Hip Hop,News

Matka Lil Peepa pozywa jego byłych menedżerów, obwiniając ich o śmierć syna

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Matka Lil Peepa pozywa jego byłych menedżerów, obwiniając ich o śmierć syna

Avi w kawałku „Epitafium” nawija: „Przedwczesna śmierć u artystów, to normalne, bo jak nie przedawkują, to oberwą z broni palnej”. Tym wersem niezwykle boleśnie, ale i trafnie opisuje dolę znanych nam twórców. W ostatnich latach aktualność tego fragmentu utwierdziły śmierci kilku niezwykle utalentowanych raperów. Musieliśmy przecież pożegnać XXXtentaciona, Maca Millera czy Lil Peepa. Sprawy dotyczące ich śmierci wciąż nie są do końca rozwiązane, a ta dotycząca ostatniego z nich dopiero się rozkręca.

Lil Peep odszedł od nas prawie 2 lata temu i choć przyczyna jego śmierci była znana niemalże od razu (stwierdzono przedawkowanie narkotyków) to okoliczności, w których do tego doszło, nie do końca były jasne. Jak się okazuje, są podejrzenia, że Peep był namawiany do regularnego przyjmowania narkotyków w trakcie trasy, by na scenie mógł się lepiej wczuć w klimat swojej muzyki. Jak podaje TMZ, matka artysty twierdzi, że w trakcie The Peep Show Tour raper miał być nakłaniany do zażywania dragów, a przy okazji koncertu w Londynie, dostał nawet specjalny prezent od swoich menedżerów w postaci butelki wypełnionej pigułkami. Podobne sceny miały mieć miejsce podczas Come Over When You’re Sober Tour. W związku z tym złożyła pozew, oskarżając całą agencję First Access Entertaiment.

Nie mamy pojęcia, ile jest prawdy w tych oskarżeniach, ale raczej nie wydaje nam się, by mama artysty miała powody, by w tym przypadku kłamać. Nie może jej przecież chodzić o pieniądze z ewentualnego odszkodowania, a jedynie o prawdę na temat śmierci własnego syna, na którą przecież zasługuje. Sprawiedliwość należy jej się tym bardziej, że należycie zajęła się karierą Peepa po jego śmierci. Wydała upamiętniający teledysk do hitu „Save That Shit” oraz zaopiekowała się pozostałą twórczością, trzymając pieczę nad pośmiertnym albumem rapera, który wkrótce ma zostać wydany.

fot. kadr z klipu „Lil Peep – Awful Things ft. Lil Tracy (Official Video)”, YouTube.com/LilPeep

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Solar: Zaczęło się od inspiracji Gang Starrem (…) to można „zhybrydować”

Parę tygodni temu Solar wydał "Pokój Zero", swój nowy album, na którym naturalnie pojawiło się wielu młodych członków SB Maffiji. Teraz, we właśnie opublikowanej rozmowie z Marcinem Flintem, raper opowiada przede wszystkim o tym, jak prowadzenie labelu przekłada się na jego działalność artystyczną czy samą współpracę z podopiecznymi.

Hip Hop
Gotujemy Z Gibbsem „Wikinga” Sariusa!

Powracamy z naszą serią "Gotujemy Z"! Tym razem sięgnęliśmy po utwór z repertuaru Sariusa, rapera, który wreszcie wbija się do czołówki sceny. Gibbs, producent, który w dużej mierze przyczynił się do sukcesu Mariusza z Częstochowy, na ruszt wziął kawałek "Wiking", który bez dwóch zdań jest jednym z największych hitów w dorobku duetu. Na pewno kojarzycie motyw przewodni utworu.