Hip Hop,News

Mata może pokonać Roberta Lewandowskiego

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Mata może pokonać Roberta Lewandowskiego

Sukces Maty jest tak niepodważalny, jak błyskawiczny. Od momentu wydania „Patointeligencji” młody raper robi wielką furorę. Zainkasował już złotą płytę za swój debiutancki album i wyprzedał całą trasę koncertową, na którą się z nim wybiera. Jeszcze kilka laurów zostanie pewnie na niego nałożonych, a jeden z takowych może wylądować na jego głowie, zamiast na tej należącej do Roberta Lewandowskiego.

Jak to możliwe, że młody raper staje w szranki z jednym z najlepszych napastników świata? Dzięki plebiscytowi na Warszawiaka Roku. Obaj są nominowani do tego tytułu wraz z ósemką pozostałych kandydatów reprezentujących inne branże i nisze. Warto nadmienić, że pomimo ogromnej ilości klasowych raperów wywodzących się ze stolicy, Mata jest jedynym nominowanym, który reprezentuje to grono. Jeśli uważacie, że faktycznie powinien zostać nagrodzony, można na niego oddać głos pod tym linkiem.

Być może nie dla wszystkich raperów byłby to znaczący laur, bo znalazło by się pewnie kilku, którzy taki plebiscyt by zbojkotowali, ale już sama nominacja Maty wiele znaczy. Mamy bowiem do czynienia z wyróżnieniem ze strony osób spoza środowiska. „Patointeligencja” jest przecież najlepszym dowodem na to, że Matczak nie zawsze rapował o rzeczach grzecznych i przyjemnych, a mimo to został doceniony, co już świadczy o jego sukcesie i umiejętności docierana do niezwykle szerokiego grona.

fot. kadr z klipu „Mata – Patointeligencja”, youtube.com/SBM Label

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Pop Smoke nie żyje. Kim był młody raper?

Wczoraj pożegnaliśmy Pop Smoke'a. Młody raper zadebiutował w zeszłym roku mixtape'em "Meet the Woo". Usłyszeć mogliśmy go także w kawałku "Gatti" na kompilacji "Cactus Jack" Jackboys i Travisa Scotta, a teraz w lutym, niewiele ponad tydzień przed śmiercią, ukazał się jego drugi projekt, "Meet the Woo 2". Oba mixtape'y zostały wydane nakładem Victor oraz Republic Records.

Hip Hop,News
Eminem: „Nic nie zjednoczyło tylu ludzi i ras, co hip-hop”
kadr z wideo "Eminem x Sway - The Kamikaze Interview (Part 2)",

Ostatnimi czasy Eminem jest niestety kojarzony z samymi negatywami. Bardzo głośnym echem odbiły się jego nieujawnione wcześniej wersy, dotyczące tego, że na miejscu Chrisa Browna sam pewnie uderzyłby Rihannę. Falę krytyki zgarnął też za nawiązanie na swoim ostatnim albumie do tragedii w Manchesterze, która miała miejsce przy okazji koncertu Ariany Grande. Teraz jednak wychodzi z bardzo ważnym i pozytywnym przekazem.