremalny tzw. „Hardcore Mode”, który utrudnia rozgrywkę na tyle, że po śmierci postaci gracz musi zacząć nową grę. 14 maja ukazała się pełnoprawna Subnautica: Below Zero, która jest sequelem oryginału z 2018 roku. Obie gry dostępne są na PC, Xbox One i Series X , Playstation 4 oraz Playstation 5. Gra oferuje tylko tryb jednoosobowy.

Rust

Gra stworzona przez Facepunch Studios i w pełni wydana w 2018 roku. W Rust trafiasz do świata pełnego innych graczy. Konstruujesz bazy, wytwarzasz przedmioty i rywalizujesz lub podejmujesz współpracę z innymi. Ten tytuł pozwala na wybór serwera, na którym gracz zechce rozpocząć swoją przygodę. Istnieją trzy rodzaje serwerów – oficjalne, społecznościowe oraz te z modyfikacjami. Gra jest przede wszystkim nastawiona na rywalizację i zdobywanie coraz to lepszego wyposażenia. Podczas rozgrywki należy cały czas być czujnym, ponieważ nie wiadomo, w którym momecie pojawi się zagrożenie. Produkcja jest świetna wtedy, gdy gra się w nią z przyjaciółmi. Samotna rozgrywka może bardzo szybko się znudzić. W Rust można zagrać na PC, Xbox One i Xbox Series X, Playstation 4 oraz Playstation 5. W grze dostępny jest tylko tryb wieloosobowy.

7 Days to Die

Uwielbiasz zombie, ekstremalnie trudne przetrwanie oraz Minecrafta? W takim razie 7 Days to Die jest w sam raz dla Ciebie. To survival horror z elementami RPG wyprodukowany przez The Fun Pimps Entertainment. Taki Minecraft, ale bardziej realistyczny, i w którym przeciwnikami są żywe trupy. Wojna nuklearna spowodowała powstanie wirusa przeobrażającego ludzi w chodzących nieumarłych. Musisz zbudować więc niezniszczalne schronienie, eksplorować zniszczone miasta, wyposażyć się w silne uzbrojenie, a przede wszystkim nie dać się pożreć żywcem. W 7 Days to Die można grać zarówno w pojedynkę, jak i wspólnie ze znajomymi. Dostępna jest w wersji na PC, a także na konsole. Jednakże na Xbox oraz Playstation gra nie była aktualizowana od 2017 roku i znacznie różni się od pecetowej wersji, nie tylko pod względem grafiki, ale również optymalizacji. Wielkim plusem konsol jest to, że możemy zagrać w ten tytuł wraz ze znajomym na podzielonym ekranie.

ARK: Survival Evolved

ARK wydany przez Studio Wildcard to przygodowy survival, który jest wyjątkową pozycją wśród gier tego typu. Gracz trafia na wyspę pełną dinozaurów, na której znajdują się dziwne, owiane tajemnicą obeliski. Musi budować wielkie fortece nie do zdobycia, oswajać przeróżne gatunki dinozaurów, zdobywać lepsze wyposażenie i pokonywać groźnych bossów. Czasem gra potrafi być bardzo trudna, jednak emocje podczas rozgrywki sprawiają, że chce się w nią zagrać jeszcze jeden raz. W Arka możemy grać samotnie na własnym świecie lub z innymi graczami na oficjalnych lub nieoficjalnych serwerach. Gra posiada aż cztery dodatki, które zapewniają nowe doświadczenia, a także ponad sto godzin rozgrywki. Dostępna jest na PC, konsolach, Nintendo Switch, a także na iOSie i Androidzie. Rozgrywka jest możliwa w trybie jednoosobowym i wieloosobowym, a na konsolach możemy grać wspólnie ze znajomym na podzielonym ekranie.

fot. kadr z „ARK: Survival Evolved Official Launch Trailer!”, YouTube.com/ARK: Survival Evolved

Zostaw komentarz

Udostępnij
Lifestyle
Rząd będzie płacił influencerom za promowanie szczepień
Rząd zapłaci influencerom za promowanie szczepionek

Na antenie Polskiego Radia minister Michał Dworczyk poinformował, że rząd szykuje kolejne promowanie szczepień. Tym razem skierowane do nastolatków. Szczególnie do tych, którzy możliwość zapisania się na szczepienie otrzymali niedawno. Chodzi o osoby w wieku 16-18 lat.

Rap
Znamy zwycięzców Billboard Music Awards 2021!
Raperzy z nagrodami Billboard – Kto wygrał?

23 maja odbyła się ceremonia wręczenia Billboard Music Awards 2021. Niekwestionowanym zwycięzcą został The Weeknd, który zgarnął nagrody aż w 10 kategoriach. My jednak przyglądamy się laureatom z rapowego świata. Jacy raperzy wyszli z nagrodami Billboard?